Skocz do zawartości

Potenza RE070 na przód, RE050A na tył ... ??


ukiman

Rekomendowane odpowiedzi

Złapałem gumę w weekend, opona do wyrzucenia ...

 

Próbuję kupić dwie RE050A nowe na przód, ale na razie bezskutecznie (brak w magazynach :!: ).

 

RE050 jest fajna, ale przód makabrycznie szybko się ściera na rantach (to ogólnie "właściwość" tej opony ;)) ... pytanie - co się będzie działo z autem, gdybym założył RE070 na przód, zostawiając RE050 z tyłu :?: :cool:

 

RE050A mam 215/45/R17 ... RE070 musiałbym kupić szersze - 225/45/R17 ...

 

:?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda zapewne rozne srednice kola (nawet w tym samym 'rozmiarze') plus rozne opory toczenia. Obawiam sie uszkodzenia wiskozy.

 

Carfit nie ma?

 

Kup ew. 4 nowe opony, a te Potenzy sprzedaj na zapas... Czemu zepsuly sie dwie? Chyba nie na dziurze. Znaczy sie kolek nie przekladasz :roll: Tez tak mialem, teraz nawet w polowie upalania zamieniam przod z tylem.

 

Polecane tez byly Firestone SZ90. Teraz koniec lata, to jakies letnie w promocyjnej cenie ogarniesz. Zwlaszcza, ze te dwie co Ci zostaly tez pewnie juz zjechane i beda mialy inna srednice niz nowe. Kup komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam juz tydzień na RE50A 215/45 R17

 

Nie bardzo sobie radzi Bridgestone z zapasami magazynowymi.

 

Mają być niby jutro. Zobaczymy czy będą.

 

Ranty się faktycznie szybko ścierają.

 

Natomiast trzymają się drogi dość dobrze.

 

Też chciałem założyć inne opony na tylną oś.

 

Jednak w 4x4 podobno nie można jeśli nie chce mieć człowiek problemów z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, .. ale R070 na drogę, przy mojej jeździe to .... ***jowa opona :!:

Na tor to ja sobie RE070 kupię, ale nie na ulicę ...

Bez sensu zupełnie. RE050 RULEZ! Z tym, że NIKT jej w Polsce nie ma, trzeba ściągać z Niemiec ... raaaaaany kiedy mnie w końcu wyemigruje z tego smutnego, wiecznie zachmurzonego kraju :wink:

 

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 9:45 pm ]

grzywaczewski, thnx. Opony z kobietą nie porównuj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raison, to jest semi-slik. Do codziennej jazdy RE050A trzymaja wystarczajaco dobrze - powiem nawet ze wysmienicie - wiec potencjal 070 nie bedzie spozytkowany.

 

Jednoczesnie ta opona zuzywa sie szybciej, a zuzyta (w takim stopniu jak 050 i wporownaniu z nia) nie trzyma na mokrym. Przynajmniej z takimi opiniami sie spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam semislick :mrgreen: R888 albo Sport Cup to semislick :mrgreen: RE050A mam obecnie i jest ok, ale specjalnie powoli się rozglądam za jakimiś 17" aby na nowy sezon zapodać RE070 a tu taki klops :wink: Najwyżej poeksperymentuję trochę z innymi wynalazkami, ale na mokrym lepiej żeby trzymało bo przy obecnych warunkach atmosferycznych bywa nieciekawie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, .. ale R070 na drogę, przy mojej jeździe to .... ***jowa opona :!:

Na tor to ja sobie RE070 kupię, ale nie na ulicę ...

bez przesady zrobilem na niej 4 tys km na codzien miasto troche trasa w ulewie tez i trzeba uwazac tylko jak stoi glebsza woda, zreszta w takich warunkach to musisz uwazac na kazdej innej oponie RE070 to nie R888 duzo lepsza na codzien

 

[ Dodano: Wto Wrz 08, 2009 12:03 pm ]

Najwyżej poeksperymentuję trochę z innymi wynalazkami, ale na mokrym lepiej żeby trzymało bo przy obecnych warunkach atmosferycznych bywa nieciekawie :mrgreen:

nie eksperymentuj kup RE070 chyba ze chcesz sie scigac w ulewie to wtedy trzeba sie rozgladnac za oponami typowo na deszcz ... tyle ze one gorzej na suchym trzymaja jak liczylem to wypada miec 4 kpl kol zeby bylo optymalnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie kolek nie przekladasz :roll: Tez tak mialem, teraz nawet w polowie upalania zamieniam przod z tylem.

Spytam: a co by dalo, gdyby przekladal? Przekladanie powoduje, ze wszystkie cztery opony zuzywaja sie rownomiernie. Uszkadzasz jedna, kupujesz dwie i masz na jednej osi nowe a na drugiej zuzyte. Czyli taki sam efekt jak bez przekladania.

No chyba, ze popelniam jakis blad w rozumowaniu :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...