Skocz do zawartości

Pompka do zbiorniczka spryskiwaczy z GT MY97, a MY98


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem pompke z całym zbiorniczkiem od forumowicza adaś. Zestaw jest z MY97 i wygląda troszczkę inaczej niż z MY98-tz. kształt samego zbiorniczka jest taki sam, tylko u mnie w MY98 pompki są obok siebie patrząc na zbiorniczek "od frontu", a w MY97 pompka od tylnej szyby i świateł jest pod spodem i moje pytanie jest takie:

czy pompka odpowiedzialna ze przednią szybę(bo te wyglądają podobnie ale nie są identyczne i są mnie więcej w tym samym miejscu) z MY97 będzie pasowała do MY98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MY98 pompki są obok siebie patrząc na zbiorniczek "od frontu", a w MY97 pompka od tylnej szyby i świateł jest pod spodem

 

Przy okazji pytanie, jak w GT MY'00 rozwiązana jest sprawa pompki do spryskiwaczy reflektorów?

 

Patrząc na zbiorniczek płynu widzę od frontu jedną pompkę, to pewnie do szyb, i obok puste miejsce (jakby na pompkę/silniczek) a spryskiwacze reflektorów nie działają (przycisk w kabinie i dysze na zderzaku mam, ale nie działają).

 

Czy to puste miejsce to dziura na silniczek do spryskiwacza reflektorów, czy np do tylnej szyby (ewent. w kombi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, w zbiorniczku u Ciebie są dwa miejsca na pompki, jedna jest do szyby przedniej a druga (której brak) do spryskiwaczy reflektorów...dlatego nie działają, bo nie ma pompki.... :sad:

 

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 8:27 am ]

Wczoraj odebrałem pompke z całym zbiorniczkiem od forumowicza adaś. Zestaw jest z MY97 i wygląda troszczkę inaczej niż z MY98-tz. kształt samego zbiorniczka jest taki sam, tylko u mnie w MY98 pompki są obok siebie patrząc na zbiorniczek "od frontu", a w MY97 pompka od tylnej szyby i świateł jest pod spodem i moje pytanie jest takie:

czy pompka odpowiedzialna ze przednią szybę(bo te wyglądają podobnie ale nie są identyczne i są mnie więcej w tym samym miejscu) z MY97 będzie pasowała do MY98?

 

wkładaj, wszystko będzie działało, pod warunkiem, że podpasuje kostka, ale raczej powinna, i nie przejmuj się kształtem zbiorniczka czy umiejscowieniem pompek... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zbiorniczku u Ciebie są dwa miejsca na pompki, jedna jest do szyby przedniej a druga (której brak) do spryskiwaczy reflektorów...

Dzieki :) w takim razie idę na zakupy :) masz może taką pompkę gdzies tam na magazynie? :)

BTW tak to u mnie wygląda - jak na fotce! jedno miejsce zajęte, drugie puste :(

751857080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem pompkę. Wszystko pasuje, tylko musiałem lekko zmodyfikować wtyczkę bo w pompce z MY97 wtyczka jest trochę wyżej i po podłączeniu nie dało się jej wcisnąć do zbiorniczka.

 

U mnie w kombi są trzy pompki więc wychodzi na to że jedna odpowiada ze światła, druga za tylną szybę, a trzecia za przednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem to i owo i u mnie jest dokładnie jak u Godlika, tyle że trochę bardziej zardzewiałe i zaśniedziałe... prąd na kablu wg voltomierza jest, więc pewnie to kwestia silniczka :???: teraz z nim będę walczył..

 

PatLove, zdecydowanie masz rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem to i owo i u mnie jest dokładnie jak u Godlika, tyle że trochę bardziej zardzewiałe i zaśniedziałe... prąd na kablu wg voltomierza jest, więc pewnie to kwestia silniczka :???: teraz z nim będę walczył..

U mnie też nie działała, to jest właśnie zdjęcie z procesu reanimacji.

Z silniczka zdjąłem tą górną część (z prawej na zdjęciu). W środku jest taki bolec. Rozruszałem go kombinerkami, na początku ledwo drgnął, później już kręcił się swobodnie. No i pompka działa.

 

W sumie fajny gadżet, ale służy głównie do błyskawicznego opróżniania zbiorniczka z płynem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i gadżet, ale skoro już jest, to niechaj działa... :)

 

Dla tych, co dopiero by chcieli się za to zabrać - trzeba odgiąć takie trzy blaszki, które trzymają jeden element z drugim... pokręcić bolcem... u mnie wystarczyło przełamać pierwszy opór, pewnie był zapieczony od nieużywania, psiknąłem go do środka WD40, złożyłem, działa ;)

Należy używać, by się znów nie zapiekł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...