Skocz do zawartości

km/ h -ile !!


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, -=nikon=- napisał:

Pan Janusz jadący 95km/h zapomni lunąć w lusterko i często powstają problemy z wyhamowanie;/ 

 

Z moich prywtnych obserwacji to są conajmniej dwie opcje:
1. pan Janusz zerka w lusterku i nie spodziewa się że ktoś zapieprza grubo ponad limit, więc spokojnie wyprzedza 
2. po prostu autostrada jest dość dopchana a Janusz utknął za tirem na prawym, a na lewym pasie non stop zapierdalacze 160-180 więc wbija w pierwszą lepszą lukę, żeby tego tira wyprzedzić

 

Zauważ że "za granicą" gdzie przestrzega się ogarniczeń prędkości i jedzie te 130 albo nawet 120, to takich niebezpiecznych sytuacji na autostradzie jest mało i jazda jest nawet relaksująca. Ja jak zapierdzielam, to zawsze spodziewam się, że ktoś będzie chciał mi się wbić i mam nogę przygotowaną do hamowania, a czasem z odległości zwalniam do limitu i wpuszczam kogoś z prawego pasa i generalnie nie mam do tego kogoś pretensji. Prawo powinno być tak skonstruowane, że przy kolizji/wypadku/obcierce/dzwonie spowodowanej takim "wymuszeniem" odpowiadał ten na kim niby wymuszono, bo po prostu zapieprzając ponad limit zostawił innym za mało czasu na reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jimiasty napisał:

pan Janusz zerka w lusterku i nie spodziewa się że ktoś zapieprza grubo ponad limit, więc spokojnie wyprzedza 

Szkoda tylko, że nie popatrzy w lusterko ciut dłużej i nie oceni z jaką prędkością zbliża się auto i czy zdąży z manewrem. Jest luka, jadę!

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zyzol napisał:

Szkoda tylko, że nie popatrzy w lusterko ciut dłużej i nie oceni z jaką prędkością zbliża się auto i czy zdąży z manewrem. Jest luka, jadę!

Nie przeczytałeś co napisałem albo nie zrozumiałeś:

zapierdalasz = jesteś winny i nie miej pretensji do jadących prawidłowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jimiasty napisał:

i nie miej pretensji do jadących prawidłowo

To ze ktoś jedzie wolno, nie oznacza, że prawidłowo. Ciągle straszenie prędkością 140 powoduje właśnie takie wypaczanie rzeczywistości. Wszyscy jadący wolno uważają się za bardzo dobrych i bezbłędnych kierowców, a tych na lewym pasie za morderców do odstrzału.

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zyzol napisał:

Nie zap... bo jadę przepisowo np. 140.

Ale nie o tym mowa, bo odnosiłem się konkretnego fragmentu, 

No to przeczytaj jeszcze raz mojego posta, bo ja się odnoszę do tego, że niebezpieczne sytuacje są spowodowane przez to że ktoś leci grubo ponad limit i wyzywa innych od Januszy. Jadąc przepisowo liczba niebezpiecznych sytuacji spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

To ze ktoś jedzie wolno, nie oznacza, że prawidłowo. Ciągle straszenie prędkością 140 powoduje właśnie takie wypaczanie rzeczywistości. Wszyscy jadący wolno uważają się za bardzo dobrych i bezbłędnych kierowców.

 

Coś bzdurzysz. Gdzie pisałem o straszeniu 140stką ? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i przypomnij sobie sytuację, w której utknąłeś za tirem i nie miałeś jak się wbić na lewy pas, bo tam jeden z drugim na zderzaku z prędkościami mocno nieprzepisowymi.

Edytowane przez jimiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jimiasty ja pisałem o ogóle i o tych jadących 140 i 180. Przy 140 już różnica do 90 jest spora i taki osobnik potrafi zakończyć w ostatniej chwili. Dziś miałem taką przygodę jadę 130km/h kawałek A1 Łódź -> węzeł Tuszyn (ten bez remontu) Na prawym kilka osobówek i tirów niby normlanie wiec jadę lewym i mijam je po kolei a tu nagle Pan w 306 na lewy wyskakuj i co ja po hamulcach lekko bo żona w pasach a mamy w drodze małego fana subaru. Koleś jak nigdy jedzie sobie 95 i wyprzedza wszystko blokując innych mimo że ma czasami wolny prawy pas. I powiesz mi że to jest normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, -=nikon=- napisał:

@jimiasty  I powiesz mi że to jest normalne? 

