Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jacekw napisał:

Nie prościej było dolewać octane boostera? Swoją drogą, przy w miarę spokojnej jeździe, zalanie czystego 98 chyba nie byłoby zabójcze?

Octan Booster był w razie draki w bagażniku, a auto było bardzo agresywnie wystrojone, bo liczył się każdy ugrany KM, jak to w wolnossących silnikach z ostrymi wałkami, PB98 nie wchodziło w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

liczył się każdy ugrany KM, jak to w wolnossących silnikach z ostrymi wałkami

Aaa, myślałem, że piszesz o forku. Ja miałem stres wracając z Nowego Sącza do Poznania drogami krajowymi, na świeżo złożonym silniku, a tu przez wiele km żadnej stacji z 98. Tankowałem ze 3 razy, gdy tylko udało mi się taką znaleźć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Herostrates napisał:

A wiecie czy nadal VPower Racing 100 jest nadal sprowadzane z Niemczech, ostatnio słyszałem, że także jest robione w Polsce.

Nie mam pojęcia jak jest teraz, kiedyś była tylko z DE... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem downsizing kół z 17 na 16-stki w celu poprawy komfortu:faja:

Set składa się z zregenerowanych felg OEM  od Imprezy GT oraz opon Michelin Energy Saver 205/55/16.

Różnice w stosunku do poprzedniego setu-  felg 17 calowy od STI Blob ubranych w Fuldy Sport Control 225/45/17 znaczące - istotna poprawa komfortu, spalanie mniejsze o 1,0 - 1,5 litra na 100 km, auto bardziej zwinne i lepiej przyspiesza. Minus tylko jeden - mniejsza stabilność w zakrętach, ale przy napędzie AWD jestem spokojny :)

 

 

 

IMG_20210711_202642_compress49.jpg

 

IMG_20210711_202514_compress12.jpg

Edytowane przez Gacu Gac
  • Super! 6
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gacu Gac napisał:

Zrobiłem downsizing kół z 17 na 16-stki w celu poprawy komfortu:faja:

Set składa się z zregenerowanych felg OEM  od Imprezy GT oraz opon Michelin Energy Saver 205/55/16.

Różnice w stosunku do poprzedniego setu-  felg 17 calowy od STI Blob ubranych w Fuldy Sport Control 225/45/17 znaczące - istotna poprawa komfortu, spalanie mniejsze o 1,0 - 1,5 litra na 100 km, auto bardziej zwinne i lepiej przyspiesza. Minus tylko jeden - mniejsza stabilność w zakrętach, ale przy napędzie AWD jestem spokojny :)

 

 

 

IMG_20210711_202642_compress49.jpg

 

IMG_20210711_202514_compress12.jpg

 

Jeśli idzie o spalanie to tutaj szerokość opony miała duży wpływ myślę. Felunek fajny. Ma być tobie wygodnie, ale i bezpiecznie...jak jest to git :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza GC. 

Coś mi postukiwało, ale to nie drążki, czy łączniki, tylko magiel. Magiel Kupiony i zawieziony do regeneracji, w międzyczasie pękła sprężyna, a, że latam amatorsko po torze, to kupiony kpl 4 szt z GT (coś mnie dziwiły czerwone założone w ssaku, sportowe, czy cuś?), i zobaczymy jak będzie latać. 

Podczas demontażu wyszedł mokry amor. 

Tak więc:

- kupiona i  zregenerowana maglownica z kompletem mowych osłon itd 

- komplet sprężyn z GT, 

- nowe amory Sachs. 

IMG_20210804_173204.jpg

IMG_20210803_164158.jpg

IMG_20210804_204820.jpg

IMG_20210804_204812.jpg

IMG_20210804_204944.jpg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Jeśli idzie o spalanie to tutaj szerokość opony miała duży wpływ myślę. Felunek fajny. Ma być tobie wygodnie, ale i bezpiecznie...jak jest to git :thumbup:

Tak też jest, dzięki! 

Zabieg trochę wbrew ogólnym trendom bo większość osób chce mieć większy i szerszy felunek :upside-down-face_1f643-small:

Na tym etapie stawiam na komfort całej rodziny. Czas na duże felgi, gleby i takie tam może jeszcze kiedyś wróci. 

