Skocz do zawartości

km/ h -ile !!


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, FilipeK napisał:

o kurde, tak z ciekawości czym? U mnie  270 STI gh licznikowo 

SL 55 AMG, seria, tylko ogranicznik zdjąłem :)

V8 kompresor w mercedesie to potężny motor. Wcześniej próbowałem ile pociągnie DB9, no i przy 295 już tak słabo przyśpieszał ze go dalej nie męczyłem. A merc jak się doda gazu przy 270 to jeszcze całkiem żwawo idzie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo...to jest  argument za poszukiwaniem merca v8 na  kolejne auto :) jak taki mocarz. 

 

Ja nie lubie jezdzic na pale z predkoscia constans. Ale lubie tak falami tj sa auta powloke sie za nimi, potem przepedze i na tym pustym fragmencie do nastepnych aut dzida! I potem znow dojade dotocze sie i znow przyspieszenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Noo...to jest  argument za poszukiwaniem merca v8 na  kolejne auto :) jak taki mocarz. 

 

Ja nie lubie jezdzic na pale z predkoscia constans. Ale lubie tak falami tj sa auta powloke sie za nimi, potem przepedze i na tym pustym fragmencie do nastepnych aut dzida! I potem znow dojade dotocze sie i znow przyspieszenie . 

I słusznie. Przejeżdżanie obok kolumny pojazdów jadących powiedzmy 95km/h z prędkością 200 to w naszych warunkach drogowych proszę się o poważne kłopoty.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos - dzisiaj mialem okazje zobaczyć jak jeździ nasza władza. BMW 7 na sygnałach świetlnych bez dźwiękowych na ruchliwej A2 Łódź - Warszawa. 230-240 km/h. Pojechałem chwile za nimi, z czystej ciekawości. Ładnie sie chłopcy wożą za nasze pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tsunetomo napisał:

A propos - dzisiaj mialem okazje zobaczyć jak jeździ nasza władza. BMW 7 na sygnałach świetlnych bez dźwiękowych na ruchliwej A2 Łódź - Warszawa. 230-240 km/h. Pojechałem chwile za nimi, z czystej ciekawości. Ładnie sie chłopcy wożą za nasze pieniądze. 

Jechałeś 230-240?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Tsunetomo napisał:

A propos - dzisiaj mialem okazje zobaczyć jak jeździ nasza władza. BMW 7 na sygnałach świetlnych bez dźwiękowych na ruchliwej A2 Łódź - Warszawa. 230-240 km/h. Pojechałem chwile za nimi, z czystej ciekawości. Ładnie sie chłopcy wożą za nasze pieniądze. 

Ciekawe czy premier Szwecji też się tak rozbija na autostradach :) Im bardziej na wschód, tym orszak musi być większy i bardziej kolorowy. Jak Miszka CIA Saakaszwili jechał do daczy pod Tbilisi to całą drogę Policja zamykała, wszystkich na boczne uliczki wyrzucano, a jeździł tak codziennie. Jak do Mongolii delegacja Gazpromu przyleciała, to na drodze przez step konwój był pilotowany przez dwa radiowozy, jeden jechał prawym pasem, a drugi lewym, wymuszając zjazd na pobocze wszystkich uczestników ruchu. A prezydent Słowacji, chyba Szuster, to rychlikiem 2 kl. z Koszyc do Bratysławy jeździł. Premier Islandii też by tak chciał, ale nie ma tam kolei. W Polsce jechał zwykłym Pendolino, a że kraj zamożny to mu podatnicy bilet 1 kl. kupili, coś niemożliwego do strawienia dla naszej bandy.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kristofor napisał:

 

Ciekawe czy premier Szwecji też się tak rozbija na autostradach :) Im bardziej na wschód, tym orszak musi być większy i bardziej kolorowy. Jak Miszka CIA Saakaszwili jechał do daczy pod Tbilisi to całą drogę Policja zamykała, wszystkich na boczne uliczki wyrzucano, a jeździł tak codziennie. Jak do Mongolii delegacja Gazpromu przyleciała, to na drodze przez step konwój był pilotowany przez dwa radiowozy, jeden jechał prawym pasem, a drugi lewym, wymuszając zjazd na pobocze wszystkich uczestników ruchu. A prezydent Słowacji, chyba Szuster, to rychlikiem 2 kl. z Koszyc do Bratysławy jeździł. Premier Islandii też by tak chciał, ale nie ma tam kolei. W Polsce jechał zwykłym Pendolino, a że kraj zamożny to mu podatnicy bilet 1 kl. kupili, coś niemożliwego do strawienia dla naszej bandy.

Może jest jakaś korelacja im dalej na wschod tym mniej bezpiecznie? No albo jak sie ma wrogow to trzeba bardziej uwazac?

