Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tinuviel napisał:

Tam za dużo macie wolnego miejsca w bagażnikach w tych sedanach ? :D

Przecie pudełko po butach zajmuje więcej  miejsca :biglol:

Serio jakis taki malutki ten głośnik. 

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe tylne zaciski już rozebrane w drobny mak, wykręcone odpowietrzniki, gdzie trzeba ponaprawiane gwinty, a same zaciski zawiezione do piaskowania. Komplet nowych śrubek, odpowietrzników i gumek już jest, jeszcze czekam na nowe naklejki i nowy kolor i składam do kupy.

 

A moje stare Brembo zrobimy potem, jak ktoś chce takie to niech mówi, będzie sobie można wybrać kolor, chyba że ktoś woli ori złote to też się da. Też będą jak nowe :)

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria u Pana Sylwka
 
1447893236_IMG_20210520_1605042.thumb.jpg.599b478bd438c6817afd4648354a90dd.jpg
To -2°20' z przodu to seryjnie da sie do tylu skrecic? Jak wrazenia po ustawieniu? Szkoda ze nie ma pomiaru poczatkowych katow zeby zlapac roznice. U mnie jest -1°10' z przodu i -1°30' z tylu (zbieznosci wyzerowane), teraz zrekompensowane twardszymi stabami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Geometria u Pana Sylwka

Co masz nagrzebane w zawiasie, ze jest 6,5 stopnia wsz? Mialem wrażenie, że powyżej 5 będzie obcierać... Żeby nie było, nie krytykuję, podziwiam i pytam :)

Edytowane przez jacekw
literówka :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekw napisał:

Co masz nagrzebane w zawiasie, ze jest 6,5 stopnia wsz? Mialem wrażenie, że powyżej 5 będzie obcierać... Żeby nie było, nie krytykuję, podziwiam i pytam :)

W nowszych Subaru masz inne wahacze i tyle masz w serii, w naszych aż tyle nie zrobisz. U mnie jest 5,5 stopnia i to max co się da bez wymiany tulei na acentryczne bo będzie je zrywać. I nic u mnie nie obciera :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, thomson0073 napisał:

Przecie pudełko po butach zajmuje więcej  miejsca :biglol:

Serio jakis taki malutki ten głośnik. 

 

Sprawdziłem faktycznie maleństwo. Kiedyś jak bardziej interesowałem się Car Audio to montowałem takie cuda:

 

Tonsil:

 

2e36fd8744e6a51dcbd1ec17ff33.thumb.jpeg.c68ed40d84bc49d4aacb33914500ce0c.jpeg

 

JBL:

 

345030349_BASSPROII-1000x1000.thumb.jpg.ad19efbfbd083dd1fc5b3c5aa14aabec.jpg

 

Takie maleństwa potrafią dodać więcej basu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ptasi0r napisał:

To -2°20' z przodu to seryjnie da sie do tylu skrecic?

Chyba nie, ale konkretnie Ci nie powiemy, bo moja wiedza o geometrii zawieszenia jest w zasadzie nieistniejąca. Mam wsadzone przednie top mounty Whiteline KCA409, one dodają pochylenia koła.

 

13 godzin temu, Ptasi0r napisał:

Jak wrazenia po ustawieniu

Poprosiłem, żeby było to ustawienie na drogę, z bardzo sporadycznym wypadem na tor i żeby lepiej skręcał. I nie wiem czy to autosugestia, ale chyba lepiej skręca i mniej pluje przodem. Muszę jeszcze pojechać na kilka zakrętów, które do tej pory sprawiały lekkie problemy i zobaczyć czy będzie jechał bardziej stabilne. Wydaje mi się że bardziej precyzyjnie się prowadzi.

 

12 godzin temu, jacekw napisał:

Co masz nagrzebane w zawiasie, ze jest 6,5 stopnia wsz?

Są wsadzone te top mounty Whiteline, które dają kąt wyprzedzenia sworznia i camber. Zresztą Pan Sylwek stwierdził, że jest to bardzo fajna modyfikacja.

