Skocz do zawartości

ASO w UK- Wrazenia, oceny, sugestie


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek witam subaru-riderów w UK.

Zbliza mi sie szybkimi kilometrami przeglad po 75.000tys km.

Obecnie jest na liczniku 68.836 ale to jest chwila moment i trzeba bedzie zajechac do ASO.

Wczesniejszy serwis po 60.000 tys. olalem spowodow finansowych i klopotach z prawem jazdy. Wiec ten musi byc zrobiony na pewno bo chcialbym jeszcze pozwiedzac UK w tym Forku.

 

Temat zaczálem juz rozpoznawac, wykonujac telefony do poszczegolnych ASO w Angli mniej wiecej w moim obszarze zamieszkania( Buckinghamshire).

 

ASO-Souls of Olney

Olney, Bucks MK46 4AA

Cena 310£ za przeglad

 

Westaway motors Ltd

Northants NN6 8JE

cena za przeglad 300£

 

Witney Costswolds

Oxfordshire OX29 9UF

cena za przeglad 275£

 

Cambridge Welch group garages ltd

Cambridgeshire CB2 5DD

cena za przeglad 280£

 

Oprocz tego ze jest roznica w cenach aczklowiek nie tak drastyczna, wystepuje jeszcze watek innego podejscia do samego przegladu.

Mianowicie co bedzie wchodzilo w sklad przegladu :

 

-wymiana filtra oleju

-wymiana filtra powietrza

-wymiana filtra paliwa

-wymaina swiec zaplonowych

-wymiana oleju w dyfrze

- wymiana plynu chlodniczego

-wymiana plynu do spryskiwaczy

 

Dzwoniac do tych poszczegolnych ASO kazdy z nich wymienial co ewentualnie on bedzie robil przy Forku ale u jednego nie wymienia swiec a u drugiego nie wymienia oleju w dyfrze.

 

Ostatni serwis jaki byl robiony to po 45.000 tys w DAWOJ w Polsce i troche wstyd ze to bylo tak dawno. Chociaz pilnowalem podstawowych czynnosci przy utrzymaniu go przy dobrej kondycji to jednak te 30.000 napewno zrobilo swoje.

 

Do PL nie moge podjechac bo nie oplac sie jechac tylko po to zeby zrobic przeglad serwisowy, chociaz bardziej bym byl spokojny robiac go gdzies w ojczyznie.

A wiec jak ktos ma juz jakies doswiadczenia z ASO niech pisze dla dobra ogolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla MLODEGO

Tez tak mysle ze zrobie go wczesniej, wiec dlatego zbieram teraz wszystkie informacje jakie moge zdobyc na temat servisowania.

 

Odpowiedz dla CARFIT

Widze ze mieszkasz w Polsce wiec teraz mam pytanie.

Mieszkales kiedys w UK i czy kiedys kozystales z ich uslug ?

 

Sprawdzilem sobie stronke tego tunera. Ekipa prezentuje sie obiecujaco i co najwazniejsze, przejrzyscie informuja na stronie jaki service i po ilu milach jest robiony. W tym wyszczegolniaja jakie elemanty wchodza w sklad serwisu.

Tutaj nalezy sie podzieka ktora daje z przyjemnoscia. ( wielkie dzieki )

 

 

Tematu nie zamykam, bo sam dorwalem jeszcze kilka innych firm tuningowych ktorzy specjalizuja sie w serwisowaniu SUBARU jak tylko przedzwonie i obadam garaze to umieszcze linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaszWRX

 

Ok mam juz ten adres Ale dzieki mimo wszystko za posta. Strona prezentuje sie troche gorzej niz ta od RogerClark ale garaz jest znany i istnieje juz od kilkudziesieciu lat.

Piszesz ze jak przyjdzie ewentualny service to tam go bedziez robil. Znasz kogos co juz tam zostawil swoj samochod.

 

 

 

Ogolnie widze ze w UK ludzie nie serwisuja swoich samochodow bo spodziewalem sie troche wiekszego odzewu.

 

 

Ja teraz dorzuce taki link.

 

www.powerstation.ogr.uk

Wyslalam do nich mejla z pytaniem o cene serwisu jak odpowiedza to dam znac.

