Skocz do zawartości

GT skrzynia poziom oleju


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, niedawno sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i było ciut poniżej minimum, postanowiłem zająć się tą sprawą. Kupiłem olej (Shell 75W90) pojechałem do znajomego mechanika na podnośnik upuściłem olej korkiem nad dyfrem, innego korka nie znalazłem. Po odczekaniu aż przestanie lecieć, pokręceniu kółkami (ręcznie :mrgreen: ) i jeszcze raz odczekaniu zakręciłem korek opuściliśmy auto i zabraliśmy się do wlewania oleju przez otwór na bagnet... Jako, że mądrzejsza ode mnie brać forumowa powiedziała mi, że do skrzyni + dyfra wchodzi razem 4.8l zakupiłem 5l i w jednej butelce zostawiłem 1/4 oleju... Jakież było moje zaskoczenie jak po sprawdzeniu poziomu jest spoooro powyżej max :shock: tak jakieś 2 albo 3 cm... Pytanie teraz gdzie zrobiłem błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp silnika nie ma nic do temp oleju w skrzyni...

Sprawdzaj na zimnym

 

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 6:19 pm ]

A i nie wydaje mi się że uda Ci się strzykawką wyciągnąć olej przez bagnet.....

Długi wąż, duża strzykawa i może pójdzie :mrgreen:

Tylko tochę pewnie trzeba będzie się napocić, bo cholersto gęste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęste? ten co był to jak woda rzadki... ale ciepły był.. Tak czy siak strzykawa 100 i rurka dłuższa od bagnetu i poszło chyba litra ściągnąłem i jest leciutko poniżej F...

 

Jak to człowiek całe życie się uczy... :evil:

 

Teraz kolejne pyt za pomuka :mrgreen: Wlewać to co spuściłem do dyfra czy olać/wylać i kupić nowego litra? Ściągnięty nową strzykawką do szklanych słoików więc chyba zanieczyścić się nie zdążył... :roll:

 

wylać mam na myśli oczywiście zutylizować jak w książkach piszą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji GT 99:

Olej przekładniowy:

Modele Turbo z napędem na cztery koła 4,0l

Nie wiem, która brać mówiła o 4,8l, ale oszukali Cie nikczemnie grin3.gif

Natomiast co do spuszczonego :oops: :

Spokojnie możesz lać do dyfra. Jedynie zdążył się nagrzać w skrzyni i jest pełnowartościowym produktem.

PS

Nie zapomnij o pomuku oui.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji GT 99:

Olej przekładniowy:

Modele Turbo z napędem na cztery koła 4,0l

Nie wiem, która brać mówiła o 4,8l, ale oszukali Cie nikczemnie

 

4,8 = 4,0 do skrzyni (i przedniego dyfra) + 0,8 do tylnego dyfra.

 

Wszelkie oleje i płyny sprawdzaj "na zimnym", najlepiej rano przed pierwszym uruchomieniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK olej w dyferku wymieniony.. Wydaje mi się, że tam dawno nikt nie zaglądał bo korki zapieczone na amen, a i olej wyglądał jakby był mocno styrany... W każdym razie się udało równo po 8 setkach zaczęło się przelewać :)

 

Z tym 4 + 0.8 to pewnie ja źle zrozumiałem, mea culpa :)

 

Wczoraj ściągnąłem nadmiar i zostawiłem ciut poniżej F, a dzisiaj sprawdzam i jest L :shock: no więc znów dolewka... Jeszcze kilka razy i może się uda utrafić w środek :lol:

 

tzd, nie doczekałem się pw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, nie doczekałem się pw...

Zgadza się - miałem zapier...jęty tydzień w robocie, wybacz. Jeśli wciąż jesteś zainteresowany - a widzę, że kupiłeś shella? to ja chętnie będę kontynuował i jutro się dowiem i na 100% dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże 45 zł i to chyba nie ten kultowy bo na butelce jest TRANSAXLE ale jest zalecany przez Porsche i Ferrari a i do ASO Subaru dzwoniłem, a ci zajrzeli w mądre książki i powiedzieli, że ten może być :) Swoją drogą ten 80W90 to jakieś widmo jest, bo szukając właśnie jego dzwoniłem aż do centrali Shella w Polsce a tam mi powiedzieli, że jedyny 80W90 jaki mają w ofercie to SPIRAX, który raczej do ciężarówek jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten olej 80w90 to pół syntetyk

ja stosuje go do dyfrow w terenówce i jest ok

a kupisz go wszedzie bez wiekszych problemow :)

 

Ja nie piszę, że takiego nie ma, ale wszędzie można kupić SPIRAXa a na forum cały czas jest mowa o GEAR, którego to znaleźć nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o GEAR, którego to znaleźć nie mogłem.

Bo on jest tylko w 20l opakowaniach....jak pamietam :roll: to do skrzyni biegów 3.5 l a tylny dyfer to 0.8l....ale ja juz malo pamietam :roll: wiec sie dowiem w pon.

AK

ps. klienci kupowqali 4.5 l i w zupelnosci wystarczało a zimny czy ciepły co za roznica....raczej zawsze cos zostaje w skrzyni i w dyfrze.....4.5 to max.///ale spr. w pon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat...

Prawdopodobnie mam wyciek i nie wiem ile kupić oleju na dolewkę. Muszę jakoś dojechać na warsztat :roll: Obecny stan to minimalnie poniżej literki L. Auto po wymiani skrzyni u p. Janisza więc nie sądzę aby za mało wlali. W którym miejscu zdażają się wycieki w GT??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...