Skocz do zawartości

swiatla w forku 98-01


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz spróbować z lepszymi żarówkami . Dają o połowę więcej światła . Są też i mocniejsze żarówki np. 90/130 .

 

ale nie o to chodzi

 

mocniejsza zarowka, to szybsze wypalanie odblysnika, co za tym idzie zaraz znowu trzeba bedzie kombinowac

 

chodzi o to czy ktos, gdzies widzial np reflektor z soczewka do tych forkow

 

do imprezy GC/GF widzialem reflektory DEPO z soczewka - ale nie takie tjuningi do konca - bo byl to normalny reflektor jak w 98-00 - clear tyle ze mial w srodku soczewke

 

moze takie cos jest do forka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - w Wawie - za 2 k pln - gosc profi przerabia te swiatla na soczewki z Mercedesa w xenonie - lacznie z polerowaniem szkla na gladko.

 

Ale w pasztet cenie - zdemontuj refletkory i wyczysc odblysniki - a najlepiej to oddaj je do regeneracji - wygooglasz sobie firme - koszt okolo 40 zł/szt w Sulejówku pod Wawa byl (orzeszkowej 19), ale zaglebie profi firm to wiem ze Wroclaw i Slask, a swiatla zaswieca Ci jak nowe - polecam.

 

Wiem co to znaczy bo sam mam takiego Forka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka instalacje X ?

 

Za 2 k masz kompletne biksenony w aucie zamontowane i dzialajace.

Zapomnij o Depo do Forestera - zenua. Lepiej zregeneruj odblysniki u siebie i zobaczysz duza roznice, a juz na pewno zobaczysz ja po umyciu odblysnika i klosza reflektora od srodka - sprawdzone doswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jako, że była kiedyś tam jakowaś stłuczka - Foryś dostał nówki oryginalne. I, wbrew ogólnej opinii, całkiem zacnie drogę teraz pokazuje (na Osramach +30%). Nie przeczę, że przyzwoite ksenony są trochę skuteczniejsze, ale i te nówki pozwoliły mi niedawno wypatrzyć (w nocy, szczere pole i na krótkich) pieszego ubranego całkiem na czarno. Może nie zawsze należy się poddawać zniewalającej sile reklamy... wszak, zgodnie z nią, w ogóle nie powinniśmy jeździć samochodami bez biksenonów z doświetlaniem zakrętów, układów stabilizacji toru i pomiaru odległości wokół, wspomagania hamowania i samohamowania / samoskręcania zgodnie z pomiarami odległości, sprawdzania senności i trzeźwości kierowcy... o ile ten kierowca jeszcze do czegoś potrzebny.

:cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X - enon ;)

 

czy za te 2k on calosc instaluje :?:

 

tak - w cenie masz czesci + robocizne. Podjedz sobie na Cokołową 4 w Wawie i bedizesz mial wszystko jasne. Z tego co wiem kilka osob przerabialo juz tam subaraki, znajomy przerabial Swifta swojego i mowi ze profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladanie zarowek o wiekszej mocy odpada - nie lubie razic ludzi - i sam nie lubie byc razonym - wkurza mnie jak musze w dzien przelaczac lusterko bo mnie kolo z tylu razi

 

chce zrobic profi xenon na soczewce, ktory nie bedzie oslepial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopakom chodzi raczej o zarowki z procentami - moc maja to sama 55 W ale daja nieco wiecej światla - faktycznie w Forku jest z nimi nieco lepiej, ale minusem jest to ze szybko padaja i trzeba je wymieniac. Poza tym sa drogie. Jak profi xenon - to podjedz tam gdzie napisalem, sam sie wybieram, ale budzetu dopiac nie moge, bo zawsze cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szybko padaja i trzeba je wymieniac. Poza tym sa drogie...

 

Ja na Osramach +30% jeżdżę już z 1,5 roku i, cholery, świecić przestać nie chcą. :roll: A mogłyby w końcu, bo wożę w bagażniku +50% (kupione po całe 25 plnów za sztukę) i chętnie bym założył. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei niedawno kupiłem żarówki w Halfords - Super Brilliance, które podobno dają 50% więcej światła. Mają tam promocję - 2 w cenie jednej, czyli za komplet zapłaciłem 49,99(9) zł. Poprzednio miałem jakieś zwykłe żarówki, więc różnica bardzo na plus. Światła jest rzeczywiście więcej i jest bardziej białe.

Zobaczymy ile poświecą... jeden ze sprzedawców w Halfords powiedział, że jemu wypaliły się po 5 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hurtowej hali gdzie można płacić tylko gotówką (cash) pojawiły się żarówki osram (bardzo duży asortyment). Dostępne są m.in. żarówki h1 w wersji świecącej o 50% jaśniej niż standard (bez gwarancji trwałości) i żarówki h1 z gwarancją na 3 lata - świecą standardowo. Jest też tester świecenia dwóch tych typów żarówek. Jak dla mnie oba typy świeciły tak samo. Ta trwalsza kosztuje około 11 zł za sztukę ta jaśniejsza jest około 2 x droższa.

 

Nie kupiłem bo mam świeżo zamontowane żarówki i jeszcze jeden komplet w zapasie. Być może powyższe info dotyczy tylko hali na Warszawskich Bielanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...