Jump to content
Sign in to follow this  
stigrb

ISR poza Polska?

Recommended Posts

Witam serdecznie,

mieszkam za zachodnia granica Polski i tu tez kupilem moje Subaru. Zainteresowalem sie ISR, uwazam inicjatywe za ciekawy pomysl i sam tez bym chcial posiadac taki system w swoim samochodzie.

Pytanie teraz, czy inni importerzy Subaru tez to oferuja/maja zamiar wprowadzic do oferty? Niestety moj lokalny diler nie mial o tym pojecia i nie okazal sie tez zbyt chetny do pomocy...

Czy ewentualnie mozna zamontowac w Polsce i potem jezdzic caly czas za granica?

Pozdrawiam

Witaj,

Z tego co się orientuję to ISR jest inicjatywą SIPu, a nie FHI. Jeśli chodzi o używanie ISRu za granica to oczywiście możesz... ale działać nie będzie, ze względu na brak roamingu (potwierdzone po telefonie ze słowacji do serwisu w momencie wyświetlenia na wyświetlaczu napisu "Wypadek?" :).

Pozdrawiam

--

Adam

Witaj,

(potwierdzone po telefonie ze słowacji do serwisu w momencie wyświetlenia na wyświetlaczu napisu "Wypadek?" :).

Na jakim wyswietlaczu? :shock:

Tym z radiem. Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia, ale jak się objawi to napewno wkleję :)

--

Adam

Tym z radiem. Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia, ale jak się objawi to napewno wkleję :)

Adam

Ale to ma zwiazek z ISR??? Zawsze myslalem, ze tam jest tylko GPS, modul tel. kom. z karta SIM oraz czujniki wypadkowe i przechylu i tyle. Czyzby tez jakas integracja z radiem? ;-)

Wygląda na to, że jednak jest inaczej. Niestety nie mogę odgrzebać zdjęcia :(

--

Adam

To pozostaje czekac na ogolnoeuropejski flysec i do tego czasu jezdzic ostroznie?

ISR jak podawał kolega Than_Junior jest kompatybilny/implementuje funkcjonalności ogólnoeuropejskiego systemu eCall czyli rozwinięciem systemu/numeru 112. System ten miał wystartować do 2014. Podobno od przyszłego roku wszystkie samochody sprzedawane w Europie miały być wyposażone w w taki system, ale nie wiem czy to się nie przesunęło. Za kilka lat teoretycznie każdy w Europie będzie mógł skorzystać z tych funkcjonalności eCall (akcja ratunkowa).

ps. oczywiście to tylko moje dywagacje i nie mają nic wspólnego z ofertą i działaniami które prowadzą firmy sprzedające ISR :smile:

az dziw bierze, ze w Polsce ktos jest o krok do przodu w stosunku do reszty Europy.