Skocz do zawartości

GŁOWICE DO TURBODZIADKA


kalimus20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie czy składał ktoś kiedyś silnik od legacy 2.0 turbo na głowicach od forestera 2.0 Sturbo? Chciałem zmontować silnik od turbodziadka ale nie mam oryginalnych głowic i pomyślałem że gdybym zamontował te od forestera z wałkami i kpl rozrządem to powinno grać bo technicznie niby pasują tylko ciekawe jak fazy rozrządu czy nie są inne w Foresterze? No i ECU też by został od legacy. Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!

 

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 10:10 pm ]

Zapomniał bym o ważnej rzeczy głowice pochodzą z modelu 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazy rozrządu mogą być inne, ale to nie powinno być aż taką przeszkodą, gabarytowo wszystko powinno pasować, ale zwróć uwagę, że Turbodziadek jest na ,,szmacianych" uszczelkach, a Forester MY 2000 powinien już być raczej na metalowych....jeżeli tak, to te dwa silniki ze względu na kształt tłoków i głowic, po zamianie głowic powinny mieć inny stopień sprężania, i trzeba by najpierw było sprawdzić, czy tłoki nie będa kolidowały z głowicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, chyba źle Cie zrozumiałem, chodziło Ci z ta bezkolizyjnością o możliwość (lub jej brak) zamontowania nowszych głowic do starszego silnika? Bo kolizyjne są raczej wszystkie Boxery Subaru, z tego co wiem...Ja rozróżniam tylko głowice ,,stare" montowane na grubą ,, szmacianą " uszczelkę i ,,nowe", montowane na metalową. Gdzieś słyszałem, że przy zakładaniu tej nowszej główicy na stary silnik (np. od Turbodziadka) trzeba coś majstrować z tłokami (podtaczać?) bo mogą się spotkać z głowicami, ale sam tego nie robiłem i nie wiem na 100pro, jak to jest... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym, sprawdzonym rozwiązaniem są głowice z GT/WRX 94-96. trzeba wymienić razem z tłokami żeby kompresja się nie zmieniła. W Australii wykonywali taki swap na gwarancji, ze względu na klepiące popychacze.

 

fajnie, tylko w kosztach zaczyna się robić mało śmiesznie.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz . Może jednak ta z 2000 r będzie pasować ? Może wymienić z tłokami i bądzie ok ? Zdaje się , że tłoki mają inne denko , ale wtedy będą kolizyjne . Do tego może dojść rozrząd i uszczelka . No może faktycznie nieopłacalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, tylko w kosztach zaczyna się robić mało śmiesznie.... :lol:

 

Czemu?? Przecież to chyba najtańsze głowice. Problem tylko z tymi tłokami...

 

1.głowice za darmo, a niech tam.... :lol:

2.tłoki 4x500=2000

3.uszczelki 2x250=500

2500 plus robota.....

 

 

używany, sprawdzony silnik...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.głowice za darmo, a niech tam.... :lol:

2.tłoki 4x500=2000

3.uszczelki 2x250=500

2500 plus robota.....

 

Nie mówiłem że będzie tanio...

 

Ale jak zamontuje głowice z Forka, to jeszcze może dojść, wiązka, ECU itp. itd.

 

jak to się łatwo pisze: wiązka, ECU....przekładałeś kiedyś wiązkę w aucie? wstrzymuję się od komentarza.....skoncentruj się TYLKO na liczniku....żeby go dopasować do deski albo dopasować wiązkę do innego licznika....i już jesteś siwy i poarszczony....trochę trwało... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się łatwo pisze: wiązka, ECU....przekładałeś kiedyś wiązkę w aucie? wstrzymuję się od komentarza.....skoncentruj się TYLKO na liczniku....żeby go dopasować do deski albo dopasować wiązkę do innego licznika....i już jesteś siwy i poarszczony....trochę trwało... :lol:

 

Piszę tak bo wiem jaka to jest męczarnia i koszty.

Proszę nie wyrażaj się na temat tego co robiłem a co nie, bo robię dużo sam z moim samochodem.

 

Czepiasz się mnie cały czas, nieważne co napisze. Weź się odczep. Ja nie komentuje twoich wypowiedzi mimo że, mam inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Australijskiej stronie hybrydę na bloku EJ22 N/A i głowice od GT i ponoć to działało a średnica tłoków jest różna między ej22 a ej20 i ten wynalazek dysponował mocą 165KM albo i bajki napisali, umknął mi adres tej strony ale jak ją odnajdę to podam link. Jak taki wynalazek ma prawo bytu i sprawnie działa to myślę że Turbodziadek na głowicach od forka tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...