Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

 

 

Wymiana obu trójkątów + wygłuszenie drzwi matami i forester wskoczył na inną klasę :)  Bez porównania z tym co było wcześniej. 

Trójkąty nowe, czy używki?

 

 

Chyba nie ma sensu zmieniać na używki .. jaka gwarancja że też nie będą szumieć. Ja kupiłem nówki i cisza jak makiem zasiał.

 

Czy przy nowym trójkącie coś jeszcze warto przesmarować czy sprawdzić jak już go będę zmieniał i miał większość rozgrzebane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wymiana obu trójkątów + wygłuszenie drzwi matami i forester wskoczył na inną klasę :)  Bez porównania z tym co było wcześniej. 

Trójkąty nowe, czy używki?

 

 

Chyba nie ma sensu zmieniać na używki .. jaka gwarancja że też nie będą szumieć. Ja kupiłem nówki i cisza jak makiem zasiał.

 

Czy przy nowym trójkącie coś jeszcze warto przesmarować czy sprawdzić jak już go będę zmieniał i miał większość rozgrzebane ?

 

 

Nic nie trzeba smarować. Wymieniłem oba trójkąty na nowe OEM i jest cisza. Oczywiscie do kolejnego razu, bo to newralgiczne miejsce i prędzej czy później trójkąt odkształci się od otwierania drzwi, oraz po latach słońca, deszczu ujemnych temperatur gumki zostaną porwane na rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też chciałem wymienić trójkąty a ASO Mikołów ogarnęło temat w inny sposób, w dodatku za darmo zdaje się że jakiś silicon wstrzykiwali

Po prostu  ręcznie" dokształcili"  trójkąty - czas operacji 1min. koszt 0zł . 

Tak było u Mnie. :) Problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Pozwólcie ze podbije temat. Uszczelka włożona pod górna i dolna "wargę" uszczelek (uszczelka typu D).

Świszczy dalej przy prędkościach powyżej 80km/h, najprawdopodobniej trójkąty. Macie jakieś patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie:

czy gumowe trójkąty nie są choć trochę naderwane na samej górze w miejscu kontaktu z szybą ???

jeżeli są popękane /jak na zdjęciu/ wówczas jedynie wymiana na nowe.

post-26089-0-50201400-1486855362.jpg

Jeżeli są całe te słynne kieszenie gumowe i szyba przy otwartych drzwiach ładnie dociska=rozciąga na sobie ten trójkącik pozostaje już tylko sprawdzenie podczas jazdy czy dociśnięcie od środka palcem uszczelki do szyby ucisza melodię wiatru. 

Jeżeli namacasz dokładnie miejsce z przedmuchem już będzie ci łatwiej podjąć dalsze kroki - pewnie sobie coś wybierzesz - czy regulacja szybą czy wypełnianie lokalne uszczelki.

 

 

Tu masz pracę domową do zapoznania się z tematem:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f80/how-replace-window-gussets-59527/

oraz

Edytowane przez 4444
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wkleiłem piankę do środka trójkąta, dzięki temu na autostradzie da się rozmawiać, nie wygląda to ładnie z bliska ale działa,

pianka jak do wygłuszania drzwi samochodowych, trzeba przyciąć na dole odpowiednio żeby szyba jej nie zahaczyła przy otwieraniu i zamykaniu.

Niestety nie dysponuje pomiarami dB z przed i po 'naprawie'.

Jeśli chodzi o trik z włożeniem czegoś pomiędzy gumę a karoserię to moim zdaniem warto też zrobić coś podobnego dla pionowego słupka który dotyka szyby, ja do środka gumy włożyłem rurkę iberytową (taka przeznaczoną do akwarystyki), nie pamiętam przekroju ale to była najmniejsza jaką mieli w OBI, dzięki temu guma dociska szybę z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 00:21, 4444 napisał:

Najważniejsze pytanie:

czy gumowe trójkąty nie są choć trochę naderwane na samej górze w miejscu kontaktu z szybą ???

jeżeli są popękane /jak na zdjęciu/ wówczas jedynie wymiana na nowe.

post-26089-0-50201400-1486855362.jpg

Jeżeli są całe te słynne kieszenie gumowe i szyba przy otwartych drzwiach ładnie dociska=rozciąga na sobie ten trójkącik pozostaje już tylko sprawdzenie podczas jazdy czy dociśnięcie od środka palcem uszczelki do szyby ucisza melodię wiatru. 