Nie, to jest jak najbardziej wykroczenie. Chodziło mi o to, że jadąc przepisowo liczba takich sytuacji z zaskoczenia jest mniejsza niż gdy jedzie się ponad limit, niemniej jednak też się zdarzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, -=nikon=- napisał:

@jimiasty ja pisałem o ogóle i o tych jadących 140 i 180. Przy 140 już różnica do 90 jest spora i taki osobnik potrafi zakończyć w ostatniej chwili. Dziś miałem taką przygodę jadę 130km/h kawałek A1 Łódź -> węzeł Tuszyn (ten bez remontu) Na prawym kilka osobówek i tirów niby normlanie wiec jadę lewym i mijam je po kolei a tu nagle Pan w 306 na lewy wyskakuj i co ja po hamulcach lekko bo żona w pasach a mamy w drodze małego fana subaru. Koleś jak nigdy jedzie sobie 95 i wyprzedza wszystko blokując innych mimo że ma czasami wolny prawy pas. I powiesz mi że to jest normalne? 

 

Odcinek A1 Stryków-Tuszyn jest jest jakiś "zaczarowany" czyt. przeklęty, kiedy bym nie jechał zawsze jest problem z lewym pasem, 80-90 przez kilka km, TIRy, osobówki, Pany w kapeluszach, skutery, rowery;) Jadąc do Wawy lub Gdańska od Strykowa nawet przy sporym ruchu jest w miarę płynnie 110-140 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jimiasty napisał:

przypomnij sobie sytuację, w której utknąłeś za tirem i nie miałeś jak się wbić na lewy pas, bo tam jeden z drugim na zderzaku z prędkościami mocno

Przypominam sobie - jadę i czekam na możliwość bezpiecznego wykonania manewru zmiany pasa, a nie ładuję się komuś przed maskę, bo nie chce mi się zerknąć w lusterko.

Nie rozumiem, dlaczego usprawiedliwiasz bezmyślność i samobójcze zapędy jednych przekraczaniem przepisów przez drugich.

Temat nie o tym, więc może podyskutuj w „cham na drodze”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach autostradowych nie prędkość jest groźna tylko różnica prędkości. Janusz wleczący się 90km/h albo niech się trzyma prawego pasa albo niech dokładnie sprawdzi przed zmianą pasa czy ktoś tam nie jedzie 50km/h szybciej.

Swoją drogą że nie powinno się nazywać autostradą czegoś co ma tylko 2 pasy. Problem prawie by nie istniał gdyby autostrady miały 3 pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmax seryjną Turbomiatą (paradoksalnie ale ma niższy Vmax niż nieuturbione 1,8) bez dachu - okolice 200km/h. Wrażenia porównywalne chyba jedynie z moto. Czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o wrażenia porównywalne z moto, to zbudowałem kiedyś smarta z silnikiem Kawasaki Ninja. Prędkość maksymalna była dramatycznie niska, chyba koło 130km/h. Wnikała z zastosowanych... zębatek :)Ale po przejażdzce na torze każdemu się ręce trzęsły, 15 tyś obrotów robiło takie wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Vmax seryjną Turbomiatą (paradoksalnie ale ma niższy Vmax niż nieuturbione 1,8) bez dachu - okolice 200km/h. Wrażenia porównywalne chyba jedynie z moto. Czad.

kiedyś mi się zdarzyło Miatą lecieć GPSowe 215. Wrażenia faktycznie ciekawe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hookie napisał:

Jesteś na forum Mx-5? :D

Ja leciałem Mx-5 180 km/h i nie czułem potrzeby więcej. Prędkość mnie nie jara na publicznych drogach. 

jestem, choć bywam rzadko. Nick ten sam.

 

Też z zasady nie czuję potrzeby, przynajmniej tym samochodem. Wówczas była konieczność szybkiego przemieszczenia się, a tak to wręcz im wolniejsze i spokojniejsze drogi tym lepiej. Jadąc w zeszłym roku z Poznania do Krakowa, może podczas kilku wyprzedzań doszedłem do 160, a tak to pewnie nawet 140 nie osiągałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie - sprawdzałem czy moja Turbomiata VMax osiągnie. W tym aucie zupełnie nie o to chodzi, co nie zmienia faktu, ze wrażenie jest... No cóż, każdy powinien sam ocenić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...