 

I jeszcze z innej beczki.

Ja sie nie znam, ale zalenie sie, ze ktos jechal 230-240 w topicu o tym kto ile dał rade km/h wydusić... To trochę. No nie na miejscu. Oczywiscie to tylko opinia. W dodatku moja. Moze sie okazac, że tylko moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak głupio sie wypowiadać z marnym 210 w czasach gdy auta jezdza po 300 +:) 

230 na a2 na tym odcinku to dosc ryzykowne ale w bmw 7 inny świat -jak to moj kolega mawia bogaci inne zycie. 

Nie lubie krytyki osob ktore regularnie jezdza szybko przez osoby ktore tak nie jeżdżą ( bo widocznie nie potrafia lub tlumacza ze nie chca ryzykowac) 

Odczucie przez obu delikwetnow takie same - jednemu sie wydaje ze ryzykuje przy 140 innemu ze przy 240 a innemu przy 300 robi sie nieswojo.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MateuszWwa napisał:

Mi tak głupio sie wypowiadać z marnym 210 w czasach gdy auta jezdza po 300 +:) 

230 na a2 na tym odcinku to dosc ryzykowne ale w bmw 7 inny świat -jak to moj kolega mawia bogaci inne zycie. 

Nie lubie krytyki osob ktore regularnie jezdza szybko przez osoby ktore tak nie jeżdżą ( bo widocznie nie potrafia lub tlumacza ze nie chca ryzykowac) 

Odczucie przez obu delikwetnow takie same - jednemu sie wydaje ze ryzykuje przy 140 innemu ze przy 240 a innemu przy 300 robi sie nieswojo.   

To wszystko bardzo subiektywne odczucie.

Odstawiając przepisy i moralność na bok , duzo zalezy od samochodu i co sie ma w głowie.

250 przy małym ruchu w aucie do tego stworzonym jest zdecydowanie mniej niebezpieczne niz 160 w suzbowce przy piątkowym ruchu z której wyciskacz 7 poty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, turdziGT napisał:

To wszystko bardzo subiektywne odczucie.

Odstawiając przepisy i moralność na bok , duzo zalezy od samochodu i co sie ma w głowie.

250 przy małym ruchu w aucie do tego stworzonym jest zdecydowanie mniej niebezpieczne niz 160 w suzbowce przy piątkowym ruchu z której wyciskacz 7 poty.

 

Masz rację. Taki ruch to na A2 Łódz - Warszawa chyba tylko w nocy. W dzień ta trasa jest tak zapakowana, że fajnie jak średnia predkość przekracza 100 km/h. 

Nie zmienia to faktu, że nawet świetne auto, trzymajmy się już tego BMW 7, aby zahamować z prędkości 250km/h do zera potrzebuje... no właśnie? Jak myślisie? Ile metrów? Przyjmijmy, że na suchym, bo na mokrym to chyba nawet wybitni kierowcy z SOP by 250 nie darli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedyś chciałem sprawdzić czy mam knocki pod dużym obciążeniem czyli na V biegu z gazem w podłodze. Przyzwyczajony do poprzedniego forka który przy sprzyjającym wietrze wyciągał 190 km/h nie dodałem 2+2 i zerkając tylko na obrotomierz tak sobie jechałem aż w pewnym momencie zacząłem się martwić że coś słabo przyspiesza... zerknąłem na prędkościomierz a tam 247 km/h. W sumie bardziej przestraszyłem się liczby niż tego jakie były wyrażenia, ale odpuściłem.

Jaką seryjny 2.5XT SG w manualu ma realną max prędkość?

Edytowane przez rutra80
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rutra80 napisał:

Kiedyś chciałem sprawdzić czy mam knocki pod dużym obciążeniem czyli na V biegu z gazem w podłodze. Przyzwyczajony do poprzedniego forka który przy sprzyjającym wietrze wyciągał 190 km/h nie dodałem 2+2 i zerkając tylko na obrotomierz tak sobie jechałem aż w pewnym momencie zacząłem się martwić że coś słabo przyspiesza... zerknąłem na prędkościomierz a tam 247 km/h. W sumie bardziej przestraszyłem się liczby niż tego jakie były wyrażenia, ale odpuściłem.

Jaką seryjny 2.5XT SG w manualu ma realną max prędkość?

Seria ma bodajże 220km/h. Jakie masz u siebie opony że Ci tyle pokazało? Skrzynia seria? 

 

A swoją drogą to nigdy nie sprawdzałem Vmax swojego, najszybciej było coś koło 230 na liczniku. Muszę się na jakąś niemiecką autostradę wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony standard 215/55 R17 napędy raczej też.

Nie pamiętam gdzie tą liczbę zobaczyłem albo nawigacja albo BtSSM.

