Skocz do zawartości

SWIST W BOCZNYCH DRZWIACH


rally

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jeździe powyżej 80km/h świst przy drzwiach kierowcy.

Odstawało mocowanie lusterka bocznego, ale już poprawiłem niestety świst pozostał.

Jest możliwość regulacji spasowania szyby z uszczelka lub drzwi?? Jak??

Jakie mogą być jeszcze przyczyny świstu?? Czy wymiana całej uszczelki drzwiowej rozwiąże problem?

Bo trochę świszcząco i głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś w czasie jazdy "wymacać" podejrzane miejsca? U mnie było bardzo podobnie, ale świst ustawał, gdy naciskałem w kilku miejscach uszczelkę w w samym rogu, w okolicach czarnego plastiku. W końcu po opuszczeniu szyby pougniatałem trochę to miejsce, gdzieś ta guma powkładała sie tam gdzie trzeba i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo zobacz uszczelke w miejscy gdzie przylega do plastikowej obudowy lusterka ( gorny rog ) wewnatrz uszczelki masz naklejona gume ok 3 cm dlugosci ona jest za cienka podkleilem to miejsce jeszcze czarna tasma i szumi ale dopiero przy 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu tapicerki drzwiowej widać śruby (złote) regulacyjne szyby. jak uszczelka się z wiekiem uklepała, można dociągnąć szybę w stronę uszczelki, w wielu przypadkach się ucisza lub całkiem ustępuje. Pomuk niekoniecznie, ale mile widziany :grin:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było blacharki. Zauważyłem odstający trójkąt zew. mocujący lusterko. Okazało się, że dorobione są gniazda gwintów do śrub mocujących. Po poprawce przylega, ale szum pozostał, dobiega z okolic słupka przedniego, uszczelka drzwiowa wygląda ok. Sama regulacja szyby wystarczy, czy możliwe są inne opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama regulacja szyby wystarczy

Jeżeli była wym. na nieoryginalna to trzeba...

czy możliwe są inne opcje...

Trzeba dogiąc ten trójkat (z lusterkiem) :idea: ale skoro cos tam bylo z gwintami :?: to nie wiem , same sie nie popsuły , delikatnie w kazdym razie...probowac dogiać...

AK.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Może trochę odgrzeję sprawę świszczących drzwi

Niedługo będę próbował czy działa

O kurczę, czyżby było to tak proste? Do białej gorączki doprowadza mnie ten wietrzny świst więc i ja wypróbuję metodę z filmiku i podzielę się efektami. Macie może pomysł, jakiego użyć materiału? Bo jakoś nie kojarzę tego, z czego korzysta pomysłowy Miguel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie też świszczało. Użyłem klucza francuskiego którym centymetr po centymetrze pościskałem uszczelkę wraz z blachą która jest pod spodem (oczywiście wszystko z "czuciem") - od tamtej pory cisza jak makiem zasiał :)

Pozdrawiam i powodzenia!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, u mnie przeciąg z obu stron ;) Od kierowcy i pasażera zawiewa spod "magicznego" trójkąta. W związku z tym mam pytań kilka:

Czy mocno skomplikowana jest wymiana trójkątów, ASO, czy sam?

Jaka jest orientacyjna cena tychże trójkątów?

Dzięki/Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przystąpiłem dziś do eliminacji świstu - i się udało! Nie mogę po prostu w to szczęście uwierzyć.

 

Zrobiłem parę rzeczy (wszystkie uwagi dotyczą przednich drzwi pasażera, bo u mnie było to jedyne świszczące miejsce):

 

- po pierwsze w sposób zbliżony do tego z powyższego filmiku wcisnąłem długi dyngs między uszczelkę drzwi a tę szynę, w której siedzi - nie udało mi się znaleźć taśmy podobnej do Miguelowej, zamiast tego użyłem... konopnego sznurka, dość cienkiego.

 

- po drugie, pod tę "wargę" uszczelki, która przylega do wewnętrznej strony szyby podłożyłem na całej jej długości cienki kabel elektryczny, bo bez tego miejscami wyglądało, że uszczelka do szyby nie przylega.

 

- po trzecie taśmą typu duct tape zakleiłem szpary w lusterku - te, które umożliwiają jego składanie (wygląda to marnie, fakt).

 

- po czwarte kawałkiem tejże taśmy zakleiłem od spodu miejsce, w którym uszczelka drzwi styka się z przednim słupkiem, by powietrze tam nie podwiewało (tego z zewnątrz praktycznie nie widać).

 

Teraz tak - nie mam pojęcia, który z tych kroków świst zwalczył. Może jeden, może drugi, może wszystkie po trochu. W weekend być może pozdejmuję po kolei niektóre z ulepszeń, by drogą eliminacji dojść do ostatecznej oceny ich skuteczności.

 

Aha, z trójkątem nie robiłem nic.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich

zrobiłem wg patentu na filmie. Moje uwagi:

 

wkładałem kupioną uszczelkę pod fabryczną uszczelkę znajdującą sie pod plastikową ramką , nie ruszałem zupełnie drugiej "zewnętrznej"

  • zastosowałem uszczelkę do okien jaką można kupić w marketach budowlanych - polecam raczej płaską gdyż te półokrągłe trudniej jest włożyć - wbrew pozorom uszczelka fabryczna nie daje sie tak łatwo podważyć na większej długości\
  • nie polecam odklejania taśmy samoprzylepnej - odkleiłem taśmę bo mi się wydawało że po włożeniu uszczelka będzie lepiej trzymać - nic z tego , przykleja sie "po drodze" i ciężej jest ją włożyć
  • w filmie sugerują śrubokręt - nie polecam - jest ostry , może przeciąć gumę albo nawet skaleczyć karoserię, wystarczy niewłączony długopis, zapałka itp
  • dodatkowo nakleiłem dodatkową uszczelkę na ramkę lusterka

szum znikł , teraz słychać lepiej pasażerów (w lewo , jak jedziesz itp), silniczek itp

 

dodałbym zdjęcie ale kurde nie wiem jak - mądrzejsi - pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...