Skocz do zawartości

Music in your car set stereo (heh)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmując się tzw. opiniami tzw. znawców kupiłem w sobotę Alpine SPR-176A (skuteczność 92 dB) za w przeliczeniu $60 na przecenie (SRP $200). Dwa samochody temu miałem set MacAudio, który w całości za 6 głośników wyniósł mnie jakieś 600 zeta, a grał jak za 2600.

 

Jeśli chodzi o to co piszesz o "czystości i dynamiczności", to jest ona w prostej linii pochodną od skuteczności akustycznej głośnika, więc chyba mylisz pojęcia. A tak poza tym zobacz sobie (właściwiej to "posłuchaj") na przykład Polk Audio DB6500, które są o $100 tańsze od twoich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przejmując się tzw. opiniami tzw. znawców kupiłem w sobotę Alpine SPR-176A (skuteczność 92 dB) za w przeliczeniu $60 ....

I niech moc będzie z tobą jak ci się podoba. Jaki masz problem?

Koleś kupił sobie Neona nie przejmując się tzw. opiniami znawców. Cztery kółka ma, silnik ma, kierownicę też no i jeździ. :twisted:

Jeśli chodzi o to co piszesz o "czystości i dynamiczności", to jest ona w prostej linii pochodną od skuteczności akustycznej głośnika, więc chyba mylisz pojęcia.

Co niby mylę? Wyjaśnij dokładniej, proszę. I niby dlaczego moje 93 dB to mało?

A tak poza tym zobacz sobie (właściwiej to "posłuchaj") na przykład Polk Audio DB6500, które są o $100 tańsze od twoich...

Po pierwsze to skąd wiesz ile zapłaciłem za moje?

Po drugie słuchałem sporej ilości głośników i zdecydowałem się na te Focale.

Po trzecie już je mam założone od jakiegoś czasu i jestem zadowolony. Jedyne czego mi brakuje teraz to trochę więcej czystej mocy i dużego HDD na MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech moc będzie z tobą jak ci się podoba. Jaki masz problem?

 

Żaden. Skoro lubisz przepłacać, nie będę cię hamować...

 

Jeśli chodzi o to co piszesz o "czystości i dynamiczności", to jest ona w prostej linii pochodną od skuteczności akustycznej głośnika, więc chyba mylisz pojęcia.

Co niby mylę? Wyjaśnij dokładniej, proszę. I niby dlaczego moje 93 dB to mało?

 

To nie "mało", tylko "mało jak na taki SRP". A to, co jest nazywane "dynamicznością dźwięku", czyli zakresem odtwarzanych przez głośnik różnic w jego natężeniu bierze się wprost ze skuteczności głośnika.

 

Po pierwsze to skąd wiesz ile zapłaciłem za moje?

 

$100 poniżej SRP? $150? Chyba wyszły same z magazynu. Albo wręcz spadły z semi, na początku F&F :lol:

 

Po drugie słuchałem sporej ilości głośników i zdecydowałem się na te Focale.

Po trzecie już je mam założone od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.

 

I niech moc będzie z tobą jak ci się podoba. Jaki masz problem?

 

Jedyne czego mi brakuje teraz to trochę więcej czystej mocy i dużego HDD na MP3.

 

http://www.phatnoise.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Skoro lubisz przepłacać, nie będę cię hamować...

Dlaczego uważasz, że przepłaciłem? Ja uważam, że nikt nie miał tańszego i odpowiadającego mi sprzętu do zaoferowania.

To nie "mało", tylko "mało jak na taki SRP".

Nadal mi nie pokazałeś co ma więcej.

A to, co jest nazywane "dynamicznością dźwięku", czyli zakresem odtwarzanych przez głośnik różnic w jego natężeniu bierze się wprost ze skuteczności głośnika.

Jak niby się bierze? Jaki jest związek? Dlaczego tak jest?

Wysil się trochę na odpowiedź.

$100 poniżej SRP? $150? Chyba wyszły same z magazynu. Albo wręcz spadły z semi, na początku F&F :lol:

Zostały zakupione z http://www.cbrstereo.com

Co w tym śmiesznego?

