Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat korzystam w samochodach z CB President'a. Obecnie w jednym mam President JFK II, ale potrzebuję sprzetu do służbówki gdzie mam niewielkie pole manewru z montażem - więc mierzę w niższy, mniejszy gabarytowo model.

 

Gama modelowa Presidenta pozostaje podobna, ale zmieniają się "numeracje". No i pojawia się pytanie - w czym te nowe - poza designem (kwestia gustu)- sa lepsze od poprzednich (lub nie)?

 

W tej chwili mam dylemat:

1. Harry II ASC vs Harry III ASC

2. pkt 1 vs Johnson II ASC

 

Harry II ASC:

harry2asc_big.jpg

 

Harry III

president-harry-iii-asc.211621.2.jpg

 

Johnson II ASC

 

president-johnson-ii-asc.139383.2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń z nowymi modelami Harrego. Poprzedni model w moim siejącym dieslu w ogóle nie dawał rady. Przetestowałem wiele różnych modeli różnych marek i z tych mało gabarytowych najlepiej u mnie sprawował się Yosan 120 Pro (radio jeszcze mniejsze i dużo tańsze od Harrego I). Ostatecznie wybrałem JFK II, ale to inna liga. Mogę podać ci na priva namiar na firmę sprzedającą Yosany w Poznaniu - można tam przymierzyć i pojeździć z wybranym modelem radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawalniczy, to w sumie dziwne, bo w klekocie A4 Harry II ASC chodził bez najmniejszego zarzutu :roll:

Szczerze mówiąc z Presidentem to u mnie jak z Subaru. Może i ktoś tam mówi, że są lepsze i tańsze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawalniczy, znam pare modeli Presidenta (Harry, Johny, JFK II), bo używam ich od wielu lat, więc nie są mi obce w sensie techniczno-wizualnym. Tyle, że obawiam się, że te nowe konstrukcje - zgodnie z trendami - będą miały coraz gorszą jakość - a co za tym idzie awaryjność i jakość odbioru/nadawania będzie zauważalnie gorsza. Dostałem już sugestie, żeby poszukać Unidena (ale te nie posiadają homologacji), bądź poszukać starego Presidenta Herberta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku użytkuje zestaw Uniden 520XL + Lemm AT1200. Nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń, no może jedno malutkie - przydałby się up/down na gruszce. Zasięg jak na potrzeby mobilka aż nadto. Słuchacze potwierdzają czystość odbioru. Dałem 200 zł za radio i 85 zł za antenkę. Strojenie gratis. Po co przepłacać za Johnny'ego/Harry'ego skoro bebechy te same? Inna sprawa z homologacją, ale nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z tego tytułu. Rozporządzenie mówi o wycofaniu z obrotu, więc nie obejmuje sprzętu nabytego wcześniej. Swoją drogą ciekawe, że tylko w naszym kochanym kraju radyjko się nie spodobało. Czyżby mały lobbing Presidenta?

 

A propos - zetknął się ktoś z antenką Sunker Elite 105? Potrzebuje taniej, raczej krótkiej magnesówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce krótką i niepozorną antenę, to mam do sprzedania Sirio Micro o długości 31 cm na magnesie. Kupiłem ją w połowie grudnia jako rozwiązanie tymczasowe - preferuję dziury w dachu i bat 166cm - ale złego słowa na tą krótką antenkę nie mogę powiedzieć, zasięg przyzwoity, zrobiłem z nią około 5000 km i mogę uczciwie napisać, że do zastosować antymiśkowych antena jest rewelacyjna. Nowa kosztuje 120 - 130 zł, swoją wystawiłem od 49 zł na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce krótką i niepozorną antenę, to mam do sprzedania Sirio Micro o długości 31 cm na magnesie. Kupiłem ją w połowie grudnia jako rozwiązanie tymczasowe - preferuję dziury w dachu i bat 166cm - ale złego słowa na tą krótką antenkę nie mogę powiedzieć, zasięg przyzwoity, zrobiłem z nią około 5000 km i mogę uczciwie napisać, że do zastosować antymiśkowych antena jest rewelacyjna. Nowa kosztuje 120 - 130 zł, swoją wystawiłem od 49 zł na alledrogo.

 

czekam na swoje radyjko jak tylko przyjdzie chetnie przetesyuje Twoja antenke i jak nie bedzie szumialo to biore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Firek, ja zamontowałem antenke na stałe na dachu, Omega 27 ma taką niby antykradzieżową śrubę, więc teoretycznie nie trzeba ściągać jej na noc (jak bedą chcieli to i tak zabiorą), ja tego nie robię. Na otwartej przestrzeni sprawdziłem z kolegą zasięg około 10km w okolicy lotniska gdzie sporo zakłóceń, a kolega ma niezestrojoną antenę, więc jest nieźle. U mnie akurat nie szumi, więc zestaw myślę że dobrałem odpowiednio do potrzeb i samochodu. Generalnie chyba już niechciałbym nic na magnes, aczkolwiek czasem warto mieć coś w zapasie w razie przesiadki do innego auta. Rozważam czy nie podmienić jej na troszkę dłuższą - taką do 1500mm max. Dziura w dachu to nie koniec świata a wg. mnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja jest przyktecona do klaby bagaznika, nie chcialem magnesu a serwisowi nie chcialo sie wiercic w dachu wiec tak po srodku

Podobnie mial zrobione AdaSch i od niego zgapilem. Jedyna wada tego rozwiazania to molo estetycznie wyglada i nie jestem pewien czy ten uchwyt nie bedzie rdzewial ale jesli tak to zmienie na inny ale patent jest OK.

