Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakieś rozwiązanie! O gumie "w płynie" nie pomyślałem. Miałem kiedyś takie coś w tubie jak silikon. Można kupić ale jest dość drogie. Albo faktycznie podjechać do blacharza lub punktu wymiany szyb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spróbowałem z wężykiem 4x1 i jest zdecydowanie za gruby. Uszczelka tak barxzo odstaje, że trzeba się nieźle zamachnać żeby domknąć drzwi. Myślę, że 2 rozmiary mniejszy musiałby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, samedi napisał:

Dziś spróbowałem z wężykiem 4x1 i jest zdecydowanie za gruby. Uszczelka tak barxzo odstaje, że trzeba się nieźle zamachnać żeby domknąć drzwi. Myślę, że 2 rozmiary mniejszy musiałby być.

A byli tacy (taki) co wetknął 8x1.5 czy tam 8x1 :) . Jak mi wreszcie oddadzą Forka, też powalczę i zdam relację. Plan taki: skleić gumę na trójkącie - nagiąć na ciepło trójkąt - wetknąć linkę lub weżyk. Teraz czuję się jakbym cabrio jechał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doginałem trójkąt w następujący sposób:

1. opuściłem na max szybę

2. farelkiem z odległości około metra przez jakąś 1 minutę ogrzewałem okolice trójkata

3. przy otwartych drzwiach doginałem trójką powyżej plastikowego trójkącika-maskownicy (tam jest taka metalowa cześć i guma) jakby sam wierzchołek trójkąta

 

Zabieg robiłem jakiś czas temu, w moim przypadku mniej więcej 2-3 razy w roku powtarzam procedure (gumę oczywiście mam naderwaną z prawej i lewej strony) i jak dla mniej jest ok. Tez zastanawiałem się nad wymiana trójkąta ale cena jest kosmiczna a wg mnie ta guma na samej górze nie ma aż tak wielkiego znaczenia (oprócz wizualnego)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rydzada napisał:

A byli tacy (taki) co wetknął 8x1.5 czy tam 8x1 :) . Jak mi wreszcie oddadzą Forka, też powalczę i zdam relację. Plan taki: skleić gumę na trójkącie - nagiąć na ciepło trójkąt - wetknąć linkę lub weżyk. Teraz czuję się jakbym cabrio jechał :)

ja testowałem wężyk igielitowy 5,5/4 (zew/wew) i latem to się sprawdza, zimą niestety igielit traci elastyczność i efekt jest odwrotny. Dużo zależy od materiału z jakiego jest wężyk, jeżeli jest miękki i łatwo się podda naciskowi szyby to może być i 8x1.

Sporo też zależy od tego gdzie ten wężyk dasz, uszczelka jest warstwowa i inaczej będzie się zachowywało z wężykiem pod pierwsza, a inaczej pod drugą warstwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zająłem się pękniętym wierzchołkiem trójkąta: wkleiłem od środka szarą taśmę wzmocnioną i dociąłem nożyczkami, żeby nie wystawało. Na wierzch przykleiłem czarną taśmę izolacyjną pod kolor i zawinąłem końce do środka.

Wcześniej wkleiłem dodatkową uszczelkę o profilu D pod ori uszczelkę na całej długości.

Zmniejszył się poziom świstów i jest ciszej w środku :thumbup:

 

 

 

IMG_20170502_172620.jpg

IMG_20170502_172625.jpg

IMG_20170502_172636.jpg

IMG_20170502_172704.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 07:56, rydzada napisał:

To jest jakieś rozwiązanie! O gumie "w płynie" nie pomyślałem. Miałem kiedyś takie coś w tubie jak silikon. Można kupić ale jest dość drogie. Albo faktycznie podjechać do blacharza lub punktu wymiany szyb.

 

Daj znać o postępach w temacie :) 

 

10 godzin temu, zino napisał:

Zająłem się pękniętym wierzchołkiem trójkąta: wkleiłem od środka szarą taśmę wzmocnioną i dociąłem nożyczkami, żeby nie wystawało. Na wierzch przykleiłem czarną taśmę izolacyjną pod kolor i zawinąłem końce do środka.

Wcześniej wkleiłem dodatkową uszczelkę o profilu D pod ori uszczelkę na całej długości.