I niech moc będzie z tobą jak ci się podoba. Jaki masz problem?

Teraz niby ja mam problem? :shock:

To nie ja zacząłem się naśmiewać z jakiegoś tam parametru, który prawie nic nie mówi o jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że przepłaciłem? Ja uważam, że nikt nie miał tańszego i odpowiadającego mi sprzętu do zaoferowania.

 

Znaczy to tylko tyle, że odsłuchałeś za mało głośników. Rozumiem, że sprawdzałeś różne modele po kolei wsadzając je do samochodu?

 

To nie "mało", tylko "mało jak na taki SRP".

Nadal mi nie pokazałeś co ma więcej.

 

Ależ proszę... Fusion PowerPlant 693, 95 dB, $99. Fusion Encounter 692, 94 dB, $79. Na przykład.

 

Jak niby się bierze? Jaki jest związek? Dlaczego tak jest?

Wysil się trochę na odpowiedź.

 

Mam ci wytłumaczyć jak działają razem wzmacniacz i głośnik? Litości. Tu masz napisane dlaczego skuteczność głośnika ma tak kapitalne znaczenie

 

Let's say you have a receiver with 80 watts per channel and you are using speakers with 89 dB sensitivity. Let's say further that you listen with about 12 watts per channel on average, peaking to 80 watts per channel. Those peaks will severely tax the receiver's amplifiers. With the speakers of 95 dB sensitivity, you would only need 3 watts per channel on average, peaking to 20 watts per channel, to achieve the same loudness as with the 89 dB sensitivity speakers.

 

Mam nadzieję, że słyszałeś o inercji wzmacniaczy i wykładniczym wzroście zniekształceń przy zwiększaniu mocy podawanej na głośnik.

 

I niech moc będzie z tobą jak ci się podoba. Jaki masz problem?

Teraz niby ja mam problem? :shock:

 

Dla mnie problemem byłoby kupowanie czegoś, o czym nie wiem jak działa i który parametr jest ważny, a który jest marketingowym bullshitem :lol:

 

To nie ja zacząłem się naśmiewać z jakiegoś tam parametru, który prawie nic nie mówi o jakości dźwięku.

 

ROTFL max. Mówi niemal wszystko. Podstawowy parametr od którego rozpoczyna się wybór głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to tylko tyle, że odsłuchałeś za mało głośników. Rozumiem, że sprawdzałeś różne modele po kolei wsadzając je do samochodu?

Jak zwykle jesteś bardzo pewny siebie mimo, że nawet nie wiesz o czym mówisz.

Ależ proszę... Fusion PowerPlant 693, 95 dB, $99. Fusion Encounter 692, 94 dB, $79. Na przykład.

I to są głośniki z górnej półki?

Mam ci wytłumaczyć jak działają razem wzmacniacz i głośnik? Litości.

Skoro twoim zdaniem nie wiem albo źle wiem to objaw mi te rewelacje.

Tu masz napisane dlaczego skuteczność głośnika ma tak kapitalne znaczenie [.......]

Z tego wynika tyle, że grają głośniej a nie, że lepiej.

Chcesz inny przykład?

The sensitivity rating has no relation to sound quality, as some of the very best speakers have low ratings. Sensitivity ratings simply tell you how much sound a speaker will produce for a given power input.

Teraz jak chcesz głośnik pozbawiony zniekształceń to niestety ale ważniejsze jest zmniejszenie jego bezwładności niż maksymalizacja głośności. Tym bardziej, że z założenia do porządnych głośników stosuje się porządne wzmacniacze.

Mam nadzieję, że słyszałeś o inercji wzmacniaczy i wykładniczym wzroście zniekształceń przy zwiększaniu mocy podawanej na głośnik.

A ja mam nadzieję, że słyszałeś o dobrych wzmacniaczach.

Dla mnie problemem byłoby kupowanie czegoś, o czym nie wiem jak działa i który parametr jest ważny, a który jest marketingowym bullshitem :lol:

Przy twojej wiedzy to często pewnie masz problemy z kupowaniem czegokolwiek. :roll:

ROTFL max. Mówi niemal wszystko. Podstawowy parametr od którego rozpoczyna się wybór głośnika.

