Jump to content

usterka systemu dynamicznej stabilizacji pojazdu


eRGie

Recommended Posts

Czy ktoś przerabiał podobne zdarzenie-w czasie jazdy nagle włączają sie kontrolki -serwisowa OBD,kontrolka ostrzegawcza systemu dynamicznej kontroli pojazdu/żółta,off/i migająca cruise.Auto jedzie normalnie,przyspiesza.Tylko pytanie -co nie działa i czemu?Czy można jeżdzić bezpiecznie/Rozumię ,że nie ma stabilizacji,hamowania obrotami silnika.Pomocy !!! :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Mam doświadczenie z toyoty,

 

Systemy się wyłączały ponieważ silnik miał problem. Dokładnie pojawiał się błąd katalizatora, przez co engine check co powodowało, wyłączenie systemów.

 

Pozdrawiam

 

P.S,

nie masz gwarancji? módl się aby to nie była wina alarmistów którzy pewnie pocięli kable i poskręcali ręcznie przewody i zakleili plastrem. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Stało się to w trasie,poprostu patrzę ,a tutaj te kontrolki palą się.Mam problem ponieważ do serwisu mam ok. 100 km,a w nocy powinienem jechać do Gdańska.Gwarancję oczywicie mam,tylko ,czy jest to do zrobienia od ręki i czy można z tym jeżdzić czy trzeba lawetę? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz to samo to można jeździć, ja jeżdżę. Robota podobno 30 min, czujnik jest na górze. Ale nie w każdym serwisie jest, ja muszę czekać 2 dni, bo się jeszcze nie zdarzyła zmiana tego czujnika. Podjedz gdzieś po drodze do Subaru to zobaczą na kompie, o co chodzi, tak będzie bezpieczniej.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Miałam podobną usterkę, która wydarzyła się po zatankowaniu paliwa na stacji SHELL-a (VIPOWER 95) przy autostradzie na Gdańsk. W serwisie w Gdańsku komputer był resetowany, ale poprzejechaniu ok 200 km , kontrolki zapaliły się ponownie. Po drugim wykasowaniu usterki problem już się nie pojawił ( zmieniłam na STATOIL - suprema 98 i VIPOWER 100). Prawdopodobnie przyczyną było "kiepskie" paliwo.

Pozdrawiam

Zuzia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...