Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Trzeba sciagnac boczek zeby dokonac regulacji.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zmagania z trójkątem to jest jeszcze jedna przyczyna pogwizdywania wiatru w drzwiach. Nie z powodu postarzałej uszczelki drzwiowej ani zmiany geometrii pojazdu. W jednym z używanych wcześniej samochodów już nie mogłem znieść gdy mi gwizdało do lewego ucha. Kolega flotowiec gdy go tym pogwizdywaniem zainteresowałem przyszedł, popatrzył i chwilę pomanipulował palcami przy uszczelce szyby przy opuszczonej szybie. Gwizdanie ustało... Przyczyną było opuszczenie któregoś razu szyby przy przymrozku. Szyba przymarzła do uszczelki i jadąc do dołu ściągnęła uszczelkę. Bardzo nieznacznie, wręcz niewidocznie. Podciągnięcie jej do góry i ułożenie (palcami po prostu) załatwiło sprawę i gwizd ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zmagania z trójkątem to jest jeszcze jedna przyczyna pogwizdywania wiatru w drzwiach. Nie z powodu postarzałej uszczelki drzwiowej ani zmiany geometrii pojazdu. W jednym z używanych wcześniej samochodów już nie mogłem znieść gdy mi gwizdało do lewego ucha. Kolega flotowiec gdy go tym pogwizdywaniem zainteresowałem przyszedł, popatrzył i chwilę pomanipulował palcami przy uszczelce szyby przy opuszczonej szybie. Gwizdanie ustało... Przyczyną było opuszczenie któregoś razu szyby przy przymrozku. Szyba przymarzła do uszczelki i jadąc do dołu ściągnęła uszczelkę. Bardzo nieznacznie, wręcz niewidocznie. Podciągnięcie jej do góry i ułożenie (palcami po prostu) załatwiło sprawę i gwizd ustał.
Chyba nie było to jednak Subaru...tutaj duży wpływ ma brak ramek, oraz ustawienie samej szyby.Z zasiegnietych informacji sam zakup nowych trójkątów nie rozwiązuje problemu na dłuższy czas.Cała kwestia polega na prawidłowym ustawieniu szyby, która ma regulację prawie 3D.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 16.03.2014 o 20:33, szamann1 napisał:

Może trochę odgrzeję sprawę świszczących drzwi

https://www.youtube.com/watch?v=1r3_il2AI2s

Niedługo będę próbował czy działa

tyle lat jeżdżę z tym szumem, uznałem że taki urok Forka a tu się okazuje że można to usunąć! 

Chyba już wiem co w weekend będę robił ;)

Btw ten link coś nie działa „film jest niedostępny” ale można go znaleźć szukając po autorze Miguel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robert_zxcq napisał:

ale można go znaleźć szukając po autorze Miguel.

Prsze :)

 

 

Edit

Dodam, że tu dobrze robi robotę uszczelka D 10x12. Niedługo muszę u siebie wymienić i myślę czymś tą uszczelkę wypełnić, żeby dłużej trzymała swój kształt. Z kolegą @aplam13 zrobiliśmy rozkminę i możnaby wypełnić elastyczną pianką, albo jak patrzyłem to jest coś takiego jak sznur silikonowy. Może ktoś miał lub ma z takim styczność?

Edytowane przez radek311989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 09:23, radek311989 napisał:

Edit

Dodam, że tu dobrze robi robotę uszczelka D 10x12. Niedługo muszę u siebie wymienić i myślę czymś tą uszczelkę wypełnić, żeby dłużej trzymała swój kształt. Z kolegą @aplam13 zrobiliśmy rozkminę i możnaby wypełnić elastyczną pianką, albo jak patrzyłem to jest coś takiego jak sznur silikonowy. Może ktoś miał lub ma z takim styczność?

podobnie, jak autor filmiku, zidentyfikowałem miejsce, ale on tam nie mówi jednej rzeczy wg mnie istotnej. Przy takim wypchnięciu uszczelki dużo trudniej domykają się drzwi.

Ja kombinowałem już z różnymi materiałami, wężyk igielitowy, uszczelki epdm, sznura epdm czy silikonowego niestety nigdzie pod ręką nie znalazłem. Teraz mam uszczelkę epdm o profilu E i jest lepiej, ale nadal nie idealnie.