Czyli znowu wypowiadasz się autorytatywnie o czymś o czym g*,*o wiesz. Dlaczego tak trudno ci powstrzymać się od kretyńskich komentarzy jak czegoś nie wiesz do końca lub nie rozumiesz?

Proszę, nie oceniaj decyzji innych na podstawie swojej niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to tylko tyle, że odsłuchałeś za mało głośników. Rozumiem, że sprawdzałeś różne modele po kolei wsadzając je do samochodu?

Jak zwykle jesteś bardzo pewny siebie mimo, że nawet nie wiesz o czym mówisz.

 

Czyli nie wsadzałeś? OK... Nie spodziewałem się tego po kimś, kto ma pełną wiedzę i pełne zrozumienie, ale zapewne dysponujesz nieogarnialną wyobraźnią akustyczną.

 

Ależ proszę... Fusion PowerPlant 693, 95 dB, $99. Fusion Encounter 692, 94 dB, $79. Na przykład.

I to są głośniki z górnej półki?

 

Chciałeś większą skuteczność za mniejsze pieniądze, to dostałeś.

 

Skoro twoim zdaniem nie wiem albo źle wiem to objaw mi te rewelacje.

 

Im większa skuteczność głośnika tym mniejszej trzeba mocy żeby uzyskać to samo ciśnienie akustyczne (czyli od biedy "wrażenie głośności"). A ponieważ zniekształcenia harmoniczne dźwięku wzrastają nieliniowo przy zwiększaniu jego wzmocnienia, to chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego lepiej mieć skuteczny głośnik popędzany niewielką mocą, niż mniej skuteczny, popędzany mocą większą, tak? Szczególnie w przypadku małych wzmacniaczy jakie są montowane do headunits. Nie wspominając o tym, że większość detali będzie słyszalna tylko przy relatywnie niewielkich wzmocnieniach - po podkręceniu głośności wyżej będą się gubić w rosnących zniekształceniach.

 

A ja mam nadzieję, że słyszałeś o dobrych wzmacniaczach.

 

Tak, tak. Na pewno w swoim Alpine masz najlepszy wzmacniacz w galaktyce i stąd tak mistrzowski dobór głośnika. LOL. Niewątpliwie zmienisz głośniki po założeniu wzmacniacza? A wiesz jakie będą lepiej grać ze wzmacniaczem 50W sinus na kanał? Mniej skuteczne czy bardziej? Nie krępuj się i podziel twoim pełnym zrozumieniem tematu...

 

Przy twojej wiedzy to często pewnie masz problemy z kupowaniem czegokolwiek. :roll:

 

Permanentne, bo nie lecę na napisane wołami na opakowaniu ogromne liczby watów, a ciężko jest znaleźć w korzystnej cenie produkt o dobrych parametrach.

 

Czyli znowu wypowiadasz się autorytatywnie o czymś o czym g*,*o wiesz. Dlaczego tak trudno ci powstrzymać się od kretyńskich komentarzy jak czegoś nie wiesz do końca lub nie rozumiesz?

 

Rafał, spuść sobie powietrze, bo pękasz. A zanim następnym razem napiszesz coś o "kretynach", czy wspomnisz w okolicy jakiegoś mojego posta o "g*.*", to doszkol się trochę z akustyki. Bo potem się okazuje, że oceniasz innych na podstawie swojej niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś większą skuteczność za mniejsze pieniądze, to dostałeś.

Zgubiłeś ważną cechę jakości dźwięku z tego głośnika.

Tak, tak. Na pewno w swoim Alpine masz najlepszy wzmacniacz w galaktyce i stąd tak mistrzowski dobór głośnika. LOL.

Pisałem już na ten temat.

Mniej skuteczne czy bardziej?

Lepsze. Skuteczność nie ma nic do rzeczy.

