Skocz do zawartości

kupno tribeki?


slesz

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy to raczej kojarzy mi się z VANem, a nie SUV.em Drugi to raczej pokrój RAV czy Vitary, a z silnikami powyżej 200KM raczej nie wychodziły, to co to za SUV, raczej mini SUV. Nie wiem o co chodzi z Dacia? Dodge Durnago może i tak, ale to już totalna rzadkość na EU drogach, poza tym 1 i 4 amerykańce, nie wiem czy wogóle byly dostępne w sprzedaży w EU.

Natomiast wykończenie wnętrza w żadnych ze wskazanych nie jest na tyle wysokiej jakości aby konkurować z Tribeca

Pacifica w rocznikach 2004-08 to typowy SUV, nieco dłuższy od Tribeca. Miałem dwie Pacifici z silnikiem 3.5l i 4.0l, wyposażenie wnętrza jest przyzwoitej jakości, pamietajmy że w tym okresie Chrysler był własnością Daimlera. Co mi np brakuje w Tribece a było na wyposażeniu Pacifici to fotele w konfiguracji 2+2+2, podgrzewany drugi rząd siedzeń, tylna klapa otwierana elektrycznie, czujniki parkowania, odprowadzanie światłami i najważniejsze silniki z hydrauliczną kompensacją luzu zaworowego.

 

Inne samochody SUV w cenie podobnej jak Tribeca to przecież ML350.

 

Wysłane z mojego GT-P5113 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Pacifica w rocznikach 2004-08 to typowy SUV, nieco dłuższy od Tribeca. Miałem dwie Pacifici z silnikiem 3.5l i 4.0l, wyposażenie wnętrza jest przyzwoitej jakości, pamietajmy że w tym okresie Chrysler był własnością Daimlera. Co mi np brakuje w Tribece a było na wyposażeniu Pacifici to fotele w konfiguracji 2+2+2, podgrzewany drugi rząd siedzeń, tylna klapa otwierana elektrycznie, czujniki parkowania, odprowadzanie światłami i najważniejsze silniki z hydrauliczną kompensacją luzu zaworowego.

 

Inne samochody SUV w cenie podobnej jak Tribeca to przecież ML350.

 

Wysłane z mojego GT-P5113 za pomocą Tapatalk 2

 

Lutek to możesz nam zdradzić czemu zdecydowałeś się na Tribekę ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lutek to możesz nam zdradzić czemu zdecydowałeś się na Tribekę ??? :)

 

Ostatnią Pacynkę sam osobiście sprowadziłem z USA  pod koniec 2015r, doprowadziłem ją do perfekcji regenerując skrzynię, konwerter, zawieszenie przednie, rozrząd, wymieniając parownik klimy, chłodnice, zamontowałem instalacje LPG BRC i oczywiście wszystkie płyny eksploatacyjne. Przejeździłem przeszło 10kkm bezproblemowo. Po wakacjach w 2016r tak z nudów, dla sprawdzenia wartości swojego samochodu wystawiłem ją na OLX z zaporową ceną, po dwóch dniach samochód musiałem sprzedać bo przyjechał klient z drugiej strony Polski i bez grymasu wyłożył gotówkę na stół. Żona do dziś jest zła na mnie że sprzedałem naszą wypieszczoną Pacynkę, bo dla niej Tribeca nawet w połowie nie jest tak wygodna jak Pacyna,  ale nie mogłem się wycofać. Po sprzedaży Pacyny nie chciałem już kupować trzeciej Pacyny i szukałem samochodu oryginalnego, z zadziorem. Padło na Tribece, szukałem jej przeszło 3 miesiące, kupiłem, doprowadzam ją do perfekcji, jak do tej pory jak wam wiadomo zregenerowałem konwerter skrzyni,  częściowo przednie zawieszenie, zamontowałem tą samą instalacje LPG BRC. Jak dla mnie, jako kierowcy z dość ciężką nogą to Tribeca jest samochodem zwawszym i twardszym jak Pacyna. To tyle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wystawiłem ją na OLX z zaporową ceną, po dwóch dniach samochód musiałem sprzedać bo przyjechał klient z drugiej strony Polski

Chyba nie musiałeś, wystawienie na OLX nie jest wiążące... ;)

 

Może dla Ciebie nie jest wiążące, ale dla mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem nigdy SUV-a ale paroma się przejechałem - myślałem o fordzie Edge bo taki miał mój kolega i ten samochód zrobił na mnie wrażenie bo inne raczej już nie bardzo, padło na Tribekę bo jest duży, wygodny, ma kopyto i to COŚ - i już !!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Zainteresowałem się autkiem, ponieważ wydaje mi się jakiąś alternatywą wobec suvów typu XC90 merca ML itp. a posiada chyba lepszy napęd 4x4 i całkiem niezły silnik, którego wadą jest chyba tylko konieczność regulacji zaworów ale chyba tylko jak się jeździ na LPG. 

Moglibyście podać największe wady tego pojazdu i zalety. Czym Tribecki górują a w czym przegrywają np. z XC90 ?