 

Poza tym żadnych innych zmian wpływających na geometrię.

 

Edytowane przez MDsuperstar
Też literówki :)
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:

Mam wsadzone przednie top mounty Whiteline KCA409

No i to by wyjasniało temat wiekszego camber. Długo już na nich jeździsz, jak z trwałością?

 

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:
14 godzin temu, jacekw napisał:

Co masz nagrzebane w zawiasie, ze jest 6,5 stopnia wsz?

Są wsadzone te top mounty Whiteline, które dają kąt wyprzedzenia sworznia i camber. Zresztą Pan Sylwek stwierdził, że jest to bardzo fajna modyfikacja.

 

U mnie 6,3 kwsz stopnia na seryjnym setupie. Whiteline podaje ze ich poduchy dodają dodaje 0,75° caster więc w sumie robi sie już 7 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PtasiOr, mój rozkracza się po dwóch metrach. Zakręt na wstecznym, na AUTO, zapomnij. Geometrię mam w normie. Przy cofaniu rozpinam dyfer w manual na minimum. Inaczej, czujesz, że ktoś zaciągnął Ci ręczny. i to ręczny dobrze działający. Oczywiście z dużym gazem da się, ale sprzęgło nie jest za darmo. Albo mam uszkodzonego, albo fabryka nie przewidziała rajdów tyłem :). Swoją drogą, jadę jutro na przegląd techniczny i zastanawiam się, od kilku lat, jak oni to robią. Przyzwoita stacja, Warszawa, Wolska 225, rolki kręcą w przeciwne strony a szpery z przodu i z tyłu ani mrum mrum. Za mała prędkość ? Samochód wydaje się jeździć idealnie. Czuć jak się spina. A na stacji od 5 lat żadnej reakcji. Tam już jeden z pracowników poszedł na emeryturę. Jego kolega zawsze mi powtarza, że wszystko będzie OK. Bo dbam o niego, o samochód, w pewnym sensie zabytek, jak o własną córkę ! Jak sprawdzić rzeczywiste działanie szper z przodu i tyłu ?

Wiem ! Tego jeszcze przy swoim dzisiaj nie zrobiłem, ale będę robił jutro :upside-down-face_1f643-small:. Sorry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 14:33, MDsuperstar napisał:

Są wsadzone te top mounty Whiteline, które dają kąt wyprzedzenia sworznia i camber. Zresztą Pan Sylwek stwierdził, że jest to bardzo fajna modyfikacja.

 

Poza tym żadnych innych zmian wpływających na geometrię.

 

NIe widziałem, że lanosy tak poszły do przodu z tym. Musi fajnie skręcać.

 

 

W dniu 21.05.2021 o 07:33, skwaro napisał:

W nowszych Subaru masz inne wahacze i tyle masz w serii, w naszych aż tyle nie zrobisz. U mnie jest 5,5 stopnia i to max co się da bez wymiany tulei na acentryczne bo będzie je zrywać. I nic u mnie nie obciera :)

Ja mam coś pod 4 stopnie teraz, ale walczę. Wahacze alu i kca313 leżą na półce już...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem żółte poli StrongFlexa zamiast gum tylnego stabilizatora i wymieniłem delikatne seryjne mocowania staba na pancerne Whiteline, odrobinę się poprawiła sztywność :)

Edytowane przez skwaro
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj:przerzutka kapci zima->letnie śmietniki na tor. 

Dziś:świnia wybiegany na I rundzie Toru Krzywa. 

Bez awarii, z w miarę dobrym wynikiem, dwa razy zaatakowały mnie opony i pachołki po fantazyjnym atakowaniu szykan, ale to tylko wymiana kolorów, w poniedziałek pasta Tempo i po temacie. 

IMG_20210522_120319.jpg

IMG_20210521_182651.jpg

IMG_20210522_190503.jpg

IMG_20210522_210647.jpg

IMG_20210521_180842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...