Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuc zdjecie np. tutaj: http://postimage.org/?lang=polish

Tylko w opcjach rozmiar jakis ludzki wybierz, np 800x600. Po wyslaniu zdjecia bedziesz mial kilka opcji. Wybierz cos w stylu (nie pamietam dokladnie) "Link bezposredni do obrazka" - skopiuj go, nastepnie tutaj na forum troche powyzej miejsca, w ktorym piszesz post masz opcje jak pogrubienie czcionki, kursywa, itd... az dojdziesz do ikonki kwadracika, chyba z jakims drzewkiem w srodku (obrazek). Wybierz te opcje, w miejscu na link wklej ten z postimage i wsio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko ja bym go opisał jako szum wiatru a nie świst.Wydobywa się gdzieś z lewego boku deski rozdzielczej przy słupku kierowcy.Pomny rad forumowiczów wykonałem dwa manewry;

1.Nakleiłem na wewnętrzną część trójkąta lusterka na całej jego długości ok.20 cm uszczelkę okienną.Nic nie pomogło-uszczelka zdjęta.

2.Włożyłem płaską uszczelkę pod gumową uszczelkę -tą pierwszą od rantu słupka i dachu jak na filmiku w tym temacie.Nic nie pomogło a wręcz gorzej zamykały się drzwi.Uszczelka została wyjęta,szum pozostał a drzwi się lepiej zamykają.

I tu się moje pomysły kończą.POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tu się moje pomysły kończą.POMOCY!!!
 

Tak z opisu ciezko cos poradzic,ale jesli juz obleciales cale dzwi to sprobuj moze zwykla papierowa  tasma przednia szybe,jesli byla wymieniana to mozliwe ze nie wszedzie jest klej,i to moze byc slyszalne kolo slupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby to nie wiem czy była wymieniana,wygląda, że nie.Problem tkwi w tym że do miejsca skąd dochodzi szum nie ma dostępu.Znajduje się bowiem dokładnie między boczną stroną deski rozdzielczej a słupkiem i drzwiami.Tam gdzie po otwarciu drzwi znajduje się żółta nalepka fabryczna.Nie można tam nawet palca wcisnąć.Ale będę coś próbował robić.Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak z dymem cygara, to napewno znajdziesz wade  ;)


Tak na powaznie to napewno ten sposob dziala,ja w pracy tez testuje okna i dzwi domow takim sposobem,poprostu cisnieniem z pistoletu,oczywiscie jesli robia to dwie osoby(musisz siedziec w srodku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka!!!Widzę światełko w tunelu.Ale po kolei.Podklejałem uszczelką wszystkie newralgiczne miejsca i nic to nie dało. Nawet zaklejałem taśmą klejącą wszystkie szczeliny lusterka i szczeliny w słupku(szczelina końca błotnika przy słupku, szczeliny uszczelek,szyb itp.)Nic nie pomogło.Dzisiaj jadąc autem w chwili desperacji mocno wcisnąłem plastikowy trójkąt-górny róg,ten po wewnętrznej stronie lusterka i nastała zbawienna CISZA.Jak odjąłem rękę szum znowu się pojawił.Konkluzja-zbyt mocno jest wygięty trójkąt lusterka do wnętrza auta.Mam nadzieję że uda mi się szybko i bezboleśnie to przegiąć na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje proste rozwiązanie w stylu wężyka gumowego/silikonowego. Musi być miękki i okrągły. U mnie zadziałało. Wszelkie płaskie podkładki pod uszczelkę to pomyłka moim zdaniem. Nic nie kleić i za nic w świecie nie wyginać trójkąta od lusterka. Jeżeli weżyk nie pomaga (po wsadzeniu we wszystkie 4 drzwi) zostaje wymiana uszczelki ale to już droga impreza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@przemo, po zmniejszeniu zdjęcia do rozsądnych rozmiarów odpisując klikasz jasny przycisk "Więcej opcji odpisywania" obok ciemnego przycisku "Odpowiedz".

Tam będzie możliwość dołączenia pliku do odpowiedzi-czyli najpierw wskazujesz plik po kliknięciu "Przeglądaj..." i potem klikasz poniżej na "Załącz ten plik"

Opisane przeze mnie odcienie przycisków dotyczą domyślnego ustawienia wyglądu forum.

Edytowane przez kecajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja spróbowałem metody z filmiku youtube i u mnie zadziałało, nie ma świstu/gwizdu nawet przy 200km/h, jest także wyraźniej ciszej. U siebie włożyłem uszczelkę do okien, nie jest to rozwiązanie idealne ale jak na razie działa. Wcześniej u siebie wymieniłem i trójkąt, poprawiałem docisk szyby, ale dawało to efekt połowiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Eureka!!!Widzę światełko w tunelu.Ale po kolei.Podklejałem uszczelką wszystkie newralgiczne miejsca i nic to nie dało. Nawet zaklejałem taśmą klejącą wszystkie szczeliny lusterka i szczeliny w słupku(szczelina końca błotnika przy słupku, szczeliny uszczelek,szyb itp.)Nic nie pomogło.Dzisiaj jadąc autem w chwili desperacji mocno wcisnąłem plastikowy trójkąt-górny róg,ten po wewnętrznej stronie lusterka i nastała zbawienna CISZA.Jak odjąłem rękę szum znowu się pojawił.Konkluzja-zbyt mocno jest wygięty trójkąt lusterka do wnętrza auta.Mam nadzieję że uda mi się szybko i bezboleśnie to przegiąć na zewnątrz.

No i niestety dalej porażka.Przetestowałem chyba wszystkie opcje ustawienia trójkąta. Aktualnie jeżdżę bez wewnętrznej osłony na drzwiach i dwoma śrubami -te z nacięciem na śrubokręt próbowałem ustawić różne konfiguracje docisku trójkąta do uszczelki. Wszystko na nic, szum dalej słychać. Powiem szczerze, że mam już dość. To jakaś niedoróbka tego modelu. Auto bez historii blacharskich, uszczelka miękka i wygląda na dobrą a szum dalej wnerwia.Wyprubowałem wszystkie pomysły z tego wątku. Co więcej można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem calego watku,ale spróbuj z rurkami silikonowymi.U mnie pomoglo tak w 50%,ale jeszcze bede kombinowal z innymi srednicami.Te rurki sa do kupienia na allegro i wciskasz je pod obie uszczelki,zeby docisk do szyby zwiekszyc.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szyby to zdecydowanie najgorsza rzecz w forku! Próbowałem wkłądać kabel pod uszczelke, ostatnio trójkąt obklejałem dodatkową gumą - nic. wczoraj przeczytałem ten wątek i dzisiaj rano podczas jazdy docisnąłem ręką trójkąt do szyby i... było wyraźnie ciszej, mam wrażenie, że jak dociskałem to szumiało tylko od strony pasażera. :) może "uszczelnieni" prawdnicy szyby w trójkącie pomoże... zobaczymy, oby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem również to samo, świst po stronie kierowcy. I pomogło mi smarowanie uszczelek silikonem lub plakiem, tylko robię to systematycznie jak czyszczę samochód czyli raz w miesiącu. Smaruję dokładnie, czyli odginam uszczelkę i sikam też od wewnętrznej strony

Znajomy miał podobnie, zastosował mój patent i też przeszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...