Jump to content

KRAKÓW - Spotkania forumowe

Recommended Posts

• Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzięki za spotkanie. Trochę nas było tym razem.     

Pierwsza partia tylko poprawione kolory i naświetlenie sorry za jakość, nie mam już najnowszego sprzętu, a z ręki nie pozwala na wiele w słabszym świetle  

31 sierpnia 2020 - zostanie zapamiętany jako smutny dzień tego roku. Nie wiedziałem czy pisać, ale jednak potrzebuję się zwierzyć uprzejmemu gronu. Kojarzycie mnie, mój czarny batmobil, czerwoną może

Posted Images

No u mnie trochę krucho z czasem w najbliższe dwa weekendy. W ten dam radę tylko w niedzielę, w przyszły być może by mi się udało również w niedzielę, ale to tak 50:50 :/

• Upvote 1

Ja będę w PL dopiero w drugiej połowie sierpnia, tak więc jeśli coś będzie się działo w tym czasie to bardzo chętnie B).

Z ciekawostek dodam, że Blitzen idzie pod młotek :mellow: (plany życiowe zmuszają :blink:). Powinien częściej jeździć a nie tylko pod kocykiem w garażu :P. Gdyby ktoś był zainteresowany to będzie szansa go obejrzeć (pisać PW zanim ogłoszenie trafi na portale B)).

Pozdro!

• Sad 2
1 godzinę temu, MasteROOT napisał:

No u mnie trochę krucho z czasem w najbliższe dwa weekendy. W ten dam radę tylko w niedzielę, w przyszły być może by mi się udało również w niedzielę, ale to tak 50:50 :/

Ja podobnie, jak już to raczej tylko niedziela:D

4 godziny temu, R4RE napisał:

Z ciekawostek dodam, że Blitzen idzie pod młotek :mellow: (plany życiowe zmuszają :blink:).

Co to się stało? Moje ulubione Legacy sprzedajesz? Tylko mi nie mów, że kupujesz rodzinnego vana w dieslu...

A co do spotkania - oczywiście, jak najbardziej w każdy weekend już teraz mogę. :) 

• Like 1
8 godzin temu, MasteROOT napisał:

Dokładnie tak samo, tylko ewent. ta niedziela...

Edited by trzymek
6 godzin temu, Dj Brabus napisał:

Co to się stało? Moje ulubione Legacy sprzedajesz? Tylko mi nie mów, że kupujesz rodzinnego vana w dieslu...

Już chyba kiedyś wspominałem na jednym z naszych krakowskich spotów. Nie będę tu pisał co by nie zapeszać :P. Będę na miejscu to przegadamy tematB).

PS: Większość osób, które zgłosiło zainteresowanie "twoim ulubionym Legacy" jest z Krakowa (pewnie dlatego, że auto znają/prowadzili) tak więc jest szansa, że je jeszcze nie raz zobaczysz :D

Ja z najbliższego spotu odpadam ale będę w okolicach w drugim tygodniu sierpnia jeśli coś by się działo:)

11 hours ago, R4RE said:

Ja będę w PL dopiero w drugiej połowie sierpnia

Wpadasz na Japfest może? ^_^

W ogóle wybiera się ktoś z Was na tą imprezę? Ciekawi mnie ile znajomych twarzy tam spotkam :)

18 minut temu, WaldekW napisał:

Wpadasz na Japfest może? ^_^

gdzie? kiedy? nic nie wiem :D bywam regularnie w UK (teraz z maja przeniesiony na październik :facepalm:)

W dniu 21.07.2020 o 22:57, trzymek napisał:

Oj, pamiętam tego tłumikarza. Na podwórku dziada z babą tylko brakowało. Atmosfera ogólnie jak połączenie ogródków działkowych z jakąś latynoską sjestą. Inny świat, w ogóle.

Najlepsza recenzja w pigułce, rozwaliłeś mnie  :thumbup:

W dniu 20.07.2020 o 14:52, LosioDriver napisał:

"Hardy" w Kobylanach ;) Moto-Inwest, chyba spora lista osób by się znalazła tutaj co już u niego robiła.

OK, pytanie do tych, co u nich robili: a czy ta firma robi to ze ściągnięciem zawieszenia, piaskowaniem (sodowaniem czy innym oczyszczeniem metalu), potem epoxyd itd.? Coś takiego mnie interesuje jak na tym filmie:

Kojarzycie, kto w okolicach Krakowa coś takiego robi? Obstawiam, że PORZĄDNIE to nikt, bo Kraków i okolice są mocno drogie i ubogie w prawdziwych fachowców, ale zapytać nie zaszkodzi.

