Skocz do zawartości

Kontrolka poduszek


citto

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

używając szukajki nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: co może być przyczyną nieregularnego zapalania się kontrolki poduszek? Średnio co 3-4 odpalenia pojawia się na okres jazdy i przy kolejnym zapalaniu już się nie świeci. Są jakieś styki szczególnie narażone na wilgoć które można namierzyć czy szukać (rozwiązania) problemu w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

używając szukajki nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: co może być przyczyną nieregularnego zapalania się kontrolki poduszek? Średnio co 3-4 odpalenia pojawia się na okres jazdy i przy kolejnym zapalaniu już się nie świeci. Są jakieś styki szczególnie narażone na wilgoć które można namierzyć czy szukać (rozwiązania) problemu w ASO?

 

wszystkie kostki airbaga są podwójnie zabezpieczone, ciężko jest je rozpiąć, nawet jak się chce, tu odpada na pewno możliwość utraty kontaktu. jedynym podejrzanym elementem może być taśma lub po prostu mechaniczne uszkodzenie któregoś kabla, bo gdyby działo się coś w sterowniku, raczej miałbyś już jaśki na wierzchu... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kostki airbaga są podwójnie zabezpieczone, ciężko jest je rozpiąć, nawet jak się chce, tu odpada na pewno możliwość utraty kontaktu. jedynym podejrzanym elementem może być taśma lub po prostu mechaniczne uszkodzenie któregoś kabla, bo gdyby działo się coś w sterowniku, raczej miałbyś już jaśki na wierzchu... :grin:

 

toś teraz dowalił :shock: :twisted: . Tak jak Jacool pisze najczesciej kostki pod siedzeniami, jak przesuwa sie fotel, latają butelki, gaśnice itd. tasma bardzo rzadko pada. Jak by coś sie działo w sterowniku, zapomnij żeby poduszki wypaliły, nie ma takiej opcji :idea: , a jak by była, to byś był milionerem, jakbyś wygrał sprawe w sądzie z producentem :lol: . Choć oczywiscie sporadyczne przypadki sie zdarzały, choć w subaru nie pamietam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zdechniętą taśmę w jednym aucie, to podaję przykład, a co do bocznych poduszek masz rację co do tych kostek, można by było je podłączyć do mechanicznych uszkodzeń (czyli oprzerw w kontakcie) o których też napomknąłem... :smile: swoją drogą dobrze by było wiedzieć już na poczatku co za auto i jakie ma wyposażenie, bo może ma jeszcze 8 kurtyn o których nie wiemy... :smile:

 

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 8:32 am ]

zapomnij żeby poduszki wypaliły, nie ma takiej opcji , a jak by była, to byś był milionerem, jakbyś wygrał sprawe w sądzie z producentem

 

carfit, służę telefonem gościa, któremu prawdopodobnie od teściowej(sukienka z syntetycznej szmaty :smile: ) wywaliło airbagi po zatrzymaniu samochodu....był to co prawda fjord, nie Subaru, ale jednak.....żadnego dzwona, żadnego krawężnika, po prostu BUM! i nie został milionerem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 airbagi u siebie i ten sam problem, blad zaczal sie pojawiac kiedy na dworze zrobilo sie wilgotno, po odpaleniu rano sie zapalal jesli pojezdzilem juz troche i odpalalem auto ponownie to juz nie wyskakiwal, teraz jest praktycznie non stop rzadko kiedy gasnie, ktos jest w stanie pomoc ? :) bo zmiana pozycji kierownicy nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...