Skocz do zawartości

Poznań punktu diagnostycznego zapalła sie kontr silnika


picjaa

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo ze za wiedze cza płacić ale są jakies granice !!!!

 

Tak, granica to wolny rynek, który dyktuje ceny. Skoro wiedza o marce subaru nie jest powszechna, czyli jest mała podaż tej wiedzy, to ceny są wyższe niż serwis np. VW Golfa.

Prawo popytu i podaży się kłania.

 

Gdybym miał za dużo kasy, lub bogatego TATUSIA albo i auto na firme itp.pojechał bym do serwisu

 

Myślę, że zawsze przed jakimkolwiek zakupem trzeba przeanalizować, czy stac mnie tylko na sam zakup, czy również na późniejsze serwisowanie, w tym za usługę trwającą 15 minut za 300 zł.

 

Ja nie mówię, że to tanio. Ale po prostu to tyle kosztuje, i trzeba takie wydatki niestety wliczyć i wziąć pod uwagę jeszcze przed zakupem.

 

Ja też niestety liczę się - mając GT - z tym, że pierdnie mi skrzynia, turbina, albo hamulce powiedzą w końcu 'papa'. Trzeba mieć to po prostu na uwadze jeszcze przed zakupem.

 

A póki nie każdy garażowy warsztat będzie sobie umiał poradzić z napędami czy silnikami boxer tudzież odczytac i prawidłowo zinterpretować kod błędu, póty ceny będą stosunkowo wysokie.

Poza tym jak słusznie zauważył niumen, to jest forum SIP, więc wszystko powinno robić się w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę, że zawsze przed jakimkolwiek zakupem trzeba przeanalizować, czy stac mnie tylko na sam zakup, czy również na późniejsze serwisowanie, w tym za usługę trwającą 15 minut za 300 zł.

 

Ja nie mówię, że to tanio. Ale po prostu to tyle kosztuje, i trzeba takie wydatki niestety wliczyć i wziąć pod uwagę jeszcze przed zakupem.

 

Ja też niestety liczę się - mając GT - z tym, że pierdnie mi skrzynia, turbina, albo hamulce powiedzą w końcu 'papa'. Trzeba mieć to po prostu na uwadze jeszcze przed zakupem.

Dokładnie tak. W Polsce z reguły najpierw kupuje się wypasione auto a potem się tankuje za 10zł mrucząc pod nosem, że za drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

wiadomo ze za wiedze cza płacić ale są jakies granice !!!!

Uważam ze powinien sie pojawić ktoś kto przyczyni sie do szybgkiego upadku takich firm, które na dzień dobry wyciągają łape.

Gdybym miał za dużo kasy, lub bogatego TATUSIA albo i auto na firme itp.pojechał bym do serwisu, i nie zaczynał wątku na forum. (tacy ludzie nie liczą sie z kasa !!! :mrgreen: )

chyba to logiczne !!!!

pozdro

 

Trytytką i zamiennikiem za 10 PLN nie obsłużysz wszystkich problemów.

Sprzedaj ten samochód. Nie stać Cię, pozbywasz się problemu, kupujesz taki, na jaki Cię stać. Chyba to logiczne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła dyskusja rozgorzała , dla mnie to proste, nie stać mnie mówię dziękuję i pytam się o uzasadnienie, nie zaczynam wojny o to ,że ktoś zdziera to dziecinada

 

- jeśli nie jesteśmy w stanie stwierdzić co to za usterka nie płaci się nic...

 

- podejście firm spod znaku 4 ( marketing:)), które konkurują z dealerami subaru i przyciągają darmową diagnostyką mąci w głowach. Prawda jest taka że nie wyobrażaja Sobie albo sie obrażają jak u nich nie naprawiasz, kupisz części , i jest to tylko kwestia czasu jak sami będą rządać nie mniejszej zapłaty . Bo jak tak to trudne przypadki będę odawał do nich na darmową paro gdz diagnostykę.