Rafał, spuść sobie powietrze, bo pękasz. A zanim następnym razem napiszesz coś o "kretynach", czy wspomnisz w okolicy jakiegoś mojego posta o "g*.*", to doszkol się trochę z akustyki. Bo potem się okazuje, że oceniasz innych na podstawie swojej niewiedzy.

Jakiej niewiedzy? Dziwnym trafem nie zauważyłeś cytatu, w którym wyraźnie napisano, że czułość nie ma związku z jakością dźwięku. Pchasz mi jakieś głośniki na siłe bo jakimś cudem wiesz lepiej co mi się spodoba. Wypisujesz herezje (już nie pierwszy raz zrestą) pełne dziur i bez zrozumienia z twojej strony tematu. Zakładasz rzeczy, które zostały już wyjaśnione wcześniej tylko po to by mnie zaatakować personalnie (np. pisałem już o niedostateczności wzmacniacza w moim HU i planach założenia lepszego jak go w końcu znajdę i akurat nie będę kupował czegoś innego do samochodu jak teraz). Poza tym nic nie pisałem o kretynach a o kretyńskich komentarzach, których sporo od ciebie padło pod moim adresem mimo, że wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem moje wcześniejsze posty.

Nie nadrabiaj tupetem swojej niewiedzy a jak naprawdę wiesz to przestań kręcić tylko to pokaż. Ale tak jak się przekazuje wiedzę czyli w pełni i ze zrozumieniem całości a nie powyrywane zdania nie trzymające się kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem tylko wiedziec, co mozna dostac tanio, zeby dobrze gralo...

Niepotrzebne mi wzmacniacze, ani megawypsione subwoofery, ja bym chcial tylko zeby ladnie gralo :wink:

 

A tak na marginesie, to Panowie zachowujecie sie jak dzieci. Nie mowiac juz duzo o tym, ze jakby ktos spytal jaka kupic glebogryzarke, to byscie obaj doradzali, bo znacie sie, prawdopodobnie, na wszystkim :twisted:

 

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co to jest "Stereo"

Jak ktos udeza dlonia w jedno ucho to jest mono, jak jednocze w jedno i drugie to stereo :twisted::lol:

a tak z innej beczki, kiedys kolega zrobil sobie "sluchawki" zmajstrowal ze sklejki 2 pudelka w ktore wsadzil dwa male glosniki od nie wiem czego, chyba samochodowe :lol: po czym ustrojstwo zamontowal sobie na glowie.... cisnienie dzwieku, jak stwierdzil bylo zadowalajace :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to Panowie zachowujecie sie jak dzieci. Nie mowiac juz duzo o tym, ze jakby ktos spytal jaka kupic glebogryzarke, to byscie obaj doradzali, bo znacie sie, prawdopodobnie, na wszystkim :twisted:

Może nie zauważyłeś ale po pierwszym poście Wojtka się zainteresowałem dowiedzeniem czegoś konkretnego od osoby. która twierdzi, że coś wie na temat. Niestety szybko się mogłem przekonać, że jednak mu się wydaje, że wie (jak już było swojego czasu choćby z zasadą działania zwykłego LSD). Nigdy nie twierdziłem, że wiem wszystko i jestem pierwszym by się zapytać. Mam tylko alergię jak ktoś zaczyna mnie w niewybredny sposób atakować twierdząć, że jestem głupi przepłacając za coś a, jak się okazuje, nie ma nic wartościowego do powiedzenia. Tak będę reagował zawsze jak ktoś będzie mi wciskał bzdury i raczej trudno się temu dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Rafal, wiesz przeciez, ze ja tez nieraz sie....zirytowalem zagrywkami Szanownego Kolegi HWojtka :wink: Nie zmienia to jednak faktu, ze obaj jestescie "winni" :) Jeden sprowokowal, drugi dal sie sprowokowac, a jestescie tak uparci, jak ja i moja Dziewczyna, tyle ze my sie nie klocimy, my dyskutujemy :D

 

CtD: takie ustrojstwa sa nadzwyczaj ciekawe. Kiedys stalem se na ulicy czekajac na kogos, nagle slysze muzyke nowoczesna elektroniczna progresywna zwana rowniez TECHNO i slysze bardzo dokladnie tekst "piosenki". Zaczalem sie rozgladac, gdzie ta Beemka - troszke sie zdziwilem, gdy zamiast czarnego BMW przeszedl obok mnie koles ze sluchawami :shock:

 

Czekam dalej na propozycje dobrego sluchadelka :)

 

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś większą skuteczność za mniejsze pieniądze, to dostałeś.