Radyjka nie przykrecalem na stale jest wsuniete obok fotela pasazera i podpiete do zapalniczki w podlokietniku. W sumie jak bede mial ina antenke na magnes to radyjko zabieram do innego autka w kilka sekund

Odbiuor super juz zarobilo na siebie w drodze do stolicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odświeżę lekko temat.

Montował ktoś CB w Legacy lub OBK MY10 w jakimś sprytnym miejscu ?

W poprzednim OBK Uniden 510XL idealnie pasował do półki w schowku pasażera a antenę poszła na dach przez tylną lampę.

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Forku mam u 520 XL + Sirio ML 100 na magnesie - zakłócenia są, wiadomo całkiem spore, ale idzie wytrzymać. Natomiast w busie Ducato - nowy model jest tragedia, dosłownie rzeźnia, w porównaniu do Fiata to w Subaru nie słychać zakłóceń 8), zdesperowany wczoraj pojechałem do zacnego serwisu CB z dużym wyborem różnych marek i modeli radyjek i po testach zakupiłem YOSAN-a JC 2204 czy jakoś tak, antena to Sirio Mini Snake- efekt taki, że radio radzi sobie z zakłóceniami "silnikowymi" które wyłapuje antena lepiej niż przyzwoicie praktycznie ich nie słychać - wcześniej był Harry II, i było źle mimo wielu prób z innymi antenami itp., dzisiaj podepnę Yosana do Forka - mam nadzieję, że skoro radio poradziło sobie z Ducato, to zakłóceniami z Forka sobie poradzi jeszcze lepiej. Z minusów Yosana na szybko: zbyt jaskrawe(pomarańczowe), podświetlanie wyświetlacza i przycisków.

Opiszę jak się sprawuje w ten koreański sprzęt w Forku za kilka dni.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mobilki, jakaś polecana krótka (do powiedzmy 50 cm) antena CB na miasto? Bo z batem 1,5m to tak nie bardzo latać. Więc do miasta, tak by wjechać na podziemny parking, jakaś niepozorna antenka? Jeszcze żeby udawała antenę do radia, by nie trzeba jej było ściągać do chwilę...Wydawało mi się, że CB w mieście się nie przyda (jako antymisiek). Dziś okazało się jednak inaczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waraxe, ok 50 cm - to:

- "duński pirat". Helikalna, magnesówka 63 cm - http://www.nokaut.pl/anteny/antena-pirat.html

- Super Georgia - 42cm - magnesówka - http://www.president.com.pl/super_georgia,496965,2.html

- Kentucky - 75cm - stała - http://www.president.com.pl/kentucky,154981,2.html

- Florida - 45cm - magnesówka - http://www.president.com.pl/florida,261472,2.html

- Hawai - 72cm - magnesówka - http://www.president.com.pl/hawaii,192127,2.html

- Ohio - 85 cm - magnesówka, łamana - http://www.president.com.pl/ohio,239930,2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby udawała antenę do radia, by nie trzeba jej było ściągać do chwilę...

Sirio Tajfun - tylko CB

Sirio Triflex - CB i zwykle radio

 

-- 3 sie 2010, o 22:12 --

 

Na 21 stronie tematu o CB, wchodzac przez chrome, mam komunikat:

 

Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera.

Witryna pod adresem forum.subaru.pl zawiera elementy pochodzące z witryny www.robex.org.pl prawdopodobnie zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może zaszkodzić komputerowi lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny zawierającej złośliwe oprogramowanie może spowodować zainfekowanie komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby udawała antenę do radia, by nie trzeba jej było ściągać do chwilę...

Sirio Tajfun - tylko CB

Sirio Triflex - CB i zwykle radio

 

-- 3 sie 2010, o 22:12 --

 

Na 21 stronie tematu o CB, wchodzac przez chrome, mam komunikat:

 

Ostrzeżenie: Odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera.

Witryna pod adresem forum.subaru.pl zawiera elementy pochodzące z witryny http://www.robex.org.pl prawdopodobnie zawierającej złośliwe oprogramowanie, które może zaszkodzić komputerowi lub w inny sposób działać bez zgody użytkownika. Samo odwiedzenie witryny zawierającej złośliwe oprogramowanie może spowodować zainfekowanie komputera.

 

Właśnie chciałem zaproponować triflexa: http://www.ceneo.pl/;0151844497-10.htm

A jeśli nie, to jak pisał pumex1, którąś z helikali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilki, jakaś polecana krótka (do powiedzmy 50 cm) antena CB na miasto?

 

Ja mam Sirio T3-27. Helikal 62 cm długości. Śmigam z nią zarówno w mieście, jak i na trasie. Mam ją lekko pochyloną - bez problemu wjeżdżam na prawie wszystkie parkingi podziemne (jak dotąd trafiłem tylko na jeden, który był za niski). Doświadczeni w temacie twierdzą, że ma zasięg porównywalny do 1m klasycznych anten. Osobiście jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam! Jedyna wada, to odgłosy jakie wydaje przy szybszej jeździe, ale są sposoby by sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, HoRsHiN, Qba25, spawalniczy - dzięki!!!

 

Najbardziej podoba mi się ten triflex (ze względu na to 2w1 - CB i FM), ale ta dziura w dachu... :roll:

 

Chyba wybór padnie więc na Georgia lub Florida. Tylko muszę najpierw przetestować jak taka antena będzie współpracowała z moim Johnnym III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się ten triflex (ze względu na to 2w1 - CB i FM), ale ta dziura w dachu...

To jest antena do aut które już mają dziure w dachu. Montuje się to zamiast standardowej anteny samochodowej.

Jeżeli ktoś ma antene chowaną w słupku, no to będzie ciężko to zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...