 

-jak u nas robisz naprawę to zazwyczaj diagnostyka nie jest liczona, jeśli nie zajmuje dłuższego czasu, a powinna:)

 

- diagnostyka 300 to montaz nieraz szeroko pasmówki afr , zegaru dodatkowego boostu, zegaru ciśnienia paliwa, sondy zew EGT.... nagrania ,pomiary, diagnostyka ( wiedza), zajmuje to nieraz około 4 gdz lub dłużej, aż usterka się nie ujawni .Moim zadaniem to tanio ...

 

A tak defakto możesz zainwestować w diagnostykę u nas , samemu części kupić i wymienić co jest lepszym, tańszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

wiadomo ze za wiedze cza płacić ale są jakies granice !!!!

Uważam ze powinien sie pojawić ktoś kto przyczyni sie do szybgkiego upadku takich firm, które na dzień dobry wyciągają łape.

Gdybym miał za dużo kasy, lub bogatego TATUSIA albo i auto na firme itp.pojechał bym do serwisu, i nie zaczynał wątku na forum. (tacy ludzie nie liczą sie z kasa !!! :mrgreen: )

chyba to logiczne !!!!

Mocno przesadziłeś . Ja nie jeżdżę komunikacją publiczną , bo uważam , że jest za droga . Na samym wejściu do autobusu kierowca wyciąga łapę po moje pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

wiadomo ze za wiedze cza płacić ale są jakies granice !!!!

Uważam ze powinien sie pojawić ktoś kto przyczyni sie do szybgkiego upadku takich firm, które na dzień dobry wyciągają łape.

 

Może wskrześmy Che Guevar'e, albo Józka Stalina! Nie no zapomniałem, że Fidel i Kim jeszcze wśród żywych! Nie gniewaj się ale jak widzę takie teksty to chętnie autorów bym wysłał do Korei tej północnej. Nie podoba się kapitalizm? Nie odpowiada klimat? NA KUBE!

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieraz ludzi ponosi, co staram się zrozumieć ,ale są granice... jeśli życzysz upadku naszej firmy nie oczekuj że wskurasz Sobie dobre względy i dobry rabat.

Mamy ciut inne podejście niż się zdaje :)

Ważne aby był klient zadowolony z Subaru.

Jak widzimy że ktoś ma rzeczywisty problem i nie ma chwilowo mało kasy zawsze staramy sie pomóc w ramach rozsądku i robiłem to niejednokrotnie za co czasami później dostawałem cięgi lub długi w spadku od tych samych osób, które próbowały to nagminnie wykorzystywać i które mnie defakto okradły w imię że coś mam.

Jak przyzwyczai się do czegoś to później, się okazuje że jest sie złodziejem . To jest mylne pojęcie "pracy" sorry za offtopic.

Zapraszam do nas na kawkę i kabelek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stację diagnostyczną 4 km od domu . Zapraszał mnie do serwisu - przyznaję - znakomicie wyposażony . Ma wszystko do diagnostyki subaru . To zięć mojej siostry , ale nie mam zaufania do takiej diagnozy , dlatego tam nie jeżdżę . Jeśli mam zapłacić 100zł za pozasieciowy serwis , to wolę zapłacić 150 za ASO-wy . Jeśli zastanawiasz się nad takimi różnicami cen to lepiej daj sobie spokój z tą marką - mówię serio . Za każdym razem będziesz miał ten stres i z każdą marką podobnie . Mam zastrzeżenia do ASO i kilka razy wyraziłem swoją opinię , ale tylko dlatego żeby poprawili jakość usług .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podejście firm spod znaku 4 ( marketing:)), które konkurują z dealerami subaru i przyciągają darmową diagnostyką mąci w głowach. Prawda jest taka że nie wyobrażaja Sobie albo sie obrażają jak u nich nie naprawiasz, kupisz części , i jest to tylko kwestia czasu jak sami będą rządać nie mniejszej zapłaty . Bo jak tak to trudne przypadki będę odawał do nich na darmową paro gdz diagnostykę.

