Skocz do zawartości

kupno tribeki?


slesz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,  mechanicznie hak założony, jeszcze elektryka, pytanie gdzie mam szukać złącza do wpięcia oryginalnej wiązki, pewnie gdzieś w tylnej części ,

w bagażniku pod "wanienkami" nie było, dalej nie szukałem z braku czasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pytanie jeśli chodzi o kupno auto US spec: co z przeróbką przednich lamp w Tribece (chodzi mi o wersje po lifcie)? Oglądałem taką wersję kupioną w 2008 roku w Polsce (dealer Subaru ściągał ją z USA) - czy to możliwe że "olano" sprawę lamp i są one niezgodne z wymaganiami i kwalifikują do straty dowodu rejestracyjnego? Auto ekstra ale "problem" z lampami skutecznie ostudził mój entuzjazm :unsure: Dodatkowo rozmawiałem dzisiaj z diagnostą i ostrzegł mnie że coraz trudniej jest z rejestracją aut z lampami USA i koniecznie trzeba myśleć nad ich wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprzedający nie wie czy ma przerobione???

jak drogowe świecą razem z kierunkami to nic nie jest zrobione? przednie można również sprawdzić podjeżdzając pod ścianę w nocy - jest inny kąt załamania świateł padających na ścianę. z tyłu ma przerobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vtec napisał:

jak drogowe świecą razem z kierunkami to nic nie jest zrobione

 

na mijania też będą świecić przednie kierunki/obrysówki ;-)

 

Szybkościomierz jest wyskalowany w milach? Temperatury wnętrza na pokrętłach pokazywane są w Fahrenheitach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja USA ze wszystkimi tego wadami :( Obecnie mam drugie auto z USA i mi to generalnie nie przeszkadza, ale "problem" ze światłami mnie dręczy, dlatego pytam jak to jest w przypadku Tribeci. W sumie to mam prośbę do właścicieli Tribeci ale w wersji europejskiej: czy mógłby ktoś sprawdzić jakie są oznaczenia na przednich lampach?? Przecież i tak wszystkie były montowane w USA. Z góry dzięki :)

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.05.2017 o 17:36, remoo napisał:

czy mógłby ktoś sprawdzić jakie są oznaczenia na przednich lampach??

Dziś grzebałem przy Subarynce i pstryknąłem foty moich przednich lamp. Jest oznaczenie E13 oraz DOT, cos mi się wydaje że te lampy są takie same na US i EU, oczywiście jeśli chodzi o HID

 

 

20170513_085600.jpg

20170513_173039.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tribeca którą oglądałem miała niestety oznaczenie SAE i H7. Czyli lipa :(

---------------

Mimo wątpliwości nabyłem wersję US (nie chciałem już czekać na wersje europejską, nie mówiąc o wyższych cenach). Generalnie jeśli ktoś się waha to polecam autko. Super wygodne auto, super elastyczny i dynamiczny silnik, sama radość prowadzenia. Należy tylko pamiętać o spalaniu, które w jeździe miejskiej osobę oszczędną powali (20l/100 to nic nadzwyczajnego).

 

 

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kolejna rzecz która może irytować w Tribece z USA to ograniczenie tempomatu do max 90 mi/h (około 145 km/h).


Tak to jest kiepsko. Na pocieszenie powiem ze u szwagra w nowym leonie cupra 280KM jest tempomat ograniczony do 160km/h

wysłane z tel.

Dzięki. Tribeca którą oglądałem miała niestety oznaczenie SAE i H7. Czyli lipa
---------------
Mimo wątpliwości nabyłem wersję US (nie chciałem już czekać na wersje europejską, nie mówiąc o wyższych cenach). Generalnie jeśli ktoś się waha to polecam autko. Super wygodne auto, super elastyczny i dynamiczny silnik, sama radość prowadzenia. Należy tylko pamiętać o spalaniu, które w jeździe miejskiej osobę oszczędną powali (20l/100 to nic nadzwyczajnego).
 
