Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, yaroz napisał:

A jakie masz objawy? U mnie podwieszony i owinięty, oraz pociągnięty kabelek do masy. Miałem objawy, że strach było ruszać ze skrzyżowań bo takiego muła łapał.

Oooo tototo. Działo Ci się tak bez względu czy zimny czy ciepły silnik? Bo u mnie jest problem jak przegonię auto ekspresem, później zatrzymuje się na światłach i jest dramat żeby ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do Subariady - zderzak oryginał z dokładką STI  OFF,  do "ciorania"  ON

 

WhatsApp Image 2021-05-08 at 15.01.46.jpeg

 

Jutro terenowe koła i namiot na dach

Edytowane przez Subary
  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tarcz i klocków z tyłu w Outback'u.
Skusiłem się na te tarcze po przeczytaniu kilku wątków z Forum.
Klocki co by nie kupił w tej klasie to pewnie podobna jakość.
Oczywiście poprzednik wszystko składał na sucho i poklepywał młoteczkiem aby weszło 8ebfe2078f3556523468c5dad3cb9f2e.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Subary napisał:

Przygotowania do Subariady - zderzak oryginał z dokładką STI  OFF,  do "ciorania"  ON

 

WhatsApp Image 2021-05-08 at 15.01.46.jpeg

 

Jutro terenowe koła i namiot na dach

Pewnie taka byłaby lepsza ;)

 

20180512_172901.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zacząłem dzisiaj skończyłem. Malowanie i oklejanie zacisków, zmiana kółka na letnie, mycie i oznakowanie żonowozu. Więc jak ktoś zauważy na drodze to machać, mrugać i pozdrawiać :D bo w mojej okolicy kiepsko ze świadomymi użytkownikami Subaru :(

IMG_20210508_181903.jpg

IMG_20210510_173826.jpg

IMG_20210510_192610.jpg

IMG_20210510_192627.jpg

IMG_20210510_192720.jpg

IMG_20210510_195854.jpg

IMG_20210510_195913.jpg

  • Super! 21
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem najbardziej denerwującą mnie pierdółkę. Zużyte gumowe mocowanie od prętu podtrzymującego maskę. Niemiłosiernie to wyskakiwało. 

 

Niebawem wpadnie nowy rozrząd, łożyska tyłu skrzyni biegów, opony oraz regulacja zaworów. Doczekać się nie mogę bardziej niż wyjazdu na MTB w weekend. :D

 

20210512_130233.jpg

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem po konserwacji, jeszcze nie płaciłem, więc nie wiadomo czy się liczy ;) Zdjęte zderzaki, nadkola, osłony, opuszczony wydech, auto z zewnątrz zabezpieczone folią, elementy zawieszenia i układu hamulcowego zabezpieczone papierem.

 

Mycie ciśnieniowe od spodu -> suszenie - > czyszczenie rdzy -> malowanie epoksydem -> malowanie tym czarnym czymś - > składanie. Odstawiałem w piątek rano, dziś odbierałem. Biorą jedno auto na tydzień, na odchodnym proszą o przybycie z dyskiem i jest parędziesiąt zdjęć z prac do odbioru.

20210512_080956.jpg

20210512_085900.jpg

20210512_080917.jpg

  • Super! 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halvaekiu napisał:

Wymieniłem najbardziej denerwującą mnie pierdółkę. Zużyte gumowe mocowanie od prętu podtrzymującego maskę. Niemiłosiernie to wyskakiwało. 

Ja już mam 3 takie na rozkładzie ;) Ostatnio wyłamał się też ten żółty plastik, który trzyma pręt. To i tak jest nic (chciałem, zdecydowanie, napisać inne słowo, pozdrawiam moderatorów) przy pokrywie wlewu płynu do spryskiwacza, który w Legacy IV znikał 4 razy. Szwagier od jakiegoś czasu po prostu jeździ bez :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariost napisał:

Mogę Cię prosić o info odnośnie nr.OEM tej części i ewentualnie gdzie kupiłeś?

Jasne. :) Sam długo się zabierałem za kupienie myśląc, że będę musiał jechać do ASO. Niby mam całkiem niedaleko, ale zawsze nie po drodze.
nr. 57253AA010

Znajdziesz ją na Allegro od GC8, na Subaraku i w pracy innych miejscach. Najbardziej opłacało mi się zamówić z pierwszego miejsca poprzez Allegro. Dotarła po niecałej dobie.

Edit: Dopiero zauważyłem, że @jacekw zdążył już odpowiedzieć. :)

Edytowane przez halvaekiu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GC mam już miejscami słaby wydech, a że za zdobyło się wydech z GT w super stanie, to była wstępna przymiarka. 

Tak wiem, średnica troszkę inna i trzeba będzie troszkę podrzeźbić na flanszach itd. 

Ogólnie od bulgotmakera do końca będzie nowy

Jest człek co ma pojęcie, a nie Mietek z migomatem i specjalizacją "smarkanie" więc technicznie wykonane będzie dobrze.

PYTANIE: różnica w średnicy wydechu ssak/GT, może być coś na minus? 

 

 

IMG_20210512_160103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blackphoenix1212 napisał:

Mycie ciśnieniowe od spodu -> suszenie - > czyszczenie rdzy -> malowanie epoksydem -> malowanie tym czarnym czymś - > składanie.

No ładnie wyglada to zrobione. Ciekawi mnie co to jest to czarne coś. Najlepiej, jakby to był jakiś wosk. Lepi się? Jeżeli mogę spytać ile taka robota cię ma kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Amnes napisał:

No ładnie wyglada to zrobione. Ciekawi mnie co to jest to czarne coś. Najlepiej, jakby to był jakiś wosk. Lepi się? Jeżeli mogę spytać ile taka robota cię ma kosztować?

Dopytam dokładnie przy odbiorze kolejnego auta - w przyszłym tygodniu. Ustalona cena za 1 wózek (Impreza - mniejsza, ale starsza, Outback - kawał auta) to 1800,00 PLN netto.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 20:11, Artman84 napisał:

W sobotę zacząłem dzisiaj skończyłem. Malowanie i oklejanie zacisków, zmiana kółka na letnie, mycie i oznakowanie żonowozu. Więc jak ktoś zauważy na drodze to machać, mrugać i pozdrawiać :D bo w mojej okolicy kiepsko ze świadomymi użytkownikami Subaru :(

IMG_20210508_181903.jpg

IMG_20210510_173826.jpg

IMG_20210510_192610.jpg

IMG_20210510_192627.jpg

IMG_20210510_192720.jpg

IMG_20210510_195854.jpg

IMG_20210510_195913.jpg

Skąd wziąłeś naklejki na zaciski? :) Szukam właśnie takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...