Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam CB radio od kwietnia 2013r, od anteny mocowanej na magnes do dachu odcisnęło się takie żółte kółko (zauważyłem parę dni temu). Nie mogę tego usunąć , a samochód jest na gwarancji - może ktoś coś poradzi jak to zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkop roku będzie!   :)

 

Ja to dużo rzeczy na odwrót robię - jak większość wyjmuje CB z samochodów to ja sobie właśnie zamontowałem!

 

Po 25 bodajże latach wróciłem do użytkowania CB Radio.  :)
Szok i niedowierzanie! Cisza w eterze! Aktywny i używany - i to też sporadycznie - tylko kanał 19!

O wywoławczym 28, o dziewiątce, dwójce chyba już nikt nie pamięta!

No ale kilka razy ostatnio radyjko fajnie się spisało, przydało się!

 

Czy ktokolwiek z Was kula jeszcze z radyjkiem??

 

73 od 161LO044!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 23:34, AdamMarshall napisał:

Czy ktokolwiek z Was kula jeszcze z radyjkiem??

 

73 od 161LO044!!

 

Hej!

 

Jeżdżę nieustannie z radiem od 1999 roku. Mam jeszcze w dokumentach przedawnione pozwolenie wydane przez URTiP ;) - wożę je jako pamiątkę...

W Scenicu (pełniącym funkcję taniowozu na dłuższe rodzinne przejazdy) jeździ Alan 28. Radio o najlepszym odsłuchu, jakie znam.

W domu chwilowo nieczynna "stacja bazowa" - Alan 87, Sadelta Echo Master + itd...

W Imprezie jeździ President Jackson. Jak jest propagacja, to i fajnego DX-a można z samochodu zrobić.

 

To prawda, eter ucichł, jest znów jak 20 lat temu. Używa ten, kto potrzebuje, a radio nie przeszkadza tylko pomaga.

 

Pozdrowienia!

161KKD065 :D

Operator Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luke Skywalker napisał:

Używa ten, kto potrzebuje, a radio nie przeszkadza tylko pomaga.

realnie tak się porobiło Luke? :P

bo to jedyny opór był by montować - jak dla mnie...:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 4.08.2018 o 23:34, AdamMarshall napisał:

Czy ktokolwiek z Was kula jeszcze z radyjkiem??

Na wszystkich Subariadach CB jest wyposażeniem obowiązkowym :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 08:07, Luke Skywalker napisał:

Jeżdżę nieustannie z radiem od 1999 roku

również. Od nowości mam stara poczciwą srebrna cobre ltd classic - takich radyjek sie obecnie już nie produkuje. Niedawno zmieniłem prawie 2 metrowy bat na o połowę krótszy - ale tragedii nie ma

W dniu 6.08.2018 o 08:07, Luke Skywalker napisał:

To prawda, eter ucichł, jest znów jak 20 lat temu. Używa ten, kto potrzebuje, a radio nie przeszkadza tylko pomaga.

 

 Tirowcy i mobile są zawsze i wszędzie w eterze. Najciężej jeździ się z cb w okresie świat- wtedy co kilka sekund  słuchać w eterze "mobiliki mobilki jak droga na..."

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dyrekcja napisał:

Na wszystkich Subariadach CB jest wyposażeniem obowiązkowym :)

 

Potwierdzam. Bardzo bardzo przydatne na Subariadach, można uzyskać szczegółową instrukcję jak wyjechać z błotnistej kałuży. Pozdrowienia @AAD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Herbert napisał:

realnie tak się porobiło Luke? :P

bo to jedyny opór był by montować - jak dla mnie...:yahoo:

Realnie tak. :P

 

W porównaniu do śmietniska w eterze jeszcze 3-4 lata temu, znów zapanował względny spokój. Szczyt tragedii przypadał na okres, w którym zniesiono konieczność posiadania pozwolenia (rejestracji) radiotelefonu, a o aplikacjach drogowych (Waze, Yanosik itp) jeszcze nikt nie słyszał. No i się porobiło... Posiadacze wiekowych - najczęściej niemieckich - samochodów powszechnie uznawanych za "sportowe", odziani także w sportowe ubrania szturmowali supermarkety po skuteczne narzędzie służące w ich rozumieniu jedynie do unikania Policji.