A może ktoś z Forumowiczów robił w pokazanym wyżej zakładzie w Dębicy i coś powie? :-)

Edited by Tichy

Sobota się zbliża więc rzucam propozycję

Opcja 1

18:00

jak będzie pogoda to kopiec, jak nie będzie - to plaza

Opcja 2

Robimy przejazd z plazy na kopiec :)

20 minut temu, Tichy napisał:

OK, pytanie do tych, co u nich robili: a czy ta firma robi to ze ściągnięciem zawieszenia, piaskowaniem (sodowaniem czy innym oczyszczeniem metalu), potem epoxyd itd.? Coś takiego mnie interesuje jak na tym filmie:

Ja robiłem bez ściągania zawieszenia - za duży koszt. Hardy nie dotyka fabrycznej konserwacji jeżeli ta się dobrze trzyma, a resztę piaskuje i oczyszcza w kwasie. Ale to bardziej punktowo. Całościowe piaskowanie jest bardzo kosztowne.

• Thanks 1
17 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Sobota się zbliża więc rzucam propozycję

Opcja 1

jak będzie pogoda to kopiec, jak nie będzie - to plaza

Opcja 2

Robimy przejazd z plazy na kopiec :)

Jak dla mnie spoko, ale sobota czy niedziela? Patrząc na komenty bardziej bym był skłonny na niedzielę, co by nas to więcej było ;) 

27 minut temu, LosioDriver napisał:

Ja robiłem bez ściągania zawieszenia - za duży koszt. Hardy nie dotyka fabrycznej konserwacji jeżeli ta się dobrze trzyma, a resztę piaskuje i oczyszcza w kwasie. Ale to bardziej punktowo. Całościowe piaskowanie jest bardzo kosztowne.

Tak, koszt robocizny na pewno jest decydujący w cenie końcowej. A nie wiesz czasem, JAKIEGO RZĘDU to mogłyby być koszta? Napiszę oczywiście do tych z Dębicy, ale może kiedyś się dowiadywałeś u kogoś innego? Problem w tym, że Forestery lubią gnić np. przy tylnych amortyzatorach (przy mocowaniach) i pewnego dnia zawieszenie melduje się w bagażniku :-( Chciałbym tego uniknąć. Auto ma 13 lat, w planie mam dobicie nim co 20-lecia, a potem się zobaczy, jak się będzie trzymać ;-) Więc inwestycja, nawet pozornie bezsensownie droga, może mi się opłacić. Np. w ogłoszeniach widzę Dacię 4x4, w zasadzie jest tylko 1 sensowna oferta: 6 lat, 130 tys. km (taki jak mój teraz!), ok. 33 tys. PLN! Napęd dołączany, silnik słaby, widoczność dookólna słaba, brak Webasto, brak LPG, trzeba by dorobić za kolejne PLN-y... Jakby ta konserwacja kosztowała nawet 10 tys., to jeszcze pełny remont silnika dałoby się zrobić i chyba na naprawy by mi trochę zostało? A nie widzę szans, aby przy fatalnym zabezpieczeniu antykorozyjnym aut japońskich, w tym Subaru, mogło ono dotrwać bez dziur i wpadnięcia kół do kabiny (lub wypadnięcia - już mega-skorodowanych - foteli Z kabiny) przez tyle lat... :toobad: Zaznaczam, że auto stoi "pod chmurką" (znaczy pod blokiem) i garaż jest mu obcy.

Edited by Tichy
51 minut temu, Tichy napisał:

Tak, koszt robocizny na pewno jest decydujący w cenie końcowej. A nie wiesz czasem, JAKIEGO RZĘDU to mogłyby być koszta? .

W Kobylanach za full konserwę z profilami zamkniętymi dałem jakieś 1800 zł. W wątku "korozja w foresterze" wrzuciłem całą litanię zdjęć z roboty.

52 minuty temu, Tichy napisał:

Zaznaczam, że auto stoi "pod chmurką" (znaczy pod blokiem) i garaż jest mu obcy.

To akurat nie musi być złe, bo na powietrzu karoseria "oddycha" :)

• Thanks 1
Godzinę temu, Ericsson napisał:

Jak dla mnie spoko, ale sobota czy niedziela? Patrząc na komenty bardziej bym był skłonny na niedzielę, co by nas to więcej było ;) 

Można zrobić w sobotę i niedzielę :D

Ostatnio zostałem zniewolony:biglol: przez wnuczkę...Myślę,  że bardziej, jak już,  jednak byłbym w niedzielę.

W Kobylanach za full konserwę z profilami zamkniętymi dałem jakieś 1800 zł. W wątku "korozja w foresterze" wrzuciłem całą litanię zdjęć z roboty.

Tylko że to za taką normalną. Z tego co się orientuję to taka z pełnym piaskowaniem, demontażem zawieszenia to wydatekitypu 10k+++. Nie wiem ile Hardy by za to wziął, kiedyś z nim o tym gadałem w kontekście, że taka konserwacja u jednego z forumowiczy (lub facebookowiczy) przekroczyła chyba 20k i tym samym teoretycznie podwoiła cenę auta. Czyli krótko... nie wiem czy ma to sens...
  • Thanks 1
Była mowa o następnym weekendzie a nie tym...

Jeśli następny weekend to się melduję. W najbliższy odpadam. Przy czym chętniej niedziela.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zostałem zniewolony:biglol: przez wnuczkę...Myślę,  że bardziej, jak już,  jednak byłbym w niedzielę.

Myślę, że takiego zniewolenia każdy mógłby sobie życzyć...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk