Skocz do zawartości

Subaru na Pole - Grupa Krakoska


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

szamcio11 nadal chcesz obadać tego Forka? Może akurat na spocie? ;)

 

Czy tylko mnie nie działa cytowanie? :huh:

 

Działa, ale jakoś tak kretyńsko, czasem mi też nie zaskakuje. W dodatku nie wiem, jak zacytować tylko fragment, dawniej było to banalne, teraz wymaga doktoratu z informatyki ;)

Takiej frekwencji to w Krakowie nie było chyba od 1996 :mrgreen:

 

Trochę nie na temat, ale jakoś mi się przypomniało po Twojej wypowiedzi: mój Dziadek (nieżyjący już, niestety), zawodowy kierowca, któy posiadał wszelkie możliwe uprawnienia (włącznie z karetkami itp.), opowiadał, jak nieciekawie się jeździło na delegację z kierownictwem z Krakowa do Myślenic, gdy Zakopianka była wyłożona kostką... :o  A jakie auta wtedy były i jakie miały "świetne" zawieszenia, to chyba łatwo sobie wyobrazić. Nawet najlepszym autem bym się chyba teraz odrzekł jechać taki kawał po kostce.

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie nie działa cytowanie?

u mnie jak najbardziej działa...

 

 

Takiej frekwencji to w Krakowie nie było chyba od 1996

oo :) widzę rocznik mojego urodzenia :P

 

jak zacytować tylko fragment, dawniej było to banalne, teraz wymaga doktoratu z informatyki

Nie wymaga ;) ja totalnie nie informatyczna :)

albo klikasz na "cytuj" i potem klikasz w cytowanym polu i backspace'm usuwasz tekst, którego nie chcesz, albo (chyba prościej) w danym poście zaznaczasz fragment tekstu (jak do skopiowania) i się pojawia maleńkie okienko z 3 polami, w tym jedno "cytuj" :)

Edytowane przez Gabin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w danym poście zaznaczasz fragment tekstu (jak do skopiowania) i się pojawia maleńkie okienko z 3 polami, w tym jedno "cytuj" :)

 

He, he, no i tu właśnie mamy różnicę w podejściu, która, jak to zauważyłaś, wynika z rocznika :)  Ja raczej z tych, którzy więcej używają klawiatury niż myszy (nawet nie próbowałem zaznaczać fragmentu posta, zresztą gwoli ścisłości nie używam myszy, tylko trackballa), za to przemawiało do mnie "stare" cytowanie, ze znacznikami typu "quote" :D  Jak ktoś zaczynał od ZX-Spectrum, potem latami kopiował dyskietki (na HDD było stać tylko bogaczy) poleceniami DOS-a, a buszowanie w internecie (wtedy to się tak nawet nie nazywało) zaczynał od Unixowych terminali tekstowych w uczelnianej pracowni, to ma inne nawyki B)  Zresztą nie miałem czasu na testowanie działania forum, teraz "doktoryzuję się" z tematu latarek LED-owych.

 

Właśnie, prośba do uczestników spota: jeśli ktoś ma w domu jakąś porządną (nie szajs za 10-20 zł) latarkę lub oświetlenie rowerowe na LED-ach, to please, niech przyniesie na spota! Chętnie zobaczę, co ma jakie możliwości, zanim wydam sporo PLN na zakup takiego potworka :)  Nitecore,Quark, iTP, Romisen, Fenix, EagleTac i inne tego typu mile widziane, ale mogą też być zwykłe, które tylko dają jakieś konkretne światło, może ktoś ma takie chińskie, po ok. 50 zł, z zoomem? Szukam oświetlenia na rower, więcej będę teraz jeździł po zmroku, a znów rozciąłem oponę na rozbitej butelce, której w świetle mojego chińskiego kaganka nie zauważyłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w danym poście zaznaczasz fragment tekstu (jak do skopiowania) i się pojawia maleńkie okienko z 3 polami, w tym jedno "cytuj" :)

 

He, he, no i tu właśnie mamy różnicę w podejściu, która, jak to zauważyłaś, wynika z rocznika :)  Ja raczej z tych, którzy więcej używają klawiatury niż myszy (nawet nie próbowałem zaznaczać fragmentu posta, zresztą gwoli ścisłości nie używam myszy, tylko trackballa), za to przemawiało do mnie "stare" cytowanie, ze znacznikami typu "quote" :D  Jak ktoś zaczynał od ZX-Spectrum, potem latami kopiował dyskietki (na HDD było stać tylko bogaczy) poleceniami DOS-a, a buszowanie w internecie (wtedy to się tak nawet nie nazywało) zaczynał od Unixowych terminali tekstowych w uczelnianej pracowni, to ma inne nawyki B)  Zresztą nie miałem czasu na testowanie działania forum, teraz "doktoryzuję się" z tematu latarek LED-owych.

