Skocz do zawartości

Subaru na Pole - Grupa Krakoska


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, trzymek napisał:

Będzie potwór :thumbup:

Się zobaczy :D

Teraz już wiem czemu sprzęgło się ślizgało i dlaczego tak śmierdziało u Bartka skoro dałbym sobie rękę i nogę odciąć, że nie leciałem na półsprzęgle....

Otóż, swego czasu miałem pękniętą gumę na przegubie i pluło smarem... tak pluło, że w jakiś sposób dostało się to do tarczy sprzęgła i cała smarem była uwalona, stąd dziwny smród i podślizgiwanie na 3 i 4 biegu. Okułem tarcze we włókna kevlarowe, do cywilnej jazdy lepsze niż kevlar bo nie będzie kangur.

No i sonda coś ostatnio głupiała... miałem ją wymienić ale chyba się okaże, że pokazywała nieszczelności układu, bo przy czyszczeniu katów wyszły pęknięcia na spawach, chłopaki mi to od razu obspawali. Zobaczymy co będzie teraz. :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma załoga! Chciałbym zrobić konserwację podwozia, macie jakiegoś sprawdzonego speca aby doradzić!? Druga sprawa to wydech, który powoli się kończy i chciałbym wymienić i ta sama prośba. Ważne żeby solidna robota była! Rejon poszukiwań to od Zakopanego do KrakowaB) Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto już u pana stoi i czeka na wycenę, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, pan konkretny.


Mam nadzieję że worka złota u niego nie zostawię :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał:

"Hardy" w Kobylanach ;) Moto-Inwest, chyba spora lista osób by się znalazła tutaj co już u niego robiła.

 

Super! Dzięki!

A coś w temacie wydechu? Żadnych fajerwerków- solidny, cichy wydech! Będę wdzięczny za każdy namiar !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hardy" w Kobylanach Moto-Inwest, chyba spora lista osób by się znalazła tutaj co już u niego robiła.
 
To jest taki strzał w kolano jak z mechanikiem Andrzejem. Wszyscy polecają a potem nie będzie terminów :) heheh

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamski napisał:

A coś w temacie wydechu? Żadnych fajerwerków- solidny, cichy wydech! Będę wdzięczny za każdy namiar !

Ja robiłem wydech w Rurdechu na Lindego - bardziej awaryjnie niż planowo. Panowie założyli taki tłumik jakiego oczekujesz, ale mnie oczywiście nosi że by bulgotu szukać :superhero:

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Nie wiem jeszcze jaką kolejność obiorę bo dzisiaj mi wyszło, że mam do ogarnięcia jeszcze kilka rzeczy w Forku, ale zdecydowanie też planuję w tym miejscu ogarnąć kwestię blacharki. W sumie jak ma być tylu chętnych to może już teraz zaklepię sobie pewny termin na marzec przyszłego roku :P 

Edytowane przez MasteROOT
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MasteROOT napisał:

Kurde... Nie wiem jeszcze jaką kolejność obiorę bo dzisiaj mi wyszło, że mam do ogarnięcia jeszcze kilka rzeczy w Forku, ale zdecydowanie też planuję w tym miejscu ogarnąć kwestię blacharki. W sumie jak ma być tylu chętnych to może już teraz zaklepię sobie pewny termin na marzec przyszłego roku :P 

 

Na marzec już nima:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, coocer napisał:

No mój po wycenie, cena auta wzrośnie 2x default_smile.png

Złoto słyszałem,  że ostatnio poszło mocno w górę,  ale Subaru? Nigdzie nie czytałem. Widocznie,  czytam nie to co trzeba...:biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 14:49, adamski napisał:

Druga sprawa to wydech, który powoli się kończy i chciałbym wymienić i ta sama prośba. Ważne żeby solidna robota była! Rejon poszukiwań to od Zakopanego do KrakowaB) Z góry dzięki :hi:

Wydechy od roku 2003 robimy z Tatą wyłącznie w takim zakładzie na Żółkiewskiego:

https://www.google.pl/maps/@50.0594732,19.9575611,18.42z

http://tlumiki.krakow.pl/

Polecili mi ich ludzie, którzy jeszcze wcześniej do nich jeździli i też byli zadowoleni (dlatego polecili).

 

Była kiedyś jeszcze jedna firma, na Kosynierów (NIE Klimek!), wjazd "na podwórko" był jak ta niebieska tablica poniżej:

https://www.google.pl/maps/@50.0636188,19.9798776,3a,75y,12.18h,88.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1siXXLjh0bMcNclhNRkxrAsQ!2e0!7i13312!8i6656

Ale teraz widzę na mapach Google, że nic tam nie jest zaznaczone, a teren wygląda na podupadły. Choć w 2001 r. było podobnie, a katalizator mi wymienili elegancko - i na pewno było bardzo tanio (wtedy szukałem jak najtaniej, ale w miarę dobrze). Facet trochę olewał BHP i przy robocie z moim autem (szlifierka kątowa nad głową, bez okularów) załapał opiłki do oczu, ale powiedział, że jest przyzwyczajony i spokojnie robotę dokończy :puchar:

 

Był w Krakowie jeszcze jeden super-spec od wydechów, ale przeniósł się lata temu i nie udało mi się ustalić, gdzie. Raz mi tyłek uratował przed wyjazdem wakacyjnym - mógł skasować dużo i zrobić dziadostwo, a zrobił "prowizorkę" (która starczyła na... 2 lata!) i policzył za to symbolicznie. Człowiek z pasją i talentem (zwłaszcza do spawania), niestety nie namierzyłem jego nowego lokalu. Dawniej był gdzieś w małych uliczkach pomiędzy Wielicką, Bieżanowską, Teligi, te rejony.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tichy napisał:

Była kiedyś jeszcze jedna firma, na Kosynierów (NIE Klimek!), wjazd "na podwórko" był jak ta niebieska tablica poniżej:

https://www.google.pl/maps/@50.0636188,19.9798776,3a,75y,12.18h,88.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1siXXLjh0bMcNclhNRkxrAsQ!2e0!7i13312!8i6656

Ale teraz widzę na mapach Google, że nic tam nie jest zaznaczone, a teren wygląda na podupadły. Choć w 2001 r. było podobnie, a katalizator mi wymienili elegancko - i na pewno było bardzo tanio (wtedy szukałem jak najtaniej, ale w miarę dobrze). Facet trochę olewał BHP i przy robocie z moim autem (szlifierka kątowa nad głową, bez okularów) załapał opiłki do oczu, ale powiedział, że jest przyzwyczajony i spokojnie robotę dokończy :puchar:

Oj, pamiętam tego tłumikarza. Na podwórku dziada z babą tylko brakowało. Atmosfera ogólnie jak połączenie ogródków działkowych z jakąś latynoską sjestą. Inny świat, w ogóle. Ale ludzie życzliwi, żona albo matka fachowca miską świeżo gotowanego bobu mnie poczęstowała. Takich warsztatów już nie ma. A fachowiec zrobił fachowo i tanio. Tyle, że to lata temu było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...