 

Piotrze, bardzo Cię szanuję ale tu się trochę rozminąłeś z prawdą. Rozumiem, że ktoś Cię z premedytacją ewentualnie w wyniku głupoty w błąd wprowadził. Prawda wygląda nieco inaczej. To właśnie ta niedobra firma 4(marketing) poleciła mi pewną znamienitą firmę w Poznaniu, jako najlepszą do dokonania remapu mojego Forka. I tak się stało, pojechałem do Was, zrobiliście mi nowe, piękne auto za co jestem Wam dozgonnie wdzięczny. Byłem na tyle wdzięczny, że dobrowolnie z własnej inicjatywy zrezygnowałem z rabatu grupowego. Uważałem, że się Wam to za taką robotę należy ;-) Reasumując, referencje (bardzo pozytywne dla Was) wystawiła właśnie 4 (marketing).

Dalej - z usługi diagnostycznej w 4 (marketing) korzystałem właśnie jakieś dwa tygodnie temu. I faktycznie, w związku z tym, że postanowiłem u nich usunąć przyczyny niedomagania (doładowanie spadło z 1,1 br do 0,95 br, z lekkim falowaniem w wysokich zakresach obrotów)...zapłaciłem w sumie 150 PLN. Było kilkanaście przejazdów diagnostycznych. Pod AFR nie podłączaliśmy ale EGT w peakach budowało się do maks. 810C, stąd skład mieszanki na pewno nie był ubogi. Diagnostyka i usunięcie problemu kosztowało tak, jak wspomniałem 150 PLN. Problem nie był wielki (lużny WG).

Zazwyczaj do 4(marketing) przyjeźdzam ze swoim gratami, chyba, że coś u nich jest tańsze. Nigdy się nie obrazili ani nie dali do zrozumienia, że w ten sposób postępuje nie fair. Masz możliwość załatwić sobie taniej równie wartościowy towar a my nie możemy zaproponować Ci lepszej ceny - bierz tam gdzie taniej, to zawsze od nich słyszę.

 

Wnioski ostateczne :

- obie firmy o których piszę wyżej są topowe, przynajmniej dla mnie ,

- fajnie by było aby obie firmy ... żyły zgodnie. Lubię, gdy ludzie, których lubię (masło maślane z pełną premedytacją :mrgreen: ) żyją ze sobą zgodnie, nawet jak zawodowo konkurują :cool:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałeś ode mnie abym kiedykolwiek coś złego pisał mówił o innych firmach?

 

ja mam styczność z klientami nie pytając się , mam od nich informacje ( że tam jest diagnostyka zupełnie free to jest podstawowy powracający argument) tu właśnie chodzi o $ za diagnostykę, jest inaczej ? czy jest to czysty zabieg marketingowy mijający sie z prawdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKocial,

nie, nie jest za free. Ja bym się nawet źle czuł, gdybym miał dostawać coś za free. A co ja inwalida, szczególnie ciężki przypadek jakiś jestem ? :mrgreen:

 

Są stosowane natomiast upusty za diagnostykę, w przypadku gdy decydujesz się u nich przeprowadzić czynności zmierzające do usunięcia przyczyn nieprawidłowości, które wyszły na diagnostyce.

 