Jak głównie klawiaturą to podziwiam (bo to dość skomplikowane się wydaje, ale jak jest to nie wiem) :)  

u mnie klawiatura jest głównie to bezpośredniego pisania tekstu, ewentualnie znane skróty typu: ctrl + (jakiś tam klawisz, zależy co trzeba) czy PrtSc - ale tak to jest jak nikt nie uczy informatyki w miarę dobrze, a liceum ogólnokształcące, w żadnym stopniu nie zasługuje na miano "ogólnokształcące" i większości przedmiotów już nie ma... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w danym poście zaznaczasz fragment tekstu (jak do skopiowania) i się pojawia maleńkie okienko z 3 polami, w tym jedno "cytuj" :)

 

He, he, no i tu właśnie mamy różnicę w podejściu, która, jak to zauważyłaś, wynika z rocznika :)  Ja raczej z tych, którzy więcej używają klawiatury niż myszy (nawet nie próbowałem zaznaczać fragmentu posta, zresztą gwoli ścisłości nie używam myszy, tylko trackballa), za to przemawiało do mnie "stare" cytowanie, ze znacznikami typu "quote" :D  Jak ktoś zaczynał od ZX-Spectrum, potem latami kopiował dyskietki (na HDD było stać tylko bogaczy) poleceniami DOS-a, a buszowanie w internecie (wtedy to się tak nawet nie nazywało) zaczynał od Unixowych terminali tekstowych w uczelnianej pracowni, to ma inne nawyki B)  Zresztą nie miałem czasu na testowanie działania forum, teraz "doktoryzuję się" z tematu latarek LED-owych.

 

Właśnie, prośba do uczestników spota: jeśli ktoś ma w domu jakąś porządną (nie szajs za 10-20 zł) latarkę lub oświetlenie rowerowe na LED-ach, to please, niech przyniesie na spota! Chętnie zobaczę, co ma jakie możliwości, zanim wydam sporo PLN na zakup takiego potworka :)  Nitecore,Quark, iTP, Romisen, Fenix, EagleTac i inne tego typu mile widziane, ale mogą też być zwykłe, które tylko dają jakieś konkretne światło, może ktoś ma takie chińskie, po ok. 50 zł, z zoomem? Szukam oświetlenia na rower, więcej będę teraz jeździł po zmroku, a znów rozciąłem oponę na rozbitej butelce, której w świetle mojego chińskiego kaganka nie zauważyłem :evil:

 

Popatrz na coś na LED CREE T6, na 2 aku, z regulacją strumienia mam taką, jak dam radę być to wezmę na spota. Dają na tyle mocne światło że do codziennego użytku korzystam z połowy mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

liceum ogólnokształcące, w żadnym stopniu nie zasługuje na miano "ogólnokształcące" i większości przedmiotów już nie ma... :(

 

Z liceum zapamiętałem tylko:

  1. setki godzin spędzone w świetnie wyposażonej szkolnej ciemni fotograficznej (wyłącznie na robieniu zdjęć, proszę bez dziwnych skojarzeń)
  2. że w tamtych latach przejeżdżałem spokojnie po 50 km dziennie na rowerze, i to takim, że dziś bym się na niego bał wsiąść
  3. fajne laski, zwłaszcza w mojej klasie oraz w klasach 1-szych, gdy ja byłem już w ostatniej, 4 klasie - jakieś ładne pokolenie się wtedy trafiło no i czarna mini była w modzie :D  Teraz te dziewczyny (kobiety) wyglądają chyba lepiej niż niejedna obecna licealistka, bo widziałem ostatnio panny wychodzące z mojej dawnej budy (zresztą w pobliżu miejsca naszych spotów, hi, hi). Byłem załamany :wacko:
  4. Bezsensowne lekcje WF-u, którego serdecznie nienawidziłem, w dodatku w połowie dnia lekcyjnego, więc człowiek taki nieświeży musiał siedzieć potem w ławce, a tu sexy panny wokół... Pryszniców oczywiście nie było :toobad:

 

Kolejność chyba powinna być odwrotna, tj. p. 3 na 1-szej pozycji :biglol:

Reszta rzeczy w liceum to były głównie powtórki i rozszerzenia z podstawówki, dobrze, że nie kazali znów wkuwać prawo- i lewobrzeżnych dopływów Wisły i Odry. Generalnie debilizm.


 

jak dam radę być to wezmę na spota. Dają na tyle mocne światło że do codziennego użytku korzystam z połowy mocy.

