Skocz do zawartości

Wyciszenie bagażnika - Forester III


subarutux

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ten wątek a wczoraj w Castoramie rzucił mi się w oczy dywanik o wymiarach 90x150 za 80zł. Podgumowany, szaroczarny, sztywny i ciężki, ładnie samoczynnie się rozprostowuje i przylega. Wymiar, okazał się idealny, wystarczy tylko podcinać łuki na nadkola. Całość zajęła mi może 10 minut. Nie robiłem szablonu, przymierzałem i po kawałku, na oko poodcinałem nożyczkami.

Odnośnie tego, że nie mieści się roleta. U mnie miejsce rolety i tak zajmuje, zgodnie z zaleceniami z instrukcji obsługi pochodnia i saperka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

trochę czasu minęło od tych postów, ale znalazłem u siebie pewne inne rozwiązanie:

Dotyczy po prawdzie Legacy, ale objawy były podobne - dźwięki dochodzące z bagażnika.

Koło i porywa odpadały - bo solidnie zamocowane, i butla zamiast koła, roleta usprawniona

Przyczyną dźwięków była tablica rejestracyjna - ramka z tablicą uderzały o klapę

Po wsadzeniu odbojników gumowych (kawałek wężyka gumowego) pomiędzy tablicę a klapę - jest wyraźna poprawa

Koszt i robocizna żadna - a może warto spróbować?

U mnie działa

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja już w kolejnym aucie rozwiązuję problem dźwięków przy jeździe na wybojach w prosty sposób: WD 40 :D

Podaję wszędzie: zamki, mocowanie rolet itp. Akurat w Foresterze III moim zdaniem problem jest w mechanizmie pochylania tylnych siedzeń.

Czas pracy: 30sek.

Efekt: u mnie działa :yahoo:

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło znacznie, wyciszenie bagażnika, pod kanapą, nadkola (maty gms), oczywiście oklejenie rolety, a dopełnienie wszystkiego to tylna rozpórka whiteline - jest naprawdę duży progres. A wd40 faktycznie w kilku miejscach popsikam - a jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie będę zakładał nowego wątku, choć moje działania były z przeciwnym znakiem niż tu opisane i w dodatku w Forku II, no ale może komuś się przyda moje doświadczenie.

W związku z montażem gazu (butla w miejsce koła zapasowego, a koło zapasowe luzem w bagażniku) wywaliłem (do piwnicy, nie do kosza) z bagażnika wszystkie oryginalne profile styropianowe oraz podłogę, żeby zyskać więcej miejsca. Wnioski:

  1. Ku mojemu zdziwieniu auto nie stało się głośniejsze, choć przy porządnym deszczu i kałużach zimowe opony minimalnie mocniej słychać (w zasadzie szum wody), ale nie przeszkadza.
  2. Mam naprawdę odczuwalnie więcej miejsca w bagażniku.
  3. Po bokach bagażnika "pojawiły się" dodatkowe, dość spore wnęki, jakby po wewnętrznej stronie błotników :) Nie wiem, czemu oryginalnie nie zostały zagospodarowane? Na wiosnę przyjrzę się im uważnie i na pewno wykorzystam na jakieś szpeja - no może po wyklejeniu jakąś wykładzinką, żeby blachy nie obtłuc ;-) Na razie wożę tam lekkie, miękkie rzeczy (np. rękawice, linę, kocyk).
  4. Dobrze, że mam matę bagażnika (taką "oryginalną", z rodzaju miękkiego gumo-plastiku), bo pod styropianami jest goła blacha i... kable oraz rurki, prawie luzem. Na razie wytrzyma, ale na wiosnę muszę te kable i rurki jakoś zabezpieczyć przed przetarciem.
  5. Boczna wykładzina bagażnika... nie sięga nic niżej niż linia styropianów (ale oszczędzają!), co oznacza, że mój bagażnik wygląda strasznie: czarna mata na podłodze (środkiem wybulona zbiornikiem gazu), powyżej brzegów maty, dookoła, z 10 cm blachy, potem zaczyna się dopiero linia oryginalnego wykładzinowego poszycia bagażnika.

Wnioski? Warto było. Po dopieszczeniu detali na wiosnę (jasno i ciepło, dłuższe dni) będzie fajnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...