No offence :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam osobistych doświadczeń z ASO Kocar, z wypowiedzi forumowiczów wynika (nie wnikam, prawda czy cukrowanie), że jest to profesjonalny serwis, w którym mechanicy wiedzą co robią. Jeżeli rzeczywiście przetestowanie auta trwa 4 godziny, cenę 300pln uważam nawet za zbyt małą...ale proszę nie uogólniać, że jak pan kazio, to od razu spieprzy....w Olsztynie istnieje kilka małych firm, obsługujących np. renaulta, skodę-vw czy mercedesa, które powstały z inicjatywy ludzi którzy byli w ASO tych marek najlepszymi z najlepszych i z takich czy innych względów zdecydowali sie na pracę na własny rachunek. Odmówienie im wiedzy czy fachowości byłoby wielkim nietaktem i zwykłą zawiścią. Co do naszego ASO Subaru....jest to były warsztat Mariana Bublewicza (gdzie miałem przyjemność sto lat temu pracować...) był tam potem serwis opla, od kilku lat zmieniono szyld na KIA i od ponad roku doszło Subaru. Mechanicy tam pracujący, na pewno bardzo biegli w KIA, niekoniecznie mają wieloletnie doświadczenie z Subaru, bo i skąd, jak firma zajmuje się na razie przede wszystkim dość prężną sprzedażą nowych aut marki Subaru i KIA, co zresztą widać na olsztyńskich ulicach, gdzie nie spojrzysz - autka najlepszej marki na S.... :grin: ci mechanicy na pewno pokończyli jakieś kursy obsługi Subaru, ale to jeszcze nie wszystko....na pewno daleko im do kilku innych serwisów z większych miast w PL, nie będę wymieniał, wszyscy wiecie o które chodzi, żeby nie było, że cukier, czy coś... :smile:

 

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 10:07 am ]

często trzeba pogłówkować.

 

a to boli..... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu:)

 

jak u nas robisz naprawę to zazwyczaj diagnostyka nie jest liczona, jeśli nie zajmuje dłuższego czasu, a powinna:)

 

diagnostyka przepływki , czujniak jakiegoś...

 

No to jesteśmy w domu Piotrze. Ja też uważam, że powinna być liczona, ponieważ oprócz sprzętu w który kiedyś zainwestowaliście określone środki (a które kiedyś powinny się zwrócić!) , wasza wiedza i czas poświęcony mojemu przypadkowi powinny kosztować.

Nie ma między nami różnicy zdań :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picjaa jak za 150zl u Kocara w ASO masz diagnostyke to nawet sekundy sie nie zastanawiaj i jedz do nich. zaloze sie, ze nie bedzie to wygladac tak, ze podepna kompa, podadza numer bledu, skasuja 150zl i pomachaja na odchodne :twisted: zasada chciwy 2 razy traci przy subaru niestety czesto sie sprawdza wiec radzilbym ci nie naprawiac tego auta po kosztach, bo w przyszlosci najzwyczajniej swiecie to sie zemsci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze powinien sie pojawić ktoś kto przyczyni sie do szybgkiego upadku takich firm, które na dzień dobry wyciągają łape.

 

Smieszne jest to co piszesz. A wg Ciebie to powinni wszystkim co przyjada robić diagnostyke za darmo, poczestowac kawką i ciasteczkiem i naprawić jeszcze za półdarmo. Wiem ze moze Cie bolec te 300 zł ale masz wybór: albo ASO albo przysłowiowy Pan Janek w garażu.

 

Wiec nie na miejsu sa Twoje wypowiedzi, zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedz :?:

 

Pozatym jak kupowałeś samochód to nie wydawał Ci sie strasznie drogi w porównaniu do innych marek? Np. poloneza mogłeś sobie kupić, napewno byłby tańszy :twisted: Jak 300 zł do 50 zł choć pewnie co do tej drugiej kwoty to i tak przesadziłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymrugaj sobie blad ? moge Ci pozyczyc PSI3 jak chcesz, ale i tak docelowo najlepiej w kocarze. na dluzsza mete zaoszczedzisz.

 

Co do stawek, to przyjeta stawka w branzy mojej za h inz bez dojazdu zaczyna sie od 400zl, 400 euro jest przyjmowane bez specjalnego zdziwienia - dotyczy to i pre i postsalesu. Wyksztalcenie inz kosztuje srednio 2 lata i okolo 200-250tys. Ceny ustala rynek, zwykle sa adekwatne do wartosci sprzetu, w ktorych grzebie inz i ryzyka, z jakim wiaze sie blad serwisanta lub niedzialanie sprzetu. zawsze mnie do szewskiej pasji doprowadzaja teksty pt "400zl za podlaczenie konsoli ?"

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...