 

Proszę, weź koniecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

liceum ogólnokształcące, w żadnym stopniu nie zasługuje na miano "ogólnokształcące" i większości przedmiotów już nie ma... :(

 

Z liceum zapamiętałem tylko:

  1. setki godzin spędzone w świetnie wyposażonej szkolnej ciemni fotograficznej (wyłącznie na robieniu zdjęć, proszę bez dziwnych skojarzeń)
  2. że w tamtych latach przejeżdżałem spokojnie po 50 km dziennie na rowerze, i to takim, że dziś bym się na niego bał wsiąść
  3. fajne laski, zwłaszcza w mojej klasie oraz w klasach 1-szych, gdy ja byłem już w ostatniej, 4 klasie - jakieś ładne pokolenie się wtedy trafiło no i czarna mini była w modzie :D  Teraz te dziewczyny (kobiety) wyglądają chyba lepiej niż niejedna obecna licealistka, bo widziałem ostatnio panny wychodzące z mojej dawnej budy (zresztą w pobliżu miejsca naszych spotów, hi, hi). Byłem załamany :wacko:
  4. Bezsensowne lekcje WF-u, którego serdecznie nienawidziłem, w dodatku w połowie dnia lekcyjnego, więc człowiek taki nieświeży musiał siedzieć potem w ławce, a tu sexy panny wokół... Pryszniców oczywiście nie było :toobad:

 

Kolejność chyba powinna być odwrotna, tj. p. 3 na 1-szej pozycji :biglol:

Reszta rzeczy w liceum to były głównie powtórki i rozszerzenia z podstawówki, dobrze, że nie kazali znów wkuwać prawo- i lewobrzeżnych dopływów Wisły i Odry. Generalnie debilizm.

 

jak dam radę być to wezmę na spota. Dają na tyle mocne światło że do codziennego użytku korzystam z połowy mocy.

 

Proszę, weź koniecznie!

 

Przypomnij się na PW w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

liceum ogólnokształcące, w żadnym stopniu nie zasługuje na miano "ogólnokształcące" i większości przedmiotów już nie ma... :(

 

Z liceum zapamiętałem tylko:

  1. setki godzin spędzone w świetnie wyposażonej szkolnej ciemni fotograficznej (wyłącznie na robieniu zdjęć, proszę bez dziwnych skojarzeń)
  2. że w tamtych latach przejeżdżałem spokojnie po 50 km dziennie na rowerze, i to takim, że dziś bym się na niego bał wsiąść
  3. fajne laski, zwłaszcza w mojej klasie oraz w klasach 1-szych, gdy ja byłem już w ostatniej, 4 klasie - jakieś ładne pokolenie się wtedy trafiło no i czarna mini była w modzie :D  Teraz te dziewczyny (kobiety) wyglądają chyba lepiej niż niejedna obecna licealistka, bo widziałem ostatnio panny wychodzące z mojej dawnej budy (zresztą w pobliżu miejsca naszych spotów, hi, hi). Byłem załamany :wacko:
  4. Bezsensowne lekcje WF-u, którego serdecznie nienawidziłem, w dodatku w połowie dnia lekcyjnego, więc człowiek taki nieświeży musiał siedzieć potem w ławce, a tu sexy panny wokół... Pryszniców oczywiście nie było :toobad:

 

Kolejność chyba powinna być odwrotna, tj. p. 3 na 1-szej pozycji :biglol:

Reszta rzeczy w liceum to były głównie powtórki i rozszerzenia z podstawówki, dobrze, że nie kazali znów wkuwać prawo- i lewobrzeżnych dopływów Wisły i Odry. Generalnie debilizm.

 

No, ale wtedy tak z opowieści różnych śmiem zaryzykować stwierdzenie - wtedy były normalne czasy... a teraz tak: 

- na wf chodzi względne 10% osób (mało osób ma zwolnienia, większości się nie chce i tyle, nawet później nie usprawiedliwiają)

- jeśli chodzi o dziewczyny, to coś co mnie dobija (choć sama jestem dziewczyną) praktycznie wszystkie w wieku gim/lo nie wyjdą z domu np. nie pomalowane - dla mnie jest to trochę nienormalne, no ale cóż...