Interesują mnie roczniki 07-09 z silnikiem 3,6 . Na co uważać przy zakupie ? Szukam wersji na conajmniej 6 pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainteresowałem się autkiem, ponieważ wydaje mi się jakiąś alternatywą wobec suvów typu XC90 merca ML itp. a posiada chyba lepszy napęd 4x4 i całkiem niezły silnik,

którego wadą jest chyba tylko konieczność regulacji zaworów ale chyba tylko jak się jeździ na LPG.

Moglibyście podać największe wady tego pojazdu i zalety. Czym Tribecki górują a w czym przegrywają np. z XC90 ?

Interesują mnie roczniki 07-09 z silnikiem 3,6 . Na co uważać przy zakupie ? Szukam wersji na conajmniej 6 pasażerów.

Jak jeszcze nie jeździłeś Tribecą to się przejedź - wtedy będziesz wiedział o co chodzi i zrozumiesz co znaczy H6 Edytowane przez artu-44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało uzywek, widzialem tylko opisy w necie.

Nie wiem jakiej są jego zalety a jakie wady w porównaniu np z XC90. Moje przeznaczenie wozu: rodzinne wozidlo z dobrym 4x4 plus czasami coś do wzięcia na hak.

Główne obawy: konsekwencje pochodzenia aut z USA (radio, nago, dvd).

Zalety: fajny silnik, dobre 4x4, ładny kokpit.

Edytowane przez gshesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik i napęd to sztos,jak ktoś dba to auto nie do zajechania z USA nie kupuj,90% to dzwony konkret.Szukaj z naszego salonu.

Ale z us bardzo latwo zweryfikowac historie

 

Poza tym sa wyraznie tansze

 

I tribeca to chyba najmniej różniacy sie model eu us

 

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z USA mają zdjęcia,chodzi mi tylko o to ,że w większości nie mówię wszystkie,ale większość jest po wypadku.

A wiesz jak to jest później wychodzą takie rzeczy.


Tego modelu nie ma dużo na rynku,zresztą subaru ma to do siebie,nie wązne czy Tribeca czy forek czy inny model,auta w dobrym stanie sprzedają się jak pączki w tłusty czwartek ;)


http://www.ebay.com/itm/2008-Subaru-Tribeca-7-Pass-Ltd-w-DVD-Nav-/122343311198?forcerrptr=true&hash=item1c7c3ac75e:g:ttwAAOSw44BYl7zG&item=122343311198


http://www.ebay.com/itm/2006-Subaru-Tribeca-Limited-Sport-Utility-4-Door-/112292811504?forcerrptr=true&hash=item1a252c52f0:g:ibwAAOSwnHZYlho-&item=112292811504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tribece wersje z USA przez trzy lata. Sumarycznie, nie licząc nowych samochodów, to mi wyszła najtaniej w eksploatacji. Ok, swoje pali, ale nie więcej jak konkurencja. Poza tarczami i płynami eksploatacyjnymi nie wymagała żadnej ingerencji. Silnik rewelacyjny, miejsca w środku ok. Myślę, że Europejczycy oferują więcej, ale jest ok. Amerykańskie można łatwiej zweryfikować co do przeszłości, choć 100% pewności niegdy nie będzie czy auto czegoś w Polsce nie narobiło. Różnice na niekorzyść, radio (ustawienia co 0,2 - nie łapie wszystkich europejskich), mniejsze lusterka w pierwszej wersji, światła to wiadomo i ustawienia klimy w Fahrenheitach, skrzynia biegów nie ma chłodnicy oleju.

Auto warte polecenia.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribecę traktujemy porównywalnie do XC90 jako SUV (dobrze uterenowiony) czy raczej jako bardzo podobny ale większy brat OUTBACK czyli duże kombi (podobnie jak XC70) ?

Jak ten samochód jest klasyfikowany co do możliwości prawie terenowych i prześwitu.

Edytowane przez gshesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze,to połowa aut nie zasługuje nawet na miano ulepów....złom i to wszystko.


Prześwit masz 21 cm,więc spokojnie po krawężnikach można jeździć ;)


Tribeca to raczej MPV  a nie crossover.


Jak chcesz SUV to Forester,myślę ,że Forek lepiej sobie poradzi w terenie od Tribecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do XC 90 większość ma napęd na przód i oprócz pokonania krawężnika nic nim nie pokonamy

XC 70 nie rozumiem  w czym podobne ,

Triba to duży napompowany Forester z dość sporym motorem i z bardzo ładną stylistyką która przypadła amerykanom bo w europie auto nie zrobiło furory

Do MPV też bym nie szukał analogi,

w stanach sprzedają się duże wozy i duże SUV-y  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy napędy w TRIBECA są samoblokujące wiskozą na centralnym dyfrze i na tylnym moście ?

 

w skzryni AT masz centralny dyfer z blokada spzreglem wieloplytkowym

 

tylny dyfer jest otwarty

 

podczas poslizgu pomaga sobie hamulcami

 

esp mozna calkowiecie wylaczyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie się zdaje że nie ma tam żadnej elektroniki tylko sama mechanika która daje równy podział mocy w pełnym zakresie prędkości

Jest jak pisze

 

Centralny dyfer i blokada sprzeglem wieloplytkowym vtd

 

Jeden z najlepszych napedow subaru

 

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...