Skocz do zawartości

silniczek krokowy


jaRek

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie szukać krokowca? :(

http://img42.imageshack.us/img42/3861/silnik20.jpg

 

http://img115.imageshack.us/img115/3295/96369552.jpg

mi się wydaje że to to żółtym zaznaczone przykręcona dwiema śróbkami do korpusu dolotu -bodajże. Ale troszkę głębiej jak sie zerknie to też coś tam jest podobnie wyglądające. :(

 

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 5:11 pm ]

Wykręciłem (czerwone kółko), gdzieś na forum było czytelne foto pod hasłem "krokowy", był czysty ale... pędzelkiem z rozcięczalnikiem ekstarakcyjnym pomachałem i po odpaleniu wskoczył na 2000 zrobiłem kilka kilometrów nic się nie poprawiło więc wyczyściłem ponownie tym razem paprem i jest tak jak było -trzyma się na 1200. Została do sprawdzenia przepływka i świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie ostatecznie problemem okazała się przepływka - po wyczyszczeniu obroty wróciły do normy.

Jedynym objawem była niestabilna praca na biegu jałowym - podczas jazdy nie szarpał nic a nic.

Także poza krokowcem warto też wyczyścić przepływkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty papierem tam czyściłeś? w środku, na zewnątrz czy tę iglicę ?

iglice i wnętrze przykrywki (z magnesem) przeczyściłem benzyną ponieważ nie pomogło wręcz przeciwnie...więc wszystko dokładnie wytarłem z benzyny (iglice i pokrywkę) i jest jak było

 

jaki wyskakuje Ci kod błędu?

nie sprawdzałem bo nie doszukałem się jeszcze opisu -wiem jak to zrobić ale narazie to mi nic nie powie

a tym czasem walczę z zawieszeniem a tu to jest nad czym pogłówkować nawet aso wysiada albo po prostu chcą zarobić na remoncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
http://img9.imageshack.us/i/silniczek.jpg/

 

*Edit-były problemy z linkiem

 

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 3:51 pm ]

2 śruby mocują pokrywkę (magnes) z dolotu wystaje bolec -silniczek krokowy :)

 

Dzięki za pomoc, w czwartek mam zamiar wyczyścić silniczek. A czym to czyścić, ponoć najlepiej benzyną ekstrakcyjną, ale nie mam zielonego pojęcia jak to przetłumaczyć i gdzie kupić taką w UK. Czym innym można go czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas metoda na sprawdzenie czy silniczek jest sprawny czy nie - poza podmianą na sprawny oczywiście ?

 

Musiałbyś sprawdzić procedurę a jakiejś Autodacie czy czymś podobnym.

Będą tam podane wartości el. jakie powinny być.Wystarczy pomierzyć multimetrem.

jezeli dobrze zrozumialem to odkreciles tylko te dwie srubki od gory . a to nie chodzi o to musisz go calkiem wykrecic ( cztery srubki od strony IC. i tam go wyczyscic najlepiej breck clinem. Jezeli zle zrozumialem to sorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam Panowie,

 

mam podobny problem z obrotami z jedną różnicą, obroty falują tylko gdy silnik jest zimny, jak się rozgrzeje (wystarczy zeby pochodził pare minut) wszystko chodzi idealnie,

 

czy możliwe żeby był zabrudzony silnik krokowy jeżeli tylko na zimnym silniku przy odpalaniu są problemy?

 

ps. czy macie jakiegoś dobrego taniego mechanika od Subaru w Warszawie - planuje wymienić sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta, tzn. temat.

 

Mam identyczne objawy jak Antos. Na zimnym silniku mi zaczęły falować obroty. Zaraz pod odpaleniu wchodzi na jakieś 1300 obr. czyli normalne na ssaniu, po chwili jednak spadają do 700-800 i znowu na 1300 obr. i tak co sekundę. Poza tym silnik strasznie trzęsie w tym czasie całym autem. Do tego zaczął się dławic i nie równo ciągnie na zimnym.

Jak się nagrzeje to problem praktycznie znika, tylko czasem jakby słabiej rozwijał moc w zakresie od 2500-3500 obr. - poniżej i powyżej tych obrotów wkręca się prawidłowo i przyspiesza.

 

Kable i świece nowe. Silnik 1,8. Też mam do wyczyszczenia przepływkę i krokowy??? Czy problem tkwi w czymś innym???

Bo już zgłupiałem czytając ten temat i nic nie rozumiem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP, weźcie mi podpowiedzcie bo jutro jadę na działkę i mogę sobie rozkręcić silniczek i przepływkę. Ale czy jest sens? :roll: Bo może to coś innego? :wink:

 

sobie rozkrec, przemyj i zobaczysz czy to jest to, mozesz jeszcze przepustnice wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem dzisiaj benzyną ekstrakcyjną przepływkę i silniczek krokowy oraz to co do czego silniczek krokowy jest przykręcony i jest jakby lepiej. :)

 

Ale zobaczymy jak będzie jutro rano... Oby było już ok... :roll:

 

EDIT: Rano było już ok, więc najwidoczniej przeczyszczenie przepływki i silniczka pomogło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam chyba podobny problem ale w WRXie. Tzn objawy są takie. Czasem obroty falują ale mam też tak, że jak jadę np na 1 biegu na niskich obrotach na lekkim gazie ( nie chodzi mi o spożycie alkoholu :D ) to go szarpię. Obstawiam silnik krokowy.

Ale gdzie on jest? Pod intercolerem?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...