Na wiosnę pewnie wrócę do tematu i ściągnę z aliex jakiś sznur epdm do testów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim

Patent z uszczelką działa :) ! Po 10 latach wreszcie mogę posłuchać muzyki zamiast gwizdu drzwi. Dzięki wszystkim za podpowiedzi , zdjęcia i motywację.

Koszty:

  • uszczelka czarna Casto - 6m za 14 PLN - czarna płaska (jak widać mam nadzieję na zdjęciach) pasuje lepiej (moim zdaniem wizualnie) niż półkolista brązowa (czarnych nie widziałem) lub nie daj Boże biała.
  • dużo mydła żeby domyć ręce i palce po wieloletnim brudzie z uszczelek
  • około 40 min łącznie na przednie lewe i prawe drzwi.

Wykonanie - podkleiłem nie tylko okolice trójkąta ale dałem uszczelkę na całej długości fabrycznej uszczelki przymocowanej do nadwozia. Przy trójkącie nakleiłem na wierzch - na trójkąt i dodatkowo tak jak już wspomniałem wsadziłem uszczelkę pod uszczelkę fabryczną. W ten sposób podwoiłem izolację.

 

Wcześniej próbowałem naginać trójkąt ale mówiąc szczerze bałem się , że coś pęknie itp więc bawiłem się tylko uszczelkami.

 

Przy 120km/h na odcinku ok. 10 km (stała prędkość) było duuuużo ciszej. Wiadomo ogólnie Forek SG cichy nie jest , więc nie mówię, że nagle super hiper cicho - ale wierzcie mi, w porównaniu do tego co było przedtem różnica jest znacząca, przynajmniej dla mnie.

Gdyby ktoś chciał więcej zdjęć , pomogę, proszę pisać.

Pozdrowienia dla wszystkich

Przemo

 

PS Spojrzenia przechodniów bezcenne - co ten gość klei samochód bo mu się rozpada? 20200229_165421.thumb.jpg.490139290194e7dc9e91e4d287726ac4.jpg20200229_165324.thumb.jpg.f3168af15e25d1899dcaff8204e006f6.jpg

20200229_165314.jpg

20200229_165402.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zdjęcia w załączeniu, w powiększeniu powinno być widać. Być może uszczelka półokrągła byłaby lepsza (tyle , że czarnej nie widziałem w Casto) - moim zdaniem jednak płaska lepiej wchodzi.

 

 

20200304_150308.jpg

20200304_150323.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 15:10, przemo napisał:

Cześć

zdjęcia w załączeniu, w powiększeniu powinno być widać. Być może uszczelka półokrągła byłaby lepsza (tyle , że czarnej nie widziałem w Casto) - moim zdaniem jednak płaska lepiej wchodzi.

to podaj jeszcze przekrój (wymiar) bo nie widać na zdj niestety

 

edit:

jakby ktoś chciał dokładne wymiary to uszczelka ma 6x9mm w przekroju.

Edytowane przez ozarek
dodane wymiary uszczelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update:

podginanie pomaga, ale tylko na jakiś czas :(

 

Zły na to postanowiłem zaryzykować i zakupiłem tak na próbę trójkąt na znanym chińskim. Zapłaciłem z przesyłką w 220 zł, ale kupowałem jeszcze w zeszłym roku przed koronawirusem i wzrostem dolara.

W opisie było : This is not original product, please confirm this before your purchase. Before purchase, please confirm the original part number is compatible with ours!!! Part Number: 61158SA000

Trochę się obawiałem, jednak to co otrzymałem mile mnie zaskoczyło. Pasuje doskonale, guma jest miękka i elastyczna. Liczę że wytrzyma znacznie dłużej niż podginanie :P

Czekam aż cena jeszcze wróci w okolice sprzed kryzysu epidemiologicznego to zamówię sobie na drugą stronę.

 

650984907_trjkt_01.thumb.JPG.893e1d620dc003dea17600c4f2b4d210.JPG

 

U góry stary , a na dole nowy trójkąt.

 

741387227_trjkt_02.thumb.JPG.42d45e8dfc092e0c56282032211ab597.JPG

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...