 

U mnie trójkąt jest przerwany dokładnie jak na tym zdjęciu. Strasznie to to hałasuje od 80km/h wzwyż. Rozumiem, że tylko wymiana?  Ma ktoś dostęp do tych trójkątów w rozsądnych cenach? 

Dziś rano było -2*C, lekko zamarznięte szyby. Przez pierwsze 15 min jazdy do pracy CISZA !! Jak odtajało "muzyka" wróciła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 00:02, rydzada napisał:

U mnie trójkąt jest przerwany dokładnie jak na tym zdjęciu. Strasznie to to hałasuje od 80km/h wzwyż. Rozumiem, że tylko wymiana?  Ma ktoś dostęp do tych trójkątów w rozsądnych cenach? 

Dziś rano było -2*C, lekko zamarznięte szyby. Przez pierwsze 15 min jazdy do pracy CISZA !! Jak odtajało "muzyka" wróciła :(

 

U mnie niestety też jest identyczne uszkodzenie trójkąta jak na zdjęciu a oprócz tego szum z szyby/drzwi kierowcy.

Ponieważ nie mogłem nigdzie zdobyć gumowej taśmy jak na filmie to spróbowałem sznurka nylonowego z castoramy. Efekt mega pozytywny. Jest jeszcze wprawdzie lekki szum (prawdopodobnie z pękniętego trójkąta) ale i tak Forek ma aerodynamiczny kształt jak lodówka, że szumu z innych elementów jest na tyle że nie będzie już większej różnicy.

Z sznurkiem jedyna uwaga - próbowałem wpierw grubości 4mm i było ok ale drzwi trzeba było mocno trzepnąć by je zamknąć, więc spróbowałem 3mm i jest już ok. Koszt całej zabawy 1,58zł x 2mb = ok 3 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sender3 napisał:

Ponieważ nie mogłem nigdzie zdobyć gumowej taśmy jak na filmie to spróbowałem sznurka nylonowego z castoramy. Efekt mega pozytywny.

żebyś sobie tym nie zrobił wiecej problemu niż pożytku. Sznurki nylonowe są bardzo ostre, wciśnięty pomiędzy pracującą gumę może ją przecierać stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ozarek napisał:

żebyś sobie tym nie zrobił wiecej problemu niż pożytku. Sznurki nylonowe są bardzo ostre, wciśnięty pomiędzy pracującą gumę może ją przecierać stopniowo.

 

Dzięki za uwagę.

Ktoś może w takim razie doradzić gdzie szukać takich uszczelek? Kiedyś nawet zwykłe uszczelki do okien można było kupić w różnych rozmiarach i kolorach a teraz wszędzie tylko 3-5 najbardziej popularnych modeli i tyle ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co borykają się z problemem. Robiłem wszystko co jest polecane na filmach. Doklejałem również dodatkowe uszczelki wszędzie gdzie się da ale dopiero solidne dogięcie trójkąta do środka dało spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brunon napisał:

Dla tych co borykają się z problemem. Robiłem wszystko co jest polecane na filmach. Doklejałem również dodatkowe uszczelki wszędzie gdzie się da ale dopiero solidne dogięcie trójkąta do środka dało spokój.

potwierdzam- ja najpierw trochę podgrzałem okolice trójkąta farelkiem (oczywiście z bezpiecznej odległości) i dogiąłem-mimo pękniętej gumy trójkąta jest na prawdę ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w Castoramie przezroczyste wężyki na dziale ogród. Wszelkie rozmiary polecam 8x1,5mm. Są odpowiednio miękkie. Włożyłem od początku okna do końca razem z pionowym słupkiem. Patent działa już rok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, atomek napisał:

Polecam w Castoramie przezroczyste wężyki na dziale ogród. Wszelkie rozmiary polecam 8x1,5mm. Są odpowiednio miękkie.

