Skocz do zawartości

zabezpieczenia


oregano

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnie wakacje mój Forek zanotował włamanie. Niestety była to podróż poślubna we Włoszech. Ukradli wszystkie bagaże. To tyle tytułem wstępu.

 

Chce zamontować jakieś zabezpieczenia. Co doradzacie? Alarm, "niedźwiedzia" (blokada skrzyni), czy jakieś inne cuda. Zapewne najlepiej zainstalować wszystko i dołożyć zdrowy rozsądek, ale ja na raz wszystkiego nie zrobie, bo funduszy brak. Więc jeśli macie jakieś doświadczenia, proszę o radę. Jeśli znane są Wam koszty, chętnie je poznam. I jeśli polecacie jakiś zakład to też skorzystam (Warszawa i okolice).

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej skuteczne na kradzież sa niestadardowe, ukryte wylaczniki zapłonu... uruchamiane np. kombinacją klawiszy na konsoli centralnej (bez dodatkowych przełącznikow). jak zrobi to fachowiec, znalezienie tego i przełamanie w krótkim czasie jest na tyle trudne ze skutecznie zniechęci nawet "specjaliste" - bo wszystko da sie złamać ale kluczowy jest czas. a jak sie uprą to i tak na lawetę wsadzą :wink:

 

O pomyslach lepiej nie pisac na forum, "druga strona" rowniez potrafi czytac

 

żartujesz chyba, myslisz ze ci co sie zajmuja "profesjonalnie" włamaniami do samochodów uczą się z forum subaru? :lol: a amatorzy i tak użyją cegły i srubokreta zeby wyrwac radio :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradli wszystkie bagaże. To tyle tytułem wstępu.

 

Chce zamontować jakieś zabezpieczenia. Co doradzacie? Alarm, "niedźwiedzia" (blokada skrzyni), czy jakieś inne cuda.

Nie uchroni cię to przed utratą bagażu. :cool:

 

Najlepsza jest polisa AC. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz chyba, myslisz ze ci co sie zajmuja "profesjonalnie" włamaniami do samochodów uczą się z forum subaru? :lol: a amatorzy i tak użyją cegły i srubokreta zeby wyrwac radio :roll:

Nie, mowie powaznie. Jesli wymyslisz super patent, prosty ale zaskakujacy i opiszesz go w Internecie, to wlasnie przestalbyc on zaskakujacy. Dodatkowo czesc znas ma w podpisach zdjecia aut itp., to niestety ulatwia.

 

Czytalem niedawno o sporym problemie spolecznosci internetowych - przestepstwach na ludziach, ktorzy chwala sie ze jada na wakacje, albo cos fajnego sobie kupili. Warte przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumaty elektronik zrobi ci dobre zabezpieczenie przed odpaleniem w postaci np. że trza jeden nawiew przesunąć w lewo do końca (styki jakieś pochowane) i nacisnąć przycisk od świateł przeciwmgielnych. Zabezpieczy to Ciebie przed amatorem, który będzie chciał odjechać. Pro złodziej poszuka i albo znajdzie pod maską odpowiednie kable albo da sobie spokój.

 

Jeśli chodzi o wszelkie wajchy zakładane na kierownice czy dźwignie zmiany biegów - odpuść sobie. Pomijam uniwersalne kluczyki czy trochę więcej siły i otwierasz.

 

Alarm wyjący, dobrze zabudowany! czyli nie tak jak często widzę, że kable na wierzchu czy sama syrena zamocowana ogólnie dostępnie na 2 wkrętach - taki alarm odstraszy amatora - dla pro - to 3 sekundy i już nic nie wyje. Nawet krewki amator sobie z tym poradzi w 5 sekund (o ile nie ukryjesz syreny itd itd).

 

Faktycznie najlepszym zabezpieczeniem jest dobre ubezpieczenie. Z autopsji wiem, że pomagają też niedbale rzucone rękawice treningowe na tylnej szybie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW wyslane. Podpisuje sie pod tym co napisal Raga.

 

Jest jeszcze takie zabezpieczenie w postaci dwoch zaworow - na jednym obwodzie hamulca i na hydraulice sprzegla. Podobno bardzo skuteczne (po wylaczeniu silnika nie mozna wysprzeglic i hamulce trzymaja... wiec nawet wciagnac na alwet trudno. Podbno tez jednemu gosciowi w Legacy zalaczylo to sie w czasie jazdy i wydachowal. Mnie ta pogloska zniechecila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie rady dziękuję

a bardzo cie proszę. poluzuj warkocze, bo na serducho padniesz ;)

 

Jeśli masz takiego forka jak w awatarze...pytanie czy jest to największy obiekt pożądania złodziei w całej galaktyce. uważam że nie. bagaże trzeba ze soba zabierać i kuniec. Mieszkam na Pradze, coś o tym wiem...

To, że czasem coś zniknie, po prostu pech. Kupuj AC a resztę olej. Jeśli będziesz mieć zbyt mocne zabezpieczenia, jakiś piórkowaniec zdemoluje ci wnętrze samochodu, żebyś miał za te swoje zabezpieczenia (historia z życia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzuje warkocze.

 

Nie o bagaże chodzi. Historia, którą przytoczyłem skłoniła mnie do poznania tematu zabezpieczeń w ogóle. I zdaje sobie sprawe, że np. niedźwiedź nie chroni bagażnika tylko skrzynię.

 

Co do chęci kradzieży, to fakt, że mój model raczej złodziei nie interesuje, ale myślę, że wraz ze wzrostem ilości tych Forków na polskich drogach sytuacja może się zmienić. AC jest może dobrą opcją, ale kosztowną i nie chroniącą mojego samochodu. Równowartośc mojego Forka mnie nie interesuje. Chce mieć tego konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chęci kradzieży, to fakt, że mój model raczej złodziei nie interesuje, ale myślę, że wraz ze wzrostem ilości tych Forków na polskich drogach sytuacja może się zmienić.

Włoska przyprawo, spróbuj np. kupić jakieś elementy blacharskie, w tej wersji krótko był produkowany. Wiem, bo sam szukałem. :cool:

Myślę, że kradzież na części jest jak najbardziej możliwa.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzam, że najskuteczniejsze są nietypowe zabezpieczenia. Niestety jest z tym problem, bo elektrykom nie chce się pogłówkować... :cry: Ja dosyć długo szukałem kogoś i w końcu znajomy mi polecił kolesi, którzy mają hopla na tym punkcie... na dodatek działają w Warszawie w jednym z autoryzowanych serwisów. Szukajcie do skutku, bo nasze motodzieciaki są tego warte :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa zaginione auta miały blokady i co ? Wykup polisę i daj sobie spokój .

2 szt Subaru zgineły Ci w radomiu?

Podobno subaru nie kradną :roll:

 

Polisa jest droga,ale noce spokojniejsze.

Mam doswiadczenie z alarmami i to tylko kwestia czasu na uciszenie go,na amatorów zadziała.

Jak beda chcieli to zwiną auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...