Edytowane przez Gacu Gac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artman84 napisał:

Dzisiaj przy takim oto stanie licznika niebieski zaliczył badanie techniczne z wynikiem pozytywnym, bez zastrzeżeń. W nagrodę założyłem mu  komplet nowych wycieraczek :)

IMG_20210805_192915.jpg

IMG_20210805_195026.jpg

Napisz jak te Boschki spisują się po kilku tygodniach. U mnie dramat. Jeszcze nigdy nie miałem tak beznadziejnych wycieraczek (tzn. jednej, bo tylko prawą wymieniłem). Po dwóch tygodniach rozmazuje gorzej niż ta, którą wyrzuciłem. Na intensywnym deszczu skrobie podskakując po szybie. Badziew straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem przednią szybę - był mały odprysk ale okazało się, że są dwa na tyle daleko od siebie, że przy obecnych technikach naprawy nie da się tego dobrze naprawić. Szwagier szwagra jest przedstawicielem Pilkingtona więc taka szyba jest teraz z przodu. Po wymianie miałem od razu jechac na przegląd - kończy się 9 sierpnia - ale zostałem poinstuowany, że lepiej poczekać i dać się szybie z uszczelka dopasować zanim wrzucą auto na szarpaki.

Dokończę kawkę i śmigam na badanie techniczne. :superhero:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, suberet napisał:

Napisz jak te Boschki spisują się po kilku tygodniach. U mnie dramat. Jeszcze nigdy nie miałem tak beznadziejnych wycieraczek (tzn. jednej, bo tylko prawą wymieniłem). Po dwóch tygodniach rozmazuje gorzej niż ta, którą wyrzuciłem. Na intensywnym deszczu skrobie podskakując po szybie. Badziew straszny.

Oooo, to mnie nie pocieszyłeś, ale cóż, skoro już kupione to zobaczę ile wytrzymają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem przednią szybę - był mały odprysk ale okazało się, że są dwa na tyle daleko od siebie, że przy obecnych technikach naprawy nie da się tego dobrze naprawić. Szwagier szwagra jest przedstawicielem Pilkingtona więc taka szyba jest teraz z przodu. Po wymianie miałem od razu jechac na przegląd - kończy się 9 sierpnia - ale zostałem poinstuowany, że lepiej poczekać i dać się szybie z uszczelka dopasować zanim wrzucą auto na szarpaki.
Dokończę kawkę i śmigam na badanie techniczne. :superhero:
Ja używam dobrych a tanich wycieraczek firmy Alca.
Działają dobrze praktycznie rok.
Szybę 4 lata temu wymieniłem na Pilkingtona z ubezpieczenia i niestety nie jest tak mocna jak Ori i nie tak trwała jak ją chwalili.
Jadąc za autem po szutrowej drodze, mam kilkadziesiąt mikro odprysków na szybie co moim zdaniem jest nie do przyjęcia.
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Max 84 napisał:

Ja używam dobrych a tanich wycieraczek firmy Alca.

Chyba również do tego wrócę. Wcześniej tak robiłem, że raz do roku na wiosnę wymieniałem wycieraczki na Alca i sprawdzało się to świetnie. W 2019 kupiłem Denso Hybrid do Forka i po dwóch latach nie zbierają już tak ładnie, a wcale nie były "tylko dwa razy droższe". 

Także wycieraczki mogą być tanie, ważne żeby były nowe.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba również do tego wrócę. Wcześniej tak robiłem, że raz do roku na wiosnę wymieniałem wycieraczki na Alca i sprawdzało się to świetnie. W 2019 kupiłem Denso Hybrid do Forka i po dwóch latach nie zbierają już tak ładnie, a wcale nie były "tylko dwa razy droższe". 
Także wycieraczki mogą być tanie, ważne żeby były nowe.
Wycieraczki które ja kupuję kosztują na All... kilkanaście złotych. Tak że można je spokojnie wymienić dwa razy w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raci napisał:

O, u mnie podobnie, po roku Piklington wygląda jak Ori po 15 latach. Ale ponoć teraz takie szyby się robi :(

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

W obawie, że tak może byc kombinowałem jak koń pod górkę żeby nie wymieniać, bo mnie ten odprysk nie przeszkadzał, nie powiększał się i wolałem zostać przy tym co jest, nawet badanie techniczne byc może bym przeszedł...ale nie lubię dyskutować z policjantem, który w myśl prawa miałby przecież rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...