Garaz polecony przez jednego goscia ktory kiedys byl posiadaczem imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie widze ze w UK ludzie nie serwisuja swoich samochodow
serwis po 60.000 tys. olalem spowodow finansowych

ekhm, you were sayin', m8? :twisted:

 

spodziewalem sie troche wiekszego odzewu.

jest to forum importera subaru w pl.... jest tu kilku aktywnych uzytkownikow na wyspie, ale bez przesad....

nie polecalem swojego garazu, bo podejrzewam ze do Fife raczej nie przyjedziesz :razz:

jezeli juz, to szukaj info na SIDC, sa tam tez dzialy regionalne

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to forum importera subaru w pl.... jest tu kilku aktywnych uzytkownikow na wyspie, ale bez przesad....

nie polecalem swojego garazu, bo podejrzewam ze do Fife raczej nie przyjedziesz

jezeli juz, to szukaj info na SIDC, sa tam tez dzialy regionalne

powodzenia

 

Dzieki m8

Jak bys jeszcze rozwinal skrot SIDC to bylo bylo cool.

No i fakt ze jest to strona importera SUBARU PL tobie tez nie przeszkadza ustawiac sie na spoty i komunikowac z innymi riderami u UK , wiec nie wiem o co ho Kogi ?

 

Tych aktywnych uzytkownikow jest napewno wiecej niz kilku, dlatego zalozylem ten watek, by obojetnie kto gdzie mieszka, mogl napisac z jakiego serwisu kozystal jakie wrazenia itd...

Wiecej postow z roznych zakatkow UK da tylko lepszy, wiekszy obraz jak to sie ma z tymi serwismami.

I na przyszlosc jak ktos stanie przed problemem zrobienia przegladu, serwisu, czy jakiejkolwiek innej rzeczy bedzie mial wszystko w jednym temacie.

 

PzDr dla wszytkich riderow w UK

 

A do wlasciciela FORUM SUBARU IMPORT POLSKA mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko utrzymywania tego watku na forum, badz co badz sprawa tyczy sie samochodu Subaru i troche wiedzy jak to sie robi na wyspach nikomu nie zaszkodzi, a wrecz poszerzy ciasne niektoryh horyzonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyk, widze ze czytanie forum w porach nocnych powoduje u Ciebie problemy w czytaniu ze zrozumieniem... napisalem zebys nie spodziewal wielkiego odzewu nie dlatego, ze to forum polskiego importera, ale dlatego ze jest tu tylko kilku aktywnych uzytkownikow mieszkajacych na wyspach :twisted:

 

Jak bys jeszcze rozwinal skrot SIDC to bylo bylo cool.

alez prosze bardzo :razz: Subaru Impreza Drivers Club :cool:

 

tu masz link do forum SIDC:

http://forums.sidc.co.uk

 

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 3:06 pm ]

do wlasciciela FORUM SUBARU IMPORT POLSKA mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko utrzymywania tego watku na forum,

Dyrekcja, z tego co wiem, nie ma nic przeciwko wyspiarzom :wink:

w przeciwnym razie nie siadziala by do rana przy piffie z takimi kreaturami jak ja i T8lek :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyk, ja osobiscie jeszcze nie odstawialem mojego subaraka do zadnego serwisu bo jeszcze nie potrzebuje :wink:

a sprawdzales to :arrow: http://www.scoobyclinic.com/

pozdrawiam

 

Tak wyslalem do nich mejla, a ze jest caly bank holiday weekend to dopiero otrzymam odpowiedz we wtorek albo i pozniej

 

Do Kogiego

jest tu kilku aktywnych uzytkownikow na wyspie, ale bez przesad....

 

Nie wiem dokladnie jak mam rozumiec kilku bo dla kazdego to moze oznaczac inna ilosc tych osob.

Ale nie czepiajmy sie szczegolow merytorycznych.

Ten adres bardzo przydatny (pomugl poszedl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jak mam rozumiec kilku bo dla kazdego to moze oznaczac inna ilosc tych osob.

jestem leniwy i nie chce mi sie liczyc.... ale sprawdz ostatnie wpisy w watku 'subarowicze w uk'

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109521

 

Ten adres bardzo przydatny (pomugl poszedl)

heh, widze ze swiezynka subarowo-wyspiarska konkretna :wink:

wiec jeszcze jeden przydatny adresik:

http://www.scoobynet.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, widze ze swiezynka subarowo-wyspiarska konkretna

wiec jeszcze jeden przydatny adresik:

 

Az taka konkretna to moze nie.

Ten wczesniejszy adres moglem poprostu omieszkac bo sama nazwa wiaze go z posiadaczami IMPREZY

 

Wiec teraz widze ze spokojnie moge sie podlaczyc do watku Subarowicze w UK i tam ewentualnie cos popostowac, a ten watek zostawic strikte pod ASO i serwisowanie.

Tymczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...