Potem okazało się że miał walniętą przepływkę z wyuczonym przelaniem +15% na pełnym gazie - falował z peak boostami nawet 15-16 psi, raz zobaczyłem w logach 20 psi...

BtSSM ma opcję korekty prędkości/opon ale chyba mam to ustawione OK.

Cud że przeżył tą moją naukę diagnostyki :facepalm:

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w peaku jest trochę więcej, ale wystrojone :) A prędkość moim zdaniem mało prawdopodobna, nie chce mi się odpalać kalkulatora przełożeń skrzyni, ale zdaje mi się że odcinka na 5-ce jest w okolicach tej prędkości... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Niemczech sprawdzałem RC06. Opony ok. 10 kkm, zgodne z manualem Na pokładzie Ja + 2 osoby dorosłe. I zdziwienie ! Do 203 km/h dość szybko, a póżniej stop. Ani grama szybciej. Wg GPS. Dokładnie jak w danych technicznych. Szybkościomierz pokazywał ponad 220 km/h. Oparł się o ogranicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę/pożalę, 270km/h moim poprzednim wydłubanym autem, 270km/h moją byłą Cebrą 600RR i tylko 280km/h kolegi GT-Rem R35 bo było mokro i strach więcej lecieć. Oczywiście wszystko na autobahnie w DE :) Muszę jeszcze czymś sprawdzić jak to jest lecieć ponad czysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunetomo, jak gdzieś już napisałem, z ponad 220 km/h staram się przewidywać na 250 - 300 m. Nikt Ci nie odpowiedział, więc teraz ja. Obliczenia są proste. Jeżeli idealny pojazd potrzebuje 40 m na zahamowanie ze 100 na godzinę, to 250, wymaga 2,5^2, czyli 6,25x40 m = 250 metrów. Robi wrażenie ? Wiem, że Ty to wiesz, ale milczenie innych trochę mnie niepokoi. I nie chciałem nikogo obrazić. Ale wynik jest ładny. Prawda ?

Edytowane przez mz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mz56 napisał:

Tsunetomo, jak gdzieś już napisałem, z ponad 220 km/h staram się przewidywać na 250 - 300 m. Nikt Ci nie odpowiedział, więc teraz ja. Obliczenia są proste. Jeżeli idealny pojazd potrzebuje 40 m na zahamowanie ze 100 na godzinę, to 250, wymaga 2,5^2, czyli 6,25x40 m = 250 metrów. Robi wrażenie ? Wiem, że Ty to wiesz, ale milczenie innych trochę mnie niepokoi. I nie chciałem nikogo obrazić. Ale wynik jest ładny. Prawda ?

Dpkladnie. A dodajmy do tego nierówność nawierzchni, trochę ślisko i robi się ... powazny dzwon.

Uwielbiam te teksty, ze „dobrym autem to inne odczucia”, bogaci żyją inaczej... itd. Na koniec dnia auto bogatego i biednego kontaktuje się z podłożem powierzchnia opon 4 x rozmiar widokówki. I pewnie, hamulce lepsze, opony lepsze, jak zawiedzie rozum to i ochrona kierowcy lepsza. Ale fizyka taka sama, droga hamowania nie rozni się w takim stopniu jak możliwość rozpędzania się.

Zeby nie było, ze jestem maruda - tez lubię pojechać szybko, tym niemniej warto wiedzieć, ze reguła 3 sekund przy 250km/h raczej jest niemożliwa do przestrzegania w warunkach ruchu po publicznych autostradach. 
BTW, aktywny tempomat w Volvo do 200km/h działa sprawnie. Sprawdzone empirycznie. D5 w V90CC do 240 się rozpędza. Tez empirycznie. Ale to już zal tego silniczka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mz56 napisał:

Tsunetomo, jak gdzieś już napisałem, z ponad 220 km/h staram się przewidywać na 250 - 300 m. Nikt Ci nie odpowiedział, więc teraz ja. Obliczenia są proste. Jeżeli idealny pojazd potrzebuje 40 m na zahamowanie ze 100 na godzinę, to 250, wymaga 2,5^2, czyli 6,25x40 m = 250 metrów. Robi wrażenie ? Wiem, że Ty to wiesz, ale milczenie innych trochę mnie niepokoi. I nie chciałem nikogo obrazić. Ale wynik jest ładny. Prawda ?

Plus dystans pokonywany przy tej prędkości zanim zdąży się zareagować.

U nas często jeżdżą z odstępami takimi (może nie przy prędkościach 250, ale rzędu 130-150) że gdyby nawet zmniejszyć tą prędkość do tych 100 to i tak by nie dało się wyhamować. Nie raz między jednym a drugim słupkiem pikietażowym znajdują się 3 samochody.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...