Jump to content

KRAKÓW - Spotkania forumowe

Recommended Posts

26 minut temu, LosioDriver napisał:

Sprężyny decydują w dużej mierze o twardości i to one są elementem podwyższającym zawieszenie.

mogą być też elementem obniżającym zawieszenie, dla każdego coś dobrego ;) 

• Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzięki za spotkanie. Trochę nas było tym razem.     

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego młodej parze @aplam13!  I podziękowania za dzisiejszy zlot w dość nietypowym miejscu jak na forumowe standardy    Niżej macie zdjęcia ode mnie, po peł

Pierwsza partia tylko poprawione kolory i naświetlenie sorry za jakość, nie mam już najnowszego sprzętu, a z ręki nie pozwala na wiele w słabszym świetle  

Posted Images

@raven w zasadzie koledzy wyłuszczyli w czym rzecz. Możesz zdać się na rekomendowany zestaw (KYB+KYB), ale możesz poszukać (nie twierdzę, że poszukiwania zakończą się sukcesem i pełnym zadowoleniem). Zleży co chcesz osiągnąć? Wyżej, niżej, sztywniej, "kanapowo"... kwestia gustu... Proponuję udać się do sensownego mechanika znającego markę (w KRK poza ASO przynajmniej dwa adresy są pewne) i tam zasięgnąć języka. W przeciwnym wypadku utkniesz w wywodach koleżeństwa o wyższości jednej sprężyny nad drugą :)

• Like 1
  • Upvote 2
@raven w zasadzie koledzy wyłuszczyli w czym rzecz. Możesz zdać się na rekomendowany zestaw (KYB+KYB), ale możesz poszukać (nie twierdzę, że poszukiwania zakończą się sukcesem i pełnym zadowoleniem). Zleży co chcesz osiągnąć? Wyżej, niżej, sztywniej, "kanapowo"... kwestia gustu... Proponuję udać się do sensownego mechanika znającego markę (w KRK poza ASO przynajmniej dwa adresy są pewne) i tam zasięgnąć języka. W przeciwnym wypadku utkniesz w wywodach koleżeństwa o wyższości jednej sprężyny nad drugą

Dzięki, zrobię na pełnym zestawie KYB, łącznie ze sprężynami

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 2
W dniu 9.12.2020 o 23:48, trzymek napisał:

Mój zestaw i tak jest najmojszy! (niezależnie od tego, jaki jest):biglol:

Zależy od człowieka i jego skali obiektywizmu. Ja tam ze swojego nie jestem zadowolony i nie polecam, choć nie wiem, czy to wina sprężyny, czy amorka. Generalnie chciałbym mieć wysoko i mięciutko, żeby perfekcyjnie wybierało dziury, a nie że mi na każdym wyboju dzwonią zęby, a koło zapasowe podskakuje jak oszalałe, chociaż nie jadę szybko. Z kolei na zakrętach czuję się tak, jakby tam nie było sprężyn, tylko gumka od majtek, tak się tył kładzie. Nawet pożyczona Dacia Duster ze WZMOCNIONYMI sprężynami lepiej się spisuje (mniej telepie, do wypadania plomb z zębów jest znacznie dalej niż u mnie), a podobno sprężyny KYB są i tak najbardziej miękkie...

• Like 1

Mam pewne obawy co do stanu panewek, możecie w Krakowie kogoś polecić kto by mi to najpierw osłuchał a w razie W się tym zajął w sensownych pieniądzach?

Znowu strzelamy sobie w stopę polecając mechanika, a potem jest płacz że trzeba czekać tygodniami na termin ;) hahaha

Myślę że parę osób poleci ci ta samą osobę :)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

• Haha 1
3 minuty temu, coocer napisał:

Znowu strzelamy sobie w stopę polecając mechanika, a potem jest płacz że trzeba czekać tygodniami na termin ;) hahaha

Myślę że parę osób poleci ci ta samą osobę :)

Mówimy o tej osobie z klimeckiego? :D

• Upvote 1

Ja też polecam Klimeckiego, ale na zniżki za polecenie bym się nie nastawiał. Skierowałem tam mojego kolegę ze Skodą Superb w którą włożył już co najmniej dwukrotność ceny nabycia, a zniżek nie otrzymałem :)@1uqczy ja dobrze kojarzę, że to Twojego Lanosa widuję na spacerach z dzieckiem w okolicach parku Ratuszowego/Alei Róż?

• Upvote 1
32 minuty temu, Tutek napisał:

Ja też polecam Klimeckiego, ale na zniżki za polecenie bym się nie nastawiał. Skierowałem tam mojego kolegę ze Skodą Superb w którą włożył już co najmniej dwukrotność ceny nabycia, a zniżek nie otrzymałem :)@1uqczy ja dobrze kojarzę, że to Twojego Lanosa widuję na spacerach z dzieckiem w okolicach parku Ratuszowego/Alei Róż?

zgadza się, każdy wtorek i czwartek mam treningi z dziećmi w sp88

Często staje tam też Forester, ale nie jest oświniony

Dostałem informację, że na "słuchanko" można przyjechać po prostu, więc miejmy nadzieję, że to tak jak obstawiam pozytywną wersję - wtryski, wtedy nie zajmę kolejki i wszyscy szczęśliwi ;p

• Like 2

Jakby ktoś pytał o Dj-a na najbliższym spocie (20?), to melduję, że Legaś odmówił posłuszeństwa i czeka na diagnozę. Kompetentny człowiek ma czas dopiero 21.12... :(

• Sad 3
18 minut temu, Dj Brabus napisał:

Jakby ktoś pytał o Dj-a na najbliższym spocie (20?), to melduję, że Legaś odmówił posłuszeństwa i czeka na diagnozę. Kompetentny człowiek ma czas dopiero 21.12... :(

a ten spot potwierdzony na 100%?

43 minuty temu, elmot napisał:

a ten spot potwierdzony na 100%?

Niestety nie mamy oficjalnego zatwierdzacza zlotów, jest ktoś kto chciałby objąć to stanowisko? ;) 

Ja bym najchętniej na godzinę 14 się zebrał, standardowo plaza lub zimowo tesco wielicka.

Godzinę temu, Dj Brabus napisał:

Kij z samochodem, ale na imprezę wpadniesz? :D 

• Haha 1

Mnie na pewno nie będzie :((ostatnie kółko w tym roku).

1 godzinę temu, Dj Brabus napisał:

Wstyd Picasso od mamusi przyjeżdżać... :dance:

Zacznij się martwić jak się wszyscy zmieszczą do środka i gdzie pojedziecie :biglol:

Mnie na pewno nie będzie (ostatnie kółko w tym roku).
Zacznij się martwić jak się wszyscy zmieszczą do środka i gdzie pojedziecie :biglol:
I to z zachowaniem dystansu społecznego :)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

• Haha 1