- jeśli chodzi o lekcje - teoretycznie materiał leci, ale teraz wszechobecne są telefony, więc na lekcjach częściej siedzi się sms-ując czy w internecie (przez wi-fi)

- ale generalnie chodziło mi głównie o to, że o ile obecnie pierwsza lo jest w miarę normalna to w 2 i 3 klasie jest tylko: polski, matma, 2 języki obce, rel, wf (wiadomo rel/wf można się zwolnić) + 2-4 przedmiotów rozszerzonych..... TRAGEDIA :(

 

I weź tu potem zdaj normalnie maturę i idź na studia :( chyba technikum jest obecnie lepsze.... (ale dla mnie już za późno na zmianę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, albo mi sie wydaje albo raczej to nie przypadek, ze szanowny Kolega 'bakum' ma najbliżej :-) kiedys bywalem czesto w tamtej okolicy i strasznie sie cieszylem jak moglem stanac na parkingu obok dwóch pieknych subarkow a legas kombi nie do pomylenia z zadnymi innym :-D Akurat czwartki do godziny 20 jestem mocno zajety, alebmoze uda mi sie przyjechac tak z kwadrans po dwodziestej. Wiec na rezerwe sie pisze ;-)

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wywołany do tablicy - postaram się przybyć co by Was wreszcie spotkać osobiście

temat forka Turbo - chyba nie będzie aktualny, bo spora szansa że w środę stanę się właścicielem Outbacka, ale chętnie się przejadę.

Choć z drugiej strony wizja, że zrobiło się zły wybór nie jest zachęcająca

co do oświetlenia rowerów - ja używam lampki authora, z 1 diodą, i daje radę

pozd

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja pozwolę se uzupełnić listę, która gdzieś nam "zaginęła" :)

 1. bakum
  2. przemekka
  3. Gabin
  4. Zelazny
  5. Wolek1993
  6. as100p    :)
  7. sebxyz
  8. prusak_pb

  9. Tichy

10. Staropramen

11. lastozzi

12. lordqik

13. edgecrusher

14. Grzegorz Magdziarz
15 szurpit2
16 szamcio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw,Tichy, ciekawe to LO że mieliście ciemnie... Co prawda jestem z pokolenia gdzie cyfrowe lustrzanki zaczely sie robic ogolno dostepne, to i tak chetnie wrocil bym do ciemni, chemia jeszcze stoi w piwnicy:-D

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, albo mi sie wydaje albo raczej to nie przypadek, ze szanowny Kolega 'bakum' ma najbliżej :-) kiedys bywalem czesto w tamtej okolicy i strasznie sie cieszylem jak moglem stanac na parkingu obok dwóch pieknych subarkow a legas kombi nie do pomylenia z zadnymi innym :-D
Ani trochę Ci się nie wydaje. Cała nasza trójca parkuje na tym parkingu ;) 

IMAG0162.jpg 

Sorki za jakość fotki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś z Krakowa dziś albo jutro mógłby pożyczyć mi złącza OBD2? Coś dziwnie dziś auto się zachowywało i mam check engine. A chciałbym sprawdzić co to za błąd.

BTW. Jakby utrata chwilowa mocy, później nierówna praca na wolnych obrotach i do tego jakoś dziwnie (słabo?) Podczas jazdy... Co to może być przepływka? Ogólnie po kilku km ustało ale błąd nadal świeci

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam prośbę, czy ktoś z Krakowa dziś albo jutro mógłby pożyczyć mi złącza OBD2?
No jak inaczej? Pewnie że mogę :)  

 

 

Jakby utrata chwilowa mocy, później nierówna praca na wolnych obrotach i do tego jakoś dziwnie (słabo?) Podczas jazdy... Co to może być przepływka?
Najlepiej zacząć od czyszczenia przepustnicy 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Życzę smacznych kiełbasek i proszę o zrobienie fotorelacji (może Primar z fleszem będzie?).

Coś go właśnie dawno nie było, trzeba mu przypomnieć! :)

 

Nie trzeba przypominać - będę :)

 

  1. bakum

  2. przemekka

  3. Gabin

  4. Zelazny

  5. Wolek1993

  6. as100p     :)

  7. sebxyz

  8. prusak_pb

  9. Tichy

10. Staropramen

11. lastozzi

12. lordqik

13. edgecrusher

14. Grzegorz Magdziarz

15 szurpit2

16 szamcio11

17. PRIMAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba przypominać - będę :)

 

Tak z ciekawości: czemu przy nicku as100p buźka, a inni się nie dorobili takowych? :P

 

A w ogóle to chyba nielegalne zgromadzenie nam z tego wyjdzie, jak znam życie, to w tym dziwnym kraju jest jakiś przepis z czasów PRL, że na to trzeba mieć pozwolenie - ale chyba nie będziemy się przejmować. Choć obecność Bakuma przyciąga kłopoty i niebieskich :biglol:

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obecność Bakuma przyciąga kłopoty i niebieskich
Będę udawał swoją nieobecność :P  ;) 

 

a Bakum nie taki bardzo zazdrosny ...
:huh:  :angry: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;)  :biglol:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...