Skocz do zawartości

Subaru na Pole - Grupa Krakoska


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2020 o 22:21, Dj Brabus napisał:

@lordqik jeśli chodzi o kluczyki i piloty, to polecam Leszka Sowińskiego na Malborskiej - współpracowałem z nim wiele lat, spec w swojej dziedzinie: http://www.kluczyk.krakow.pl/page7.html

 

EDIT

 

@lordqik natomiast w drugiej kwestii dałem cynk na fb grupę USA CARS Kraków, może ktoś się zgłosi, kto Ci pomoże. Jak coś, dam znać na PW.

 

Dzięki

 

Sprawa pierwsza nadal czeka, ale pewnie będę się kontaktował z Panem Leszkiem skoro polecasz.

Sprawa druga załatwiona. Pomógł @bombelllooo i takie ustawienie powrotu żeby koniecznie wypić kawę we Wrocławiu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, > raven < napisał:

Hej, mam pytanko, bardziej techniczne. Zamierzam wymienić amortyzatory tylne w swoim Forku 2006, wiem, że część z Was ma to za sobą. Co polecicie, co założyliście? Oczywiście jakieś zamienniki :)

Kyb + kyb. Jest na ten temat cały wątek, o tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@> raven < jestem świeżo po tej operacji ;) Zrobione u Andrzeja, dokładnie ten zestaw, o którym napisał Radek (kyb + kyb). Tył się delikatnie podniósł i mam wrażenie że te amortyzatory i sprężyny są sztywniejsze, ale to może mi się tylko wydawać. Generalnie raczej jestem zadowolony ;) 

Edytowane przez MasteROOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasteROOTkupowałeś sam zestaw? ile Cię ta przyjemność kosztowała? tu podają info, że jest to zestaw do 2005 roku(na stronach sklepów) ale zakładam, że wszyscy montują w też w liftach ten zestaw:

- AMORTYZATOR SUBARU T. FORESTER PR - 334344

- AMORTYZATOR SUBARU T. FORESTER LE - 334345

- ODBOJ/OSLONA AMORTYZATORA - TYL SUBARU - KYB 910046

- SPREZYNA ZAWIESZENIA TYL SUBARU - KYB RC6431

 

@Kiwi 4ester:coffee:dużo tego, rozpórki:facepalm::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często składam siedzenia, wrzucam rower, pomyśle nad rozpórkami...podliczyłem sklepowe ceny za tylne amory z całym osprzętem czyli:

sprężyny KYBRC6431 x2 - 136 złx2
amory KYB334344/45+ montażowy KYB910046 jest to w zestawi 735 zł

Nie wiem jak poduszki czy będą do wymiany<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, > raven < napisał:

Hej, mam pytanko, bardziej techniczne. Zamierzam wymienić amortyzatory tylne w swoim Forku 2006, wiem, że część z Was ma to za sobą. Co polecicie, co założyliście? Oczywiście jakieś zamienniki :)

Sprężyny Kayaba + amortyzatory Sachs. Koszt w 2018 r. ok. 1950 zł (ale miałem tam jeszcze przechowalnię kół, wymianę kół i ważenie, a cenę znam ogólną, bez rozdziału na "operacje"). Nie jestem zadowolony, tj. robota OK, ale auto wg mnie źle (nadal, bo na SLS-ach było równie źle) wybiera dziury, strasznie podskakuje i telepie, za to na zakrętach tył się kładzie tak, że na początku omal nie miałem przez to "problemów". SLS-y (nawet zużyte) były lepsze (tylko już dobiłem tyłem do dna), a do zawieszenia marzeń (np. starsze Fordy Focus czy hydrauliczne w Citroenach) to mu brakuje całe lata świetlne :-( Ale cóż, jaki portfel, takie jeżdżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, > raven < napisał:

Co polecicie, co założyliście?

Temat rzeka, łącznie z poszukiwaniem sprężyn o właściwej średnicy, ilości zwojów etc. Ja mam w tym roku założony zestaw KYB + KYB (taki jak podałeś) + podkładki 2 cm. Przesiadka z wcześniej zamontowanych chyba Peddersów.  Wrażenia: wyżej, sztywniej, pewniej, wybieranie nierówności... mogłoby być lepsze, ale to zawsze subiektywne odczucie. Generalnie zestaw KYB do polecenia, ale nie wiem czy przy ponownej wymianie nie zamontowałbym innych sprężyn. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dr Zyber napisał:

@LosioDriver jak się sprawdzają?

 

Nie mam zastrzeżeń, kupiłem Forka już z nimi. Przejechały już trochę i żyją. Jedyne co ze znajomym oceniliśmy, że są nieco twardsze.

Jak byś chciał sprawdzić to wiesz gdzie szukać :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, łącznie z poszukiwaniem sprężyn o właściwej średnicy, ilości zwojów etc. Ja mam w tym roku założony zestaw KYB + KYB (taki jak podałeś) + podkładki 2 cm. Przesiadka z wcześniej zamontowanych chyba Peddersów.  Wrażenia: wyżej, sztywniej, pewniej, wybieranie nierówności... mogłoby być lepsze, ale to zawsze subiektywne odczucie. Generalnie zestaw KYB do polecenia, ale nie wiem czy przy ponownej wymianie nie zamontowałbym innych sprężyn. 
W ogóle to wymieniając amory, osłony jest potrzeba wymiany sprężyn? Co to warunkuje skoro np nie jest pęknięta? Chodzi o sztywność, wysokość auta i tym dobijania? Rozjaśnijscie

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, > raven < napisał:

W ogóle to wymieniając amory, osłony jest potrzeba wymiany sprężyn? Co to warunkuje skoro np nie jest pęknięta? Chodzi o sztywność, wysokość auta i tym dobijania? Rozjaśnijscie emoji28.png

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Przy wstawianiu nowego zawiasu koszt nowych sprężyn jest relatywnie niski i robi się całość na raz, a nie że za chwilę znowu ściągasz zawias. Pamiętaj, że po każdej takiej ingerencji pasuje zrobić geometrię.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, > raven < napisał:

W ogóle to wymieniając amory, osłony jest potrzeba wymiany sprężyn? Co to warunkuje skoro np nie jest pęknięta? Chodzi o sztywność, wysokość auta i tym dobijania? Rozjaśnijscie emoji28.png

 

Sprężyny decydują w dużej mierze o twardości i to one są elementem podwyższającym zawieszenie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...