Skocz do zawartości

Subaru na Pole - Grupa Krakoska


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja będę w PL dopiero w drugiej połowie sierpnia, tak więc jeśli coś będzie się działo w tym czasie to bardzo chętnie B).

 

Z ciekawostek dodam, że Blitzen idzie pod młotek :mellow: (plany życiowe zmuszają :blink:). Powinien częściej jeździć a nie tylko pod kocykiem w garażu :P. Gdyby ktoś był zainteresowany to będzie szansa go obejrzeć (pisać PW zanim ogłoszenie trafi na portale B)).

 

Pozdro!

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MasteROOT napisał:

No u mnie trochę krucho z czasem w najbliższe dwa weekendy. W ten dam radę tylko w niedzielę, w przyszły być może by mi się udało również w niedzielę, ale to tak 50:50 :/

Ja podobnie, jak już to raczej tylko niedziela:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, R4RE napisał:

Z ciekawostek dodam, że Blitzen idzie pod młotek :mellow: (plany życiowe zmuszają :blink:).

Co to się stało? Moje ulubione Legacy sprzedajesz? Tylko mi nie mów, że kupujesz rodzinnego vana w dieslu...

 

A co do spotkania - oczywiście, jak najbardziej w każdy weekend już teraz mogę. :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MasteROOT napisał:

No u mnie trochę krucho z czasem w najbliższe dwa weekendy. W ten dam radę tylko w niedzielę, w przyszły być może by mi się udało również w niedzielę, ale to tak 50:50 :/

Dokładnie tak samo, tylko ewent. ta niedziela...

Edytowane przez trzymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dj Brabus napisał:

Co to się stało? Moje ulubione Legacy sprzedajesz? Tylko mi nie mów, że kupujesz rodzinnego vana w dieslu...

Już chyba kiedyś wspominałem na jednym z naszych krakowskich spotów. Nie będę tu pisał co by nie zapeszać :P. Będę na miejscu to przegadamy tematB).

 

PS: Większość osób, które zgłosiło zainteresowanie "twoim ulubionym Legacy" jest z Krakowa (pewnie dlatego, że auto znają/prowadzili) tak więc jest szansa, że je jeszcze nie raz zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2020 o 22:57, trzymek napisał:

Oj, pamiętam tego tłumikarza. Na podwórku dziada z babą tylko brakowało. Atmosfera ogólnie jak połączenie ogródków działkowych z jakąś latynoską sjestą. Inny świat, w ogóle.

Najlepsza recenzja w pigułce, rozwaliłeś mnie  :thumbup:

  

W dniu 20.07.2020 o 14:52, LosioDriver napisał:

"Hardy" w Kobylanach ;) Moto-Inwest, chyba spora lista osób by się znalazła tutaj co już u niego robiła.

 


OK, pytanie do tych, co u nich robili: a czy ta firma robi to ze ściągnięciem zawieszenia, piaskowaniem (sodowaniem czy innym oczyszczeniem metalu), potem epoxyd itd.? Coś takiego mnie interesuje jak na tym filmie:

 

Kojarzycie, kto w okolicach Krakowa coś takiego robi? Obstawiam, że PORZĄDNIE to nikt, bo Kraków i okolice są mocno drogie i ubogie w prawdziwych fachowców, ale zapytać nie zaszkodzi.

A może ktoś z Forumowiczów robił w pokazanym wyżej zakładzie w Dębicy i coś powie? :-)

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tichy napisał:

OK, pytanie do tych, co u nich robili: a czy ta firma robi to ze ściągnięciem zawieszenia, piaskowaniem (sodowaniem czy innym oczyszczeniem metalu), potem epoxyd itd.? Coś takiego mnie interesuje jak na tym filmie:

 

Ja robiłem bez ściągania zawieszenia - za duży koszt. Hardy nie dotyka fabrycznej konserwacji jeżeli ta się dobrze trzyma, a resztę piaskuje i oczyszcza w kwasie. Ale to bardziej punktowo. Całościowe piaskowanie jest bardzo kosztowne.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Sobota się zbliża więc rzucam propozycję

