Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

Długo mi zeszło - czytałem , oglądałem i myślałem. Ostatecznie po obejrzeniu załączonego poniżej zdjęcia z subaruforester.org, postanowiłem jednak podziałać gorącem i siłą na trójkąty.

Efekt jest piorunujący :yahoo: , nie mogłem przetestować w mieście z większymi prędkościami ale do 120 km/h mam ciszę w aucie i banana na twarzy :D

 

37348d1338054624-how-replace-window-guss

Edytowane przez dommarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Subaloo napisał:

i tu gość też używa dość grubego wężyka 5/16'' to ca 8mm - to tak dla tych co się wyśmiewali

Edytowane przez ozarek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich podirytowanych "świstem w okolicach lusterka" :) Piszę dopiero teraz bo znalazłem chwile czasu żeby napisać posta i pochwalić się tym co zrobiłem z owym świstem i rozerwanym trójkątem :DEfekt?- po dwóch miesiącach mogę stwierdzić że działa i spełnia swoją rolę.

No to po kolei  !!!

Będziemy potrzebować:

1. Coś czym odtłuścimy gumę-może być zmywacz do hamulców

2. Klej w żelu cyjano-akrylowy -do kupienia np. w majstrze.

3. Taśma firmy TESA materiałowa- taka którą się stosuje do wiązek elektrycznych- do kupienia na alledrogo albo w jakimś motoryzcyjnym.

4. Płynną gumę STORMSURE -do naprawy pontonów, woderów, do kupienia w wędkarskim cena około 13pln albo na alledrogo.

5. Taśma wzmacniana K2 autoband -  ja takiej użyłem.

6. Ołówek albo długopis, nożyczki.

Spuszczamy szyby, odtłuszczamy trójkąty czyścimy w środku na zewnątrz. Delikatnie "łapiemy" klejem w żelu rozerwane rogi- jak są ubytki to się nie przejmujemy działamy dalej B) czyli bierzemy taśmę tese- tą do wiązek elektrycznych odcinamy 3 takie same paski i łączymy ze sobą aby uzyskać " prostokątną łatkę". Całość od strony lepiącej smarujemy płynną gumą STORMSURE i na długopisie albo na ołówku wciskamy do środka trójkąta tak żeby to dopasować do miejsca w którym dochodzi szyba.Oklejamy szybę taśmą w tym miejscu gdzie będzie wchodzić, dosuwać się do trójkąta i delikatnie zasuwamy szybę ale nie do końca tak żeby taśma materiałowa z klejem się nie przesunęła a ładnie się dopasowała. Całość przed zamknięciem drzwi ponownie zabezpieczamy może być taśma albo grubsza reklamówka- chodzi o to żeby nadmiar który się wyciśnie nie skleił się z uszczelką kabiny. STORMSURE ma długi czas schnięcia, jest gotowy po 10-ciu godzinach więc proszę się przyłożyć z dopasowaniem łatki. :) Po zaschnięciu ściągamy reklamówkę, odklejamy taśmy zabezpieczające i małymi nożyczkami ładnie przycinamy te kawałki taśmy materiałowej która wystaje z trójkąta. Ja dodatkowo nasmarowałem tą taśmę w środku trójkąta raz jeszcze STORMSURE i przylepiłem K2 autoband. Dociąłem raz jeszcze żeby ładnie wyglądało i po temacie. Myłem już auto kilkukrotnie na myjni, lanca była blisko szyby i woda się nie przedostawała. Jak ktoś ma czas może ściągnąć trójkąty naprawić moim sposobem i po doginać jak pisał @dommarc :D Podziękowania dla @fiku który to polecił STORMSURE. Parę zdjęć jak to wygląda i co potrzebne, co prawda już po operacji ale zawsze to coś co pomoże sobie wyobrazić. 

IMG_2079.jpg

IMG_2077.jpg

IMG_2084.jpg

IMG_2085.jpg

IMG_2086.jpg

IMG_2073.jpg

IMG_2088.jpg

IMG_2072.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28941]rześki[/mention] wygląda to profesjonalnie, gratuluję wykonania dobrej roboty. Ciekawe jak będzie się zachowywać w zimę i w wahaniach temperatur. W dzień na plusie w nocy minus.
 

Bez obaw...tym klejem a raczej płynną gumą naprawiałem spodniobuty w których to zimą śmigam po Sanie z wędką.Dla wtajemniczonych, można go stosować do naprawy przeciętnej podeszwy posypujac piaskiem.Zmniejsza możliwość kąpieli w lodowatej wodzie
Podstawą jest sam fakt pełnego wyschnięcia kleju.
BTW...pisalem już dawno w jakimś watku o możliwości takiej naprawy zanim zakupiłem subaraka

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbert napisał:

rześki , robiłem i polecałem manewr z profilem D ale budowlanym i potwierdzam skuteczność, po roku kupiłem nowy za "czypidziesiąt" i jadę dalej :-)

coś takiego ???

http://wszystkodladomu.com.pl/pl/uszczelka-uszczelki-gumowe-do-drzwi-okien-profil-d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taką: http://allegro.pl/uszczelka-12x10-drzwi-okien-okna-okienna-gumowa-d-i5244335637.html inna aukcja http://allegro.pl/uszczelka-gumowa-samoprzylepna-z-klejem-12x10mm-i6990803563.html i jest czarna :) nie widać jej.

Edytowane przez rześki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2017 o 15:40, ipsx82 napisał:

dokładnie coś takiego, od lusterka do słupka B weszło 1m....

ale kolega rześki ...ma wersję dla estetów...bo ja brązowej w tej szczelinie też nie widzę...;-)

Edytowane przez Herbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie coś takiego, od lusterka do słupka B weszło 1m....
ale kolega rześki ...ma wersję dla estetów...bo ja brązowej w tej szczelinie też nie widzę...;-)

No nie mógł bym jeździć z myślą i żyć ze świadomością że jest brązowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam ale na alledrogo maja nawet ten sklep wystawia-dziwne. Uszczelka gumowa BIG do okien i drzwi 'Stomil' 12 x 10mm profil D (czarna)
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Podeślij proszę link do aukcji...to odbiorę sobie osobiscie

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fiku napisał:

Thx

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

 

a tu http://allegro.pl/uszczelka-gumowa-samoprzylepna-z-klejem-12x10mm-i7019909285.html?reco_id=6b4a5dc9-bc54-11e7-b485-6c3be5bbf0c8&ars_rule_id=201

masz nawet taniej za 1 mb i tańsza dostawa :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...