Zgubiłeś ważną cechę jakości dźwięku z tego głośnika.

 

Miałeś na myśli "wysokość półki" chyba, bo to jest twoje kryterium.

 

Mniej skuteczne czy bardziej?

Lepsze. Skuteczność nie ma nic do rzeczy.

 

Jeszcze nigdy na tym forum tak krótkie zdanie nie ujawniło w sposób tak żenujący niewiedzy piszącego.

 

Jakiej niewiedzy? Dziwnym trafem nie zauważyłeś cytatu, w którym wyraźnie napisano, że czułość nie ma związku z jakością dźwięku. Pchasz mi jakieś głośniki na siłe bo jakimś cudem wiesz lepiej co mi się spodoba.

 

Ależ doskonale go zauważyłem, jak również uproszczenia w nim dokonane, a dotyczące tego, że niepodłączony do niczego głośnik rzeczywiście może mieć skuteczność nawet 1dB a jakość emitowanej przez niego ciszy będzie dokładnie taka sama jak z głośnika o skuteczności 95 dB. Widzę, że kompletnie nic nie zrozumiałeś z tego co ci zacytowałem i nie łapiesz o co chodzi z tą skutecznością, mocą potrzebną do wytworzenia ciśnienia akustycznego, zniekształceniami wzmocnienia i tym wszystkim co z nagłośnieniem się wiąże. Po prostu, kolego sympatyczny, nie zauważyłeś tego, co w nagłaśnianiu zamkniętych przestrzeni w szczególności, a w ogólności w elektroakustyce jest rzeczą podstawową, mianowicie wzajemnego wpływu zniekształceń wzmacniacza oraz skuteczności akustycznej głośnika na jakość odsłuchu przy zachowaniu stałego poziomu ciśnienia akustycznego. Twoim lekarstwem jest "kupię sobie dobry wzmacniacz", "kupię sobie dobre głośniki". Na informację o tym, jaki parametr głośnika będzie kluczowy dla jakości odsłuchu reagujesz pyskówką... No to może nie lansuj się tak?

 

Wypisujesz herezje (już nie pierwszy raz zrestą) pełne dziur i bez zrozumienia z twojej strony tematu.

 

Chętnie się dowiem jakie to herezje. Proponuję, żebyś poparł to jakimiś żródłami. Mogą być wzory, natomiast lepiej niech nie będzie to rachunek prawdopodobieństwa bo w nim, zdaje się, nawet kliniczny kretyn (wybacz) potrafi cię zagiąć.

 

Zakładasz rzeczy, które zostały już wyjaśnione wcześniej tylko po to by mnie zaatakować personalnie

 

Z pewnością. Żyję po to, żeby zaatakować cię personalnie. Budzę się co rano z taką myślą.

 

(np. pisałem już o niedostateczności wzmacniacza w moim HU i planach założenia lepszego jak go w końcu znajdę i akurat nie będę kupował czegoś innego do samochodu jak teraz).

 

I będziesz wymieniał głośniki w związku z wymianą wzmacniacza? Dlaczego, skoro te są aż takie dobre, że nie było dla ciebie lepszych? Potrafisz to wytłumaczyć logicznie?

 

Poza tym nic nie pisałem o kretynach a o kretyńskich komentarzach, których sporo od ciebie padło

 

Jeśli LOL lub ROTFL jest twoim zdaniem kretyńskim komentarzem, to jak reagujesz gdy ktoś się śmieje obok ciebie w biurze czy a knajpie?

 

Nie nadrabiaj tupetem swojej niewiedzy

 

Rozkoszne, rozkoszne. Widzę, że pozostały już tylko inwektywy.