o widzisz ja miałem 6x2 i był zbyt sztywny i musiał wylecieć. O ile latem było ok to jesienią niestety efekt był odwrotny. Muszę sprawdzić castoramę zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem,ale u mnie ten trójkącik jest już nieźle naderwany,także znalazłem fajny filmik,gość robi to w outbacku ale w foresterze wygląda to napewno bardzo podobnie,jak sie cieplej zrobi też się tego czepię

 

 

A pod uszczelkę podkładałem już cieniutką uszczekę żeby lepiej dociskała szyba uszczelke,przez jakiś czas było lepiej ,ale znów szumii:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Polecam w Castoramie przezroczyste wężyki na dziale ogród. Wszelkie rozmiary polecam 8x1,5mm. Są odpowiednio miękkie. Włożyłem od początku okna do końca razem z pionowym słupkiem. Patent działa już rok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


8x1.5 nie mają za dużej średnicy czasami? Wydają się ogromne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 16:46, Forczysław napisał:

potwierdzam- ja najpierw trochę podgrzałem okolice trójkąta farelkiem (oczywiście z bezpiecznej odległości) i dogiąłem-mimo pękniętej gumy trójkąta jest na prawdę ok

Coś więcej na temat podgięcia trójkąta? Rozumiem, że porządnie go nagrzewamy, ale rozsądnie, np. suszarką do włosów i co przeginamy od środka w kierunku na zewnątrz, czy odwrotnie?

 

Druga sprawa: trójkąt mam naderwany, jak na zdjęciach w tym temacie. Koszt nowego to 399 zł (!!) - jeden ze znanych nam sklepów, w ASO nie pytałem. Próbował ktoś dociąć i dokleić cieniutką czarną gumę na to pęknięcie? Reanimować jakoś to ustrojstwo? Może się da, tak żeby działało i jednocześnie "wyglądało"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą, czy mógłby ktoś własnie doprecyzować termin "dogięcia" trójkąta? :) czy chodzi o dogięcie jego dwóch części tak aby zmniejszyć szparę pomiędzy (tam gdzie znajduje się szyba) czy dogiąć całość bardziej w strone karoserii? 

 

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rydzada napisał:

Druga sprawa: trójkąt mam naderwany, jak na zdjęciach w tym temacie. Koszt nowego to 399 zł (!!)

 

Zgadza się, swego czasu też pytałem i taką cenę mi podano. Ktoś się chyba na łby pozamieniał nie powiem z czym / kim.

 

15 godzin temu, rydzada napisał:

Próbował ktoś dociąć i dokleić cieniutką czarną gumę na to pęknięcie? Reanimować jakoś to ustrojstwo?

 

Ja próbowałem. Ze skutkiem wizualno / estetycznym dość średnim, ale technicznie zadowalającym :) 

Ze względu na specyfikę pracy zawodowej miałem możliwość "zajumania" do słoiczka nieco materiału, z którego na linii produkcyjnej szyb samochodowych robot formuje uszczelkę dookoła szyby. Jest to taka czarna, lepka masa, która na beczce z której ten materiał jest podawany / wyciskany ma napisane "Terolan 1510" lub "Betaseal" (od strony technologiczno / chemicznej - czym się różnią, to nie mam pojęcia). Przy zetknięciu z powietrzem materiał ten zaczyna twardnieć, więc po spuszczeniu materiału z robota pogoniłem na parking, opuściłem nieco szybę i delikatnie zaklajstrowałem pęknięcie używając do tego celu patyczka po lodach :) Nie podnosząc szyby, zamknąłem drzwi - po kilku godzinach materiał stwardniał, związał - farfocle dociąłem nożyczkami, i do dzisiejszego dnia jest O.K.! (wykonane około trzy miesiące temu). Biorąc pod uwagę koszt nowego trójkąta - warto spróbować naprawić to samemu. Pozostaje kwestia dostępności materiału, z którego wykonywana jest uszczelka - IMO można zapytać w punktach wymiany szyb w okolicach waszego miejsca zamieszkania, może coś doradzą.

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...