Skocz do zawartości

Porada techniczna dot. silnika


bmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegos czasu w aucie ojca mozna zaobserwowac coraz wieksze zuzycie oleju. Poczatkowo bylo to okolo 1L na pare tys km, teraz doszlo do 1L-1,5L na 1000 km ( czasami 2L). Wyciekow nie ma - sprawdzane, pali sie kontrolka CE - po podpieciu do kompa wywala blad katalizatora, temp silnika bez wahan. Poza tym brak innych objawow, spalanie w normie, osiagi tez. :neutral:

 

Nie chodzi o stwierdzenie konkretne co jest, ale o pomysly czego, gdzie szukac i od czego zaczac, panewka, uszczelki, pierscinie. :roll:

 

Z gory dzieki za pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmarcin, zrób prosty test. Przegazuj mocno autko (prawie do odcinki) na luzie. Zwróć uwagę czy chwilę po zejściu auta z obrotów (kilka sek) nie pojawi się dymek z wydechu. Jeśli tak to turbo jest winne.

Wygląda to tak ->

 

A tak w ogóle to dlaczego ten wątek w off topie się znalazł? :shock: Marsz do technicznego :twisted:

 

EDIT: dopiero teraz doczytałem, że to auto ojca. Myślałem, że to Twoje Legacy :) Co to za samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas dzieki za dobre checi, ale jak juz zauwazyles to nie moje auto (Toyota Corolla 2002 bez turbo :smile: )

Dlatego wrzucilem do offtopa zeby nie mieszac marek :cool: .

Moj Legac ma sie dobrze :wink:

 

Dyzio_d dla mnie to tez jasne ze olej gdzies musi uciekac, skoro nie kapie, to przez wydech. Ale ja tez technik amator jestem :wink:

Zachecam do dalszych pomyslow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

junasz filtr pow czysty, ... dlatego wrzucilem temat na forum, poniewaz moje pomysly tez sie zaczely konczyc :???:

 

szczur75 CE pojawil sie jakies 10 m-cy po kupnie auta, przy zakupie bylo ok 55kkm, CE wyskoczyl na trasie bez ostrzezenia :wink: ( jestesmy drugim wlascicielem, auto kupione z ASO Toyota w Wawie )

 

wgabor przez dluzszy czas tez tak sadzilem, ale takie ilosci oleju i palacy sie CE zaczely mnie coraz bardziej intrygowac. Mamy tez drugie VVTI w rodzinie -> brak zuzycia oleju miedzy przegladami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto (Toyota Corolla 2002 bez turbo :smile: )

TTTM :) Silniki VVTi miedzy 2001 a 2003 mialy wade ukladu smarowania. Magistrala olejowa jest jakos pechowo poprowadzona, co w poszczegolnych egzemplarzach moze powodowac zjawisko jak opisujesz (ten olej jest jednak spalany). Zla i dobra wiadomosc sa takie, ze naprawa oznacza wymiane bloku oraz ze ASO wykonuje ja za friko nawet po gwarancji. Warunek: przeglady okresowe wykonane w ASO.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...