 

I to też jest rozwiązanie. Wszystkie opcje warto przećwiczyć, zanim wywalimy cztery stówy za kawałek gumy :P

 

10 godzin temu, zino napisał:

Zmniejszył się poziom świstów i jest ciszej w środku :thumbup:

 

I wygląda nie najgorzej :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten chole... trójkąt odgiąć na ciepło w stronę kabiny, czy na zewnątrz auta? Sorry za banalne pytanie, ale dziś juz u mnie słabo z jarzeniem. Za długi dzień był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę "fizycznie" gość do tego podszedł :)  Ja parę dni temu na próbę zakleiłem czarną zbrojoną taśmą tą pękniętą gumę i auto całkiem ucichło (!!), jednak taśma po godzinie autostrady odfrunęła. Niemniej kierunek jest dobry. Pobawię się trochę tak jak ZINO i myślę, że będzie dobrze. Trójkąt też podegnę, ale w bardziej cywilizowany sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rederyk napisał:

Na wierzchołek trójkąta polecam łatkę do opon (taką z wulkanizacji) . Zmatowić gumę papierem ściernym, odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną i nakleić łatkę. To działa ;)

U mnie czarna zbrojona taśma znowu odfrunęła, więc też przykleję łatkę, ale większą, dociętą ładnie ze starej dętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak przemo, potwierdzam skuteczność...

 

(PS: filnik z YT mi nie ruszył,)

 

ale: od strony pasażera wystarczył profil P, budowlany - brązowy

od kierowcy najpierw był P ale dałem w końcu profil D, weszło tego ok. 1m na stronę i cisza... wszystko pod sklepem budowlanym ręcznie, bez nijakich narzędzi...

 

a ja już miałem wymianę siłownika wycieraczek  - bo opuszczenie i podniesienie szyby na chwilę usuwało szum...

Edytowane przez Herbert
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na wierzchołek trójkąta polecam łatkę do opon (taką z wulkanizacji) . Zmatowić gumę papierem ściernym, odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną i nakleić łatkę. To działa


Chętnie zobaczę jak wygląda ta przyklejona łatka. może być na PW.


Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Mi udało się to zrobić tak
3f7228592c78985ef7a0067fbf83175d.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2017 o 09:46, fiku napisał:

 


Chętnie zobaczę jak wygląda ta przyklejona łatka.emoji4.png może być na PW.


Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Mi udało się to zrobić takemoji4.png
3f7228592c78985ef7a0067fbf83175d.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Oczywiście można to zrobić ładniej ;) Ale ważne że się nie odkleja.

 

20170626175743.jpg

Edytowane przez rederyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.05.2017 o 19:51, rydzada napisał:

A byli tacy (taki) co wetknął 8x1.5 czy tam 8x1 :) . Jak mi wreszcie oddadzą Forka, też powalczę i zdam relację. Plan taki: skleić gumę na trójkącie - nagiąć na ciepło trójkąt - wetknąć linkę lub weżyk. Teraz czuję się jakbym cabrio jechał :)

 

I co włożyłeś wężyk/linkę ?

 

Spróbuję dogiąć trójkąt, a jak nie pomoże to planowałem kupić wężyk silikonowy lub sznur/pręt silikonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dommarc napisał:

 

I co włożyłeś wężyk/linkę ?

 

Spróbuję dogiąć trójkąt, a jak nie pomoże to planowałem kupić wężyk silikonowy lub sznur/pręt silikonowy.

Na razie zrealizowałem pkt.1 i póki co jestem zadowolony. Łatka do dętki. Wygląda mało profesjonalnie ;) ale rozwiązanie skuteczne, a po zamknięciu drzwi ledwo co widać ingerencję.

20170705_055120_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrealizowałem pkt.1 i póki co jestem zadowolony...


bez doginania trójkąta ?

Wysłane z mojego XT1585 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba zdjąć boczek drzwi i dostać się do śrub którymi przykręcony jest trójkąt. Jest on przykręcony do drzwi w taki sposób, że można go regulować w zasadzie we wszystkich kierunkach. Na boki reguluje się dolną śrubą. Trzeba poluzować nakrętkę na klucz 10 i przy pomocy śrubokręta wkręcać lub wykręcać szpilkę. Miłej zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...