Na koniec warto pamiętać, że każdy radiotelefon ma dwie bardzo przydatne funkcje, jeśli zaczyna drażnić lub przeszkadzać: "on/off" oraz "volume".

 

Zdrówka!

73's! ;)

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 23:34, AdamMarshall napisał:

Po 25 bodajże latach wróciłem do użytkowania CB Radio. 

 

Jej... może i ja wrócę?

Cały sprzęt leży w domu choć wiele lat nie włączany mógł już zaniemóc...

President Jackson do auta (razem z Zetagi B300), Lincoln na bazę (i Zetagi BV131).

SWR miarki, filtry, mikrofony, głośniki, megafon, klucz...

Anten nie mam.... trzeba by było kupić.... Rotor sprzedałem... Ale na jakiejś dookólnej przecież też można.

 

Chyba dzisiaj pójdę stare QSLki poprzeglądać ;)

 

73's & 51's

ex. 161AT192

 

 

Edytowane przez sambor
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że to nie będzie cudo, ale i nie potrzebuję odsłuchu z 10 km, tylko posłuchać prowadzącego w polach i lasach.

chciałbym znać opinie użytkowników - może ktoś ma podobny zestaw minimum... president Billy + virginia

MAÃE RADIO CB PRESIDENT BILL ASC + ANTENA VIRGINIA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
24 minuty temu, Luke Skywalker napisał:

Łączności na zasadzie "jak cię widzę, to cię słyszę". I mówię tu bardziej o antenie niż o radiu...

Bezwarunkowo racja. Większość użytkowników lekceważy antenę. Tak mnie zachęcacie tą ciszą w eterze, że chyba wyciągnę swojego Johnsona aczkolwiek jak mało użytkowników to i mało informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Łączności międzykontynentalne na OBU pokazanych przez Ciebie radiach są możliwe (przy odrobinie szczęścia i sprzyjających warunkach), ale niestety nie zrealizujesz ani dalekich ani lokalnych - przyzwoitych jakościowo na antenie, którą zaproponowałeś.

Albrecht z obrazka powyżej jest dobry do kieszeni 1 DIN, ma głośnik z przodu (dobry odsłuch) i - pewnie mając jakieś podstawowe filtry - da radę we współczesnym samochodzie.

 

Ale ja się pytam nadal o antenę, monsieur?! ;)

 

Pozdro!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herbert napisał:

ok, zrozumiałem... byłem w serwisie i bez bata się nie da ;-)

 

No niestety. Fizyki nie oszukasz.

Na upartego z urwanego kabla też się na 100 metrów dogadasz... Chodzi o znalezienie kompromisowej anteny:

- wygodnej w użyciu (sposób montażu, składanie, długość)

- dobrej jakościowo, aby po kilku miesiącach nie nadawała się jedynie do wyrzucenia.

Na mojego czuja antena o długości 1m jest ABSOLUTNYM minimum, ale i dobrym kompromisem do codziennej komunikacji w trasie.

 

Potem oczywiście strojenie. Pamiętaj, że stroi się antenę do dachu (nawet do miejsca na dachu) a nie do radia...

 

Pozdro!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
6 godzin temu, RoadRunner napisał:

dobra antena, środek dachu, dobra masa - żadnych magnesów

 

2 godziny temu, Luke Skywalker napisał:

antena o długości 1m jest ABSOLUTNYM minimum

 

2 godziny temu, sambor napisał:

Antena? Tylko Santiago 1200

Całe szczęście, że o tym wszystkim nie wiedziałem i nieświadomy bez trudności komunikowałem się z innymi uczestnikami Subariady :yahoo:

DSC06778 (2).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dyrekcja napisał:

 

 

Całe szczęście, że o tym wszystkim nie wiedziałem i nieświadomy bez trudności komunikowałem się z innymi uczestnikami Subariady :yahoo:

DSC06778 (2).JPG

Ale Szanowna Dyrekcja spełniła większość z moich skromnych zaleceń (oprócz pozycji na dachu, co powoduje, że charakterystyka anteny staje się trochę kierunkowa...) : dobra marka, około 1 metra, zakładam, że zestrojona.

 

Serdeczności!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...