 

a jak naprawdę wiesz to przestań kręcić tylko to pokaż. Ale tak jak się przekazuje wiedzę czyli w pełni i ze zrozumieniem całości a nie powyrywane zdania nie trzymające się kupy.

 

Dostałeś 100% wiedzy na temat tego jakiego parametru należy pilnować dobierając głośnik i jakie są zależności między mocą podaną na ten głośnik, skutecznością akustyczną głośnika a stopniem zniekształceń, który w sposób mało precyzyjny określasz jako "jakość głośnika", mimo że nią on nie jest. Jeśli mimo zapewne starannego czytania nie odnalazłeś tych informacji, to pozostanie ci nadrobić niewiedzę za pomocą wydania odpowiedniej ilości $, co na Pradze nazywane jest zwykle "naciągnięciem frajera".

 

Niestety szybko się mogłem przekonać, że jednak mu się wydaje, że wie

 

Jednak nie jesteś w stanie zareagować inaczej, niż nazwaniem odpowiedzi interlokutora "kretyńską". Jeśli brak ci argumentu i wiedzy na temat, to po prostu nie pisz.

 

(jak już było swojego czasu choćby z zasadą działania zwykłego LSD).

 

Masz na myśli wątek w któym miałeś kłopoty z prostym mnożeniem i wyliczeniem momentu na kołach, myląc to podstawowe pojęcie z tractive effort?

A zanim napiszesz nieprawdę, czyli skłamiesz, po raz drugi, to radzę spojrzeć sobie tutaj...

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... &start=228

 

...wisi od połowy listopada zeszłego roku w niezmienionej formie i raczej nie świadczy o tym, żebym reklamował się z pełną wiedzą na temat LSDs.

 

buahaha uwielbiam takich ludzi co znaja sie na wszytskim :D sa najlepsi :D :D To moze na skokach do wody tez sie super znacie???

 

Trenowałem przez trzy lata, chcesz się czegoś dowiedzieć? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik rzeczywiście może mieć skuteczność nawet 1dB a jakość emitowanej przez niego ciszy będzie dokładnie taka sama jak z głośnika o skuteczności 95 dB.

Czepiasz sie roznicy 2 dB jesli chodzi o scislosc.

Widzę, że kompletnie nic nie zrozumiałeś z tego co ci zacytowałem i nie łapiesz o co chodzi z tą skutecznością, mocą potrzebną do wytworzenia ciśnienia akustycznego, zniekształceniami wzmocnienia i tym wszystkim co z nagłośnieniem się wiąże.

Skoncz ta dziecinade i wmawianie mi czego ja nie rozumiem. Klakson ma wyzsza skutecznosc niz 100 dB to moze jego uzyjesz do swojego audio?

Na informację o tym, jaki parametr głośnika będzie kluczowy dla jakości odsłuchu reagujesz pyskówką... No to może nie lansuj się tak?

Nie istnieje parametr kluczowy dla jakosci dzwieku z glosnika. Cos moze miec parametry z kosmosu i grac fatalnie.

I będziesz wymieniał głośniki w związku z wymianą wzmacniacza? Dlaczego, skoro te są aż takie dobre, że nie było dla ciebie lepszych? Potrafisz to wytłumaczyć logicznie?

O czym ty mowisz?

 

Wycinam reszte twoich "madrosci" bo nawet nie chce mi sie odpowiadac. Jak jestes bardzo zainteresowany konkretnymi odpowiedziami to sformuluj pytania w punktach i jakims porzadku to ci odpowiem (dotyczy to zarowno pozornych nieprawd jakie napisalem jak i zrozumienia pewnych zagadnien).

I nie wysilaj sie na mowienie mi czego to ja nie rozumiem badz nie wiem bo jestem pierwszy ktory przyzna, ze popelnilem blad jak argument jest wlasciwy a nie tak jak ty bawie sie w zamieszanie wszystkiego by ktos ktos czyta odniosl wrazenie jaki jestes madry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz sie roznicy 2 dB jesli chodzi o scislosc.

 

Dla twojej informacji: różnica w skuteczności 2 dB to dwukrotne zwiększenie poziomu ciśnienia akustycznego, czyli głośności przy stałych parametrach wzmocnienia, panie spec.

