Skocz do zawartości

kupno tribeki?


slesz

Rekomendowane odpowiedzi

idealny napęd to byłby wtedy , gdyby centralny dyfer się blokował wiskozą i tylny również . Nawet osobówki mają w tylnym mości LSD, a jeżeli tu jest otwarty dyferencjał z tyłu to już nie jest tak super.

Co do tylu to zgoda. Ale czym jest lepszamy dyfer+ wiskoza od dyfra+ wieloplytkowe sprzeglo? Przeciez nawet sti ma sprzęgło wieloplytkowe...

 

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylu to zgoda. Ale czym jest lepszamy dyfer+ wiskoza od dyfra+ wieloplytkowe sprzeglo? Przeciez nawet sti ma sprzęgło wieloplytkowe...

 

 

 

nie mam na myśli jaki jest sposób blokowania tylko że powinny być blokowane oba dyferencjały żeby można było uznać napęd za idealny w tym modelu samochodu

Edytowane przez gshesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tylu to zgoda. Ale czym jest lepszamy dyfer+ wiskoza od dyfra+ wieloplytkowe sprzeglo? Przeciez nawet sti ma sprzęgło wieloplytkowe...

 

 

 

nie mam na myśli jaki jest sposób blokowania tylko że powinny być blokowane oba dyferencjały żeby można było uznać napęd za idealny w tym modelu samochodu

 

wskaż w którym SUVie jest taki napęd? nie wymagamy troszkę za dużo, patrząc na wszelkie aspekty, w tym cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Tribeca to miejski SUV a nie samochód off roadowy. Dajcie spokój z tymi wywodami na temat wyższości jednego systemu AWD nad drugim. Jak system działa prawidłowo, to powinno być wystarczające dla posiadaczy Tribec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Tribeca to miejski SUV a nie samochód off roadowy. Dajcie spokój z tymi wywodami na temat wyższości jednego systemu AWD nad drugim. Jak system działa prawidłowo, to powinno być wystarczające dla posiadaczy Tribec.

Wypraszam sobie

 

Moja jedzie w tym roku subariada i zamierzam polegac na jej awd

 

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stoję przed dylematem czy pchać się w Tribece. Obecny Outback nie spełnia moich oczekiwań - między innymi odnośnie przestronności i dynamiki, więc skłaniam się ku Tribece. Ale "mój" mechanik specjalizujący się w Subaru odradza ze względu na słabą trwałość elementów zawieszenia które w połączeniu z dużym ciężarem auta bardzo często wymaga napraw a podobno tanio nie jest. Jak to jest i was? Czy jest ktoś na forum kto żałuje zakupu Tribeki (z różnych względów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie osiągów też są rozbieżności. Widziałem dane na portalu Autocentrum mało optymistyczne: niecałe 10s do 100 i max 195 - słabo jak na ponad 250KM. Ale na portalach USA znalazłem 7,7 do 60mph i ponad 200 max - zdecydowanie lepiej. Jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200km/h to max (ogranicznik)

 

Na autostradzie komfort artystyczny i finansowy to max na tempomacie czyli 145km/h

 

Co do przyspieszenie 0-100 nie mam uwag idzie jak z procy

 

Myślę ze w 3.0 może być niedosyt szczególnie w górach.

 

3.6 musi nieźle redukować żeby utrzymać "szybkie" tempo autostradowe na przełęczach

 

wysłane z tel.

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

Panowie a co Wam szkodzi znaleźć interesującą sztukę i się przejechać do odcinki? Będzie mało mocy, to szukajcie Cayenne Twin-Turbo.

 

Dzięki za konstruktywny komentarz i "pomoc" w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w końcu Tribeca B9 i muszę stwierdzić ze nawet fajnie jak na takie gabaryty, niestety nie zdarzyłem pojeździć w trybie sport.Czuć jakąś różnice? Powiem tyle ze automatami nie miałem wiele wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, szmajgel napisał:

niestety nie zdarzyłem pojeździć w trybie sport.Czuć jakąś różnice? Powiem tyle ze automatami nie miałem wiele wspólnego

różnica taka że zmienia biegi przy wyższych obrotach niż w normalny trybie ... rzadko używam. Dla mnie to samo co trzymanie pedału w podłodze, mam na myśli przypadki wymagające nagłego przyciśnięcia ;)

Tribeca to nie auto sportowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 23:48, lutek34 napisał:

 

ale to nie ja prowadziłem ;)

Jak podpiąłeś torque pod obraz kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 23:31, remoo napisał:

 

Dzięki za konstruktywny komentarz i "pomoc" w temacie.

No lutek ma rację musisz się przejechać wtedy się przekonasz, ja tak właśnie tak się przekonałem - samochód jak na SUV-a ma kopyto i jeździ się nim świetnie 

a co do nadmiernego zużywania się zawieszenia to nie wydaje mi się żeby było gorzej niż w innych autach - chyba że jeździsz tylko po dziurach.

Poczytaj forum ja tu nie widziałem żeby ktoś narzekał - ja ostatnio wymieniałem kilka elementów a ceny ich nie były specjalnie wysokie - powiedział bym że takie jak do mojego poprzedniego mondeo MK4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artu-44 napisał:

No lutek ma rację musisz się przejechać wtedy się przekonasz, ja tak właśnie tak się przekonałem - samochód jak na SUV-a ma kopyto i jeździ się nim świetnie 

a co do nadmiernego zużywania się zawieszenia to nie wydaje mi się żeby było gorzej niż w innych autach - chyba że jeździsz tylko po dziurach.

Poczytaj forum ja tu nie widziałem żeby ktoś narzekał - ja ostatnio wymieniałem kilka elementów a ceny ich nie były specjalnie wysokie - powiedział bym że takie jak do mojego poprzedniego mondeo MK4.

dodam że w związku ze symetrycznym napędem masz bardzo dobre wyjście ze świateł,

kucają auta z nowoczesną skrzynią ,

potem klapa po dsg jest naprawdę zaj..  ale te 2 s. masz przewagę cieszy rzadko kto da radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...