Opcja 1

18:00

jak będzie pogoda to kopiec, jak nie będzie - to plaza

Opcja 2

18:00

Robimy przejazd z plazy na kopiec :)

 

Jak dla mnie spoko, ale sobota czy niedziela? Patrząc na komenty bardziej bym był skłonny na niedzielę, co by nas to więcej było ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, LosioDriver napisał:

 

Ja robiłem bez ściągania zawieszenia - za duży koszt. Hardy nie dotyka fabrycznej konserwacji jeżeli ta się dobrze trzyma, a resztę piaskuje i oczyszcza w kwasie. Ale to bardziej punktowo. Całościowe piaskowanie jest bardzo kosztowne.

Tak, koszt robocizny na pewno jest decydujący w cenie końcowej. A nie wiesz czasem, JAKIEGO RZĘDU to mogłyby być koszta? Napiszę oczywiście do tych z Dębicy, ale może kiedyś się dowiadywałeś u kogoś innego? Problem w tym, że Forestery lubią gnić np. przy tylnych amortyzatorach (przy mocowaniach) i pewnego dnia zawieszenie melduje się w bagażniku :-( Chciałbym tego uniknąć. Auto ma 13 lat, w planie mam dobicie nim co 20-lecia, a potem się zobaczy, jak się będzie trzymać ;-) Więc inwestycja, nawet pozornie bezsensownie droga, może mi się opłacić. Np. w ogłoszeniach widzę Dacię 4x4, w zasadzie jest tylko 1 sensowna oferta: 6 lat, 130 tys. km (taki jak mój teraz!), ok. 33 tys. PLN! Napęd dołączany, silnik słaby, widoczność dookólna słaba, brak Webasto, brak LPG, trzeba by dorobić za kolejne PLN-y... Jakby ta konserwacja kosztowała nawet 10 tys., to jeszcze pełny remont silnika dałoby się zrobić i chyba na naprawy by mi trochę zostało? A nie widzę szans, aby przy fatalnym zabezpieczeniu antykorozyjnym aut japońskich, w tym Subaru, mogło ono dotrwać bez dziur i wpadnięcia kół do kabiny (lub wypadnięcia - już mega-skorodowanych - foteli Z kabiny) przez tyle lat... :toobad: Zaznaczam, że auto stoi "pod chmurką" (znaczy pod blokiem) i garaż jest mu obcy.

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tichy napisał:

Tak, koszt robocizny na pewno jest decydujący w cenie końcowej. A nie wiesz czasem, JAKIEGO RZĘDU to mogłyby być koszta? .

W Kobylanach za full konserwę z profilami zamkniętymi dałem jakieś 1800 zł. W wątku "korozja w foresterze" wrzuciłem całą litanię zdjęć z roboty.

 

52 minuty temu, Tichy napisał:

 Zaznaczam, że auto stoi "pod chmurką" (znaczy pod blokiem) i garaż jest mu obcy.

To akurat nie musi być złe, bo na powietrzu karoseria "oddycha" :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ericsson napisał:

 

Jak dla mnie spoko, ale sobota czy niedziela? Patrząc na komenty bardziej bym był skłonny na niedzielę, co by nas to więcej było ;) 

Można zrobić w sobotę i niedzielę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W Kobylanach za full konserwę z profilami zamkniętymi dałem jakieś 1800 zł. W wątku "korozja w foresterze" wrzuciłem całą litanię zdjęć z roboty.


Tylko że to za taką normalną. Z tego co się orientuję to taka z pełnym piaskowaniem, demontażem zawieszenia to wydatekitypu 10k+++. Nie wiem ile Hardy by za to wziął, kiedyś z nim o tym gadałem w kontekście, że taka konserwacja u jednego z forumowiczy (lub facebookowiczy) przekroczyła chyba 20k i tym samym teoretycznie podwoiła cenę auta. Czyli krótko... nie wiem czy ma to sens...
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...