 

Skoncz ta dziecinade i wmawianie mi czego ja nie rozumiem. Klakson ma wyzsza skutecznosc niz 100 dB to moze jego uzyjesz do swojego audio?

 

Klakson generuje ciśnienie akustyczne ponad 100 dB, co ma się kompletnie nijak do jego skuteczności, panie wszechwiedzący.

 

Nie istnieje parametr kluczowy dla jakosci dzwieku z glosnika. Cos moze miec parametry z kosmosu i grac fatalnie.

 

Tak, tak. Wmieszaj tu jeszcze subiektywne osądy "jakości głośnika" to wykręcisz się zupełnie skutecznie.

 

I będziesz wymieniał głośniki w związku z wymianą wzmacniacza? Dlaczego, skoro te są aż takie dobre, że nie było dla ciebie lepszych? Potrafisz to wytłumaczyć logicznie?

O czym ty mowisz?

 

Napisałeś, że masz supergłośniki. Wiadomo obiektywnie z prostej fizyki, że wraz ze zmianą wzmacniacza, ich superparametry, tak świetnie sprawdzające się z superwzmacniaczem superAlpine, nie będą nadążać za - niewątpliwie - superwzmacniaczem. Napisałeś, że zmienisz je na "lepsze". Chcę się dowiedzieć jakie, o wszechwiedzący, parametry głośnika oznaczają dla ciebie "lepsze". "Parametry" i "logicznie wytłumaczyć", abyś nie wykręcał się subiektywną oceną "jakości głośnika", której i tak nie jesteś w stanie stwierdzić jeśli nie założysz do samochodu co najmniej kilku zestawów celem porównania, czego nie zrobiłeś i zapewne bez tej dyskusji byś nie zrobił, mimo tak głębokiej wiedzy w temacie.

 

I nie wysilaj sie na mowienie mi czego to ja nie rozumiem badz nie wiem bo jestem pierwszy ktory przyzna, ze popelnilem blad

 

Rzeczywiście. Przyznajesz to milczeniem albo zmianą tematu, panie "Sensitivity-just-doesn't matter". Jak przestaniesz mylić czułość z ciśnieniem akustycznym, głośność z mocą i ogarniesz te subtelności napięć, oporów i natężeń prądu, to wróć.

 

a nie tak jak ty bawie sie w zamieszanie wszystkiego by ktos ktos czyta odniosl wrazenie jaki jestes madry.

 

Tak, z pewnością odnosi się to do przedstawionego przez ciebie twierdzenia, jakobym udawał znającego się nieziemsko na LSDs, które okazuje się po konfrontacji z podanym przeze mnie linkiem zwykłą nieprawdą. Ale nie spodziewam się, żebyś był na tyle przyzwoity, żeby to odwołać, więc nawet się nie wysilaj.

Dla mnie EOT - skoro nie wyciągasz wniosków z tego co się do ciebie pisze, a jedyna reakcja na jaką cię stać to pyskowanie, nieprawda i inwektywy, to nie będę reagować na tak niski poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo jest !!!!!!!!!!! Hwojtek to moze powiedz czego Ty w zyciu nie robiłes??? skoro skoki do wody tez trenowałes????? 8) Oki nie pisz mi nic na temat skokow bo to kazdy sobie moze w internecie przeczytac tylko napisz gdzie trenowałes i w jakich latach i oczywiscie kto był Twoim trenerem a kto kolega z grupy.. chociaz to tez mozna w necie znalezc :) a no i napisz oczywiscie ile razy w tygodniu trenowales i po ile godzin ...... Pozdrawiam Junior

 

Subaru Legacy 2.0T LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz gdzie trenowałes i w jakich latach i oczywiscie kto był Twoim trenerem a kto kolega z grupy.. chociaz to tez mozna w necie znalezc :) a no i napisz oczywiscie ile razy w tygodniu trenowales i po ile godzin ......

 

Chyba ocipiałeś :evil:. Mam ci napisać jeszcze czy śpię na plecach czy na boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...