Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


STIFF

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś się robiło - czy dalej się robi? mam totalnie zmasakrowaną przednią szybę ale żadnych dużych rys - same drobinki od kamyczków, piasku i innego latającego materiału ściernego, do tego ofc trochę rysek od skrobania zimowego choć staram sie używać odmrażaczy. O ile w zwykłe dni mi to nie przeszkadza bo prawie nie widać o tyle pod słonce masakra, zwłaszcza jak sie świeżo przetrze wycieraczkami i płyn jeszcze nie odparuje s tych mikro wgłębień.

 

Czy ktoś z was zna, wie gdzie podjechac a może nawet testował jakiś zakład w Warszawie zajmujący sie polerką szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam zaufanie do tych wszystkich cudownych specyfików z allegro jak ceramizatory, chipy po 11pln dające 40km itd

 

Inna sprawa, że po pierwsze wolę jednak pozostawic to fachowcowi a po drugie do zrobienia jest cała szyba więc zeszłoby mi sie z tym ruski rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz jak wymienisz szybe, to później przy ewentualnej odprzedaży auta, będą się wymądrzać, że szyba nieoryginalna i pewnie miał dacha

Polecam cyknąć parę fotek podczas procesu jej wymiany. Nie będziesz musiał tłumaczyć, że to był zabieg czysto estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Zona dorwała mi się 2 może 3 razy do skrobania szyb skrobaczką..... i wczoraj podczas powrotu z pracy zauważyłam na przedniej szybie delikatne  ryski patrzac pod słońce.

Pytanie: czy jakieś pasty / kremy z allegro + szmatka zlikwidują te ryski?

Edytowane przez Artur Wróbel
http://allegro.pl/zestaw-do-polerowania-szyb-tlenek-ceru-filc-i6732663453.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, to samo. Zakupiłem tlenek ceru + filcowy pad.  Kilka godzin polerowania maszyną, a efekt żaden. Jak się zaweźmiesz, to w kilka godzin pozbędziesz się najmniejszych rysek, ale jeżeli jakaś ryska jest wyczuwalna pod paznokciem, to nie ma szans tlenkiem ceru tego spolerować choćbyś miesiąc polerował. Zrób inspekcie szyby, jeżeli nie masz rys wyczuwalnych pod paznokciem, to warto spróbować, w innym przypadku, albo szlifowanie szyby (kilka gradacji papieru - 3M ma taki zestaw padów, bodajże 3 sztuki), ale ja bym nie ryzykował na przedniej szybie, bo zrobisz lornetkę, albo nowa szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur Wróbel napisał:

dziękuję za opinię.

No ryski nie są głębokie... raczej powierzchowne ale bardzo to bardzo wkurzające jak jedziesz pod słońce! :/ chyba zaryzykuję z tym tlenkiem ... ale to już z wiosny

1. Myślę, że możesz narobić sobie tylko szkód, ja nie mam pojęcia o polerce szyb i wiem, że bym się nie podejmował bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo podczas jazdy.

2. Nie masz ubezpieczenia na szyby w pakiecie? Jeśli nie to może warto dokupić i szybę wymienić w ramach tego?. Oczywiście z dokumentacją foto, żeby nie było że z historią wypadkowa.

3. Zakup płyn do "rozpuszczania" lodu a skrobaczki wyrzuć.

4. Zmień żonę :P tzn. jej charakter :biglol: że szyby i patelni się nie skrobie ;) 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kto interesował się tematem widział odcinek 101 napraw jak polerowali w subaraku boczne szyby. Efekt był na prawdę bardzo przyjemny no ale soczewka zawsze się zrobi... Co do przodu wolałbym wymienić niż tak ryzykować tam jednak idą duże obciążenia i patrzymy w nią przez 90% jazdy za kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednią też się da polerować. Ja tak zrobiłem w mini. Nie robisz tego na fragmencie tylko musisz całą przepolerować, żeby zrobić soczewką musiałbyś w jednym miejscu tylko polerować nie podnosząc pada. Ogólnie da się każdą rysę spolerować tylko czy znajdziesz takiego chętnego który by chciał stać nad szybą kilkanaście godzin. Z tego co pamiętam to u mnie nie zaczynali od tlenku ceru tylko jakimś papierem ściernym. Ja byłem zadowolony u mnie ryski w 90% zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lesiorip napisał:

Przednią też się da polerować. Ja tak zrobiłem w mini. Nie robisz tego na fragmencie tylko musisz całą przepolerować, żeby zrobić soczewką musiałbyś w jednym miejscu tylko polerować nie podnosząc pada. Ogólnie da się każdą rysę spolerować tylko czy znajdziesz takiego chętnego który by chciał stać nad szybą kilkanaście godzin. Z tego co pamiętam to u mnie nie zaczynali od tlenku ceru tylko jakimś papierem ściernym. Ja byłem zadowolony u mnie ryski w 90% zniknęły.

dzieki za optymistyczna odpowiedz. normalna sprawa ze bede polerowal to rownomiernie po calej powierzchni i delikatnie z wyczuciem, Ryski ie sa az takie glebokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur Wróbel napisał:

dzieki za optymistyczna odpowiedz. normalna sprawa ze bede polerowal to rownomiernie po calej powierzchni i delikatnie z wyczuciem, Ryski ie sa az takie glebokie

A może warto zapytać jakiejś firmy co naprawia po pęknięciu szyby, może jak pęknięcie da się wypełnić to i takie mikrorysy też? A na usługę pewnie dadzą jakąś gwarancję tzn. że szyba nie będzie soczewką. Kasowo-czasowo pewnie będzie porównywalnie (oczywiście przeliczając też czas na pieniądze ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...