 

Nigdy nie przeskoczyłem z calego baku 16l a jazda 1/2 miasto (wroclaw) 1/2 drogi podmiejskie

Ogolnie po przesiadce z forka 2.5n/a jest bardzo milo zadkoczony spalaniem. W trasie praktycznie identycznie spalanie a komfort nieporownywalny (wakacyjne wyprawy) a na codzien 1-2l wiecej

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz wyszła średnia ponad 20l/100 ale to było 100km jazdy wyłącznie miejskiej na bardzo krótkich dystansach (dom-przedszkole-praca-przedszkole-dom) :)

A propo przesiadki z Outbacka to pomimo niewielkiej różnicy w wymiarach, manewrowanie i parkowanie Tribeką jest zdecydowanie trudniejsze (przynajmniej takie mam na razie wrażenie). Promień skrętu chyba też zdecydowanie większy. Ale fakt: przyjemność jazdy zdecydowanie większa i rekomepensuje ewentualne "wady". Ja żałuje że dopiero teraz kupiłem Tribekę :)

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

będzie Tribeca wersja US do sprzedania rocznik 2007 silnik 3.0  automat przebieg 81000 mil  kolor czarny  posiada obtarcie zderzaka i błotnika przedniego prawego cena jeszcze nie znana więcej szczegółów pod nr telefonu 604266185  możliwość obejrzenia w  Łodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie Tribeca wersja US do sprzedania rocznik 2007 silnik 3.0  automat przebieg 81000 mil  kolor czarny  posiada obtarcie zderzaka i błotnika przedniego prawego cena jeszcze nie znana więcej szczegółów pod nr telefonu 604266185  możliwość obejrzenia w  Łodzi 


Kolego czy to jest sekcja giełda? Z drugiej strony jak cena nie znana, to chyba nie jesteś gotów na sprzedaż, tylko chcesz wysądować zainteresowanie.

Wysłane z mojego GT-P5113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę znać więcej szczegółów wraz z zdjęciami to na pewno będzie w dziale sprzedam stosowne info a teraz to luźna niezobowiązująca informacja że jest takowe auto do sprzedania w poście zatytułowanym kupno tribeki ? wydaje mi się że to właściwe miejsce na takie info gdzie brak szczegółowych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ipsx chyba nie rozumiesz czego tyczy ten wątek. W tym wątku jest dyskusja na temat dylematów zwiazanych z zakupem Tribeci. Wystaw ten samochód w odpowiednich serwisach ogloszeniowych, ktoś kto będzie zainteresowany takowym modelem Subaru i będzie miał jakieś pytania dodatkowe, na ktore Ty nie bedziesz potrafił odpowiedzieć, to poprosi forumowiczów o pomoc. Czasami taka pomoc może wpłynąć negatywnie na Twoją sprzedaż.

Wysłane z mojego GT-P5113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/12/2017 o 16:17, remoo napisał:

Mi raz wyszła średnia ponad 20l/100 ale to było 100km jazdy wyłącznie miejskiej na bardzo krótkich dystansach (dom-przedszkole-praca-przedszkole-dom) :)

A propo przesiadki z Outbacka to pomimo niewielkiej różnicy w wymiarach, manewrowanie i parkowanie Tribeką jest zdecydowanie trudniejsze (przynajmniej takie mam na razie wrażenie). Promień skrętu chyba też zdecydowanie większy. Ale fakt: przyjemność jazdy zdecydowanie większa i rekomepensuje ewentualne "wady". Ja żałuje że dopiero teraz kupiłem Tribekę :)

A ja mam OBK H6 2001r (209KM), szwagier kupił Tribekę 2006r (245KM) - mój dziadek OBK objeżdża Tribekę, łatwiejszy w parkowaniu/manewrach, i ogólnie jakiś taki bardziej pzyjazny ;) Chociaż Tribeca też daje emocje. Srednio pali mu 13,5 - przy normalnej mieszanej jeździe, bez "dziadkowania" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...