Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wymiana obu trójkątów + wygłuszenie drzwi matami i forester wskoczył na inną klasę :)  Bez porównania z tym co było wcześniej. 

Trójkąty nowe, czy używki?

 

 

Chyba nie ma sensu zmieniać na używki .. jaka gwarancja że też nie będą szumieć. Ja kupiłem nówki i cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można takie nabyć?W ASO mają takie trójkąty do Forka SF, czy jakoś inaczej jest to do zorganizowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko nowe

 

 

Wymiana obu trójkątów + wygłuszenie drzwi matami i forester wskoczył na inną klasę :)  Bez porównania z tym co było wcześniej. 

Trójkąty nowe, czy używki?

 

Tylko nowe, mój lewy trójkąt wariował, bo był podarty. Prawy wydawał sie być tip top, więc długo w głowę zachodziłem, co to może tak na wietrze świszczeć .... Okazało się, że odkształcił się z wiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem to co na filmiku na 1 stronie. Użyłem sznura o grubości 5 mm. Włożyłem jakiś 1 m. Doszło prawie do połowy tylnej szyby.

Różnica - MEGA! Próbowałem już różnych "sztuczek" ale to po prostu działa.

Polecam.

Edytowane przez Subaru_Forester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie ostatnio znów pojawiły się świsty, ustaliliśmy z żoną, że pochodzą z prawego trójkąta. Podgrzaliśmy go suszarką do włosów by stał się trochę bardziej plastyczny i ścisnęliśmy go przy opuszczonej szybie, by lepiej przylegał do szyby po jej podniesieniu. Nastąpiła wyraźna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy nie ma możliwości regulacji docisku drzwi z szybą do karoserii? Np czy można w jakiś sposób tę regulację wykonać za pomocą przesunięcia zamka drzwiowego lub "skobla" przykręconego do karoserii, do którego zamyka się zamek? Bo jak np walczyć ze świstem w drzwiach tylnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy nie ma możliwości regulacji docisku drzwi z szybą do karoserii? Np czy można w jakiś sposób tę regulację wykonać za pomocą przesunięcia zamka drzwiowego lub "skobla" przykręconego do karoserii, do którego zamyka się zamek? Bo jak np walczyć ze świstem w drzwiach tylnych?

Zdiagnozować z czego świst. Najpierw zobaczyć jak wygląda linia drzwi jak chcesz poprawiać nie wiedząc co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy nie ma możliwości regulacji docisku drzwi z szybą do karoserii?

 

 

 

słychać takie podmuchy,coś takiego.....muszę zrobić eksperyment :) przejażdżka w bagażniku. Macie jakieś pomysły?

Będzie  regulacja ustawienia szyby w drzwiach ( pochylenie itp)-po zdjęciu tapicerki.

Weźcie taśmę pakową i oklejcie na próbę podejrzane szczeliny drzwiowe itp. Jazda próbna i będzie jasne.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będzie regulacja ustawienia szyby w drzwiach ( pochylenie itp)-po zdjęciu tapicerki.

 

Regulacja szyby, jak i trójkąta jest możliwa we wszystkich płaszczyznach. Prawidłowe ustawienie szyby i "zgranie" jej z trójkątem skutecznie eliminuje wszystkie szumy bez stosowania patentów typu: sznurki, gumki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie regulacja ustawienia szyby w drzwiach ( pochylenie itp)-po zdjęciu tapicerki.

Regulacja szyby, jak i trójkąta jest możliwa we wszystkich płaszczyznach. Prawidłowe ustawienie szyby i "zgranie" jej z trójkątem skutecznie eliminuje wszystkie szumy bez stosowania patentów typu: sznurki, gumki itp...

Jest jednak mocno skomplikowana. Pomyłka może skończyć się wymiana szyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie są te gumki, gdzie tego szukać?

Może jakieś zdjęcie da się zobaczyć?

 

...z ostatniej chwili:

Byłem przy machinie i odkręciłem dwie duże śruby, trzymające skobel zamka do karoserii. Po lekkim (no, może nie całkiem lekkim) opukaniu, jest możliwość delikatnego dosunięcia skobla do środka (w stronę wnętrza auta), co oczywiście dociąga drzwi do karoserii

Edytowane przez EL-Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...