Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mattipk napisał:

Zacząłem akcje WygłuszaniE. Na razie tylko przednie drzwi i już czuję różnicę. 

"Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku” ;) U mnie też najpierw poszły - bez wielkiej wiary - przednie drzwi. Następnie (jak poczułem, że warto) drzwi tylne i klapa, a po 5 latach - przy okazji innych robót - bagażnik, pod kanapą, tylne nadkola + boczki bagażnika. Efekty: cisza na tyle na ile się dało (bo LS to to nie będzie nigdy), piękny dźwięk zamykanych drzwi i istotna różnica w dźwięku jak się zastuka w blachę z zewnątrz. Podrapane i pocięte o krawędzię blach ręce w gratisie ;) 

 

Jeśli chodzi o te maty w drzwiach, to zakładałem je w 2016 r. Po 5 latach nic nie odpada, nie kruszy się i nadal spełnia funkcję - wymieniałem ostatnio silniczek centralnego w drzwiach kierowcy, więc mogłem dokładnie popatrzeć jak to się trzyma wszystko. Słowem: będzie pan zadowolony! :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blackphoenix1212 napisał:

"Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku” ;) U mnie też najpierw poszły - bez wielkiej wiary - przednie drzwi. Następnie (jak poczułem, że warto) drzwi tylne i klapa, a po 5 latach - przy okazji innych robót - bagażnik, pod kanapą, tylne nadkola + boczki bagażnika. Efekty: cisza na tyle na ile się dało (bo LS to to nie będzie nigdy), piękny dźwięk zamykanych drzwi i istotna różnica w dźwięku jak się zastuka w blachę z zewnątrz. Podrapane i pocięte o krawędzię blach ręce w gratisie ;) 

 

Jeśli chodzi o te maty w drzwiach, to zakładałem je w 2016 r. Po 5 latach nic nie odpada, nie kruszy się i nadal spełnia funkcję - wymieniałem ostatnio silniczek centralnego w drzwiach kierowcy, więc mogłem dokładnie popatrzeć jak to się trzyma wszystko. Słowem: będzie pan zadowolony! :) 

Dokładnie :D Już po oklejeniu pierwszych drzwi wiedziałem że pójdę dalej :) tylne drzwi i klapę bagażnika zrobię pewnie w najbliższym czasie a z okolicami bagażnika wstrzymam się do inspekcji blacharki kielichów żeby nie robić dwa razy. Robiłem to pierwszy raz, może nie wyszło jakoś super profesjonalnie ale jak to mówią: nikt z tego nie będzie strzelał. Tylne nadkola wyklejałeś od zewnątrz? Nie zbiera ci się tam syf?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattipk napisał:

Tylne nadkola wyklejałeś od zewnątrz? Nie zbiera ci się tam syf?

Nie byłem zbyt precyzycyjny - pisząc o "tylnych nadkolach" miałem na myśli powierzchnie blachy dostępne od strony bagażnika :( Tu dużo dało raczej wyklejenie plastików pianką kauczukową 9 mm. Generalna uwaga jest taka, że jeśli coś wyciszysz w jednym miejscu, to zaczynasz słyszeć dźwięki z innych, niewyciszonych dotąd miejsc. Jest to więc "droga bez powrotu" w pewnym sensie. Granica to limity konstrukcyjne auta (przestrzeń na dodatkowe materiały), zdolności manualne i dostępny budżet ;) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, blackphoenix1212 napisał:

Generalna uwaga jest taka, że jeśli coś wyciszysz w jednym miejscu, to zaczynasz słyszeć dźwięki z innych, niewyciszonych dotąd miejsc. Jest to więc "droga bez powrotu" w pewnym sensie. 

Właśnie dlatego u siebie tego nie robię, bo bym musiał całe auto wyciszyć :biglol:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim nie ale z syna, bez problemu.
Wsiada i natychmiast karmi mnie swoją muzyką  
Kurcze..spytaj syna jaki ma telefon, u mnie Samsung s9 i s10 nie łączą się bez perswazji

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janekbe napisał:

Kurcze..spytaj syna jaki ma telefon, u mnie Samsung s9 i s10 nie łączą się bez perswazji

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Samsungi chyba tak mają, mój M31s też się nie łączy z automatu ze sparowanym sprzętem ( Słuchawka, soundbar, OBD, i inny telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackphoenix1212 napisał:

Nie byłem zbyt precyzycyjny - pisząc o "tylnych nadkolach" miałem na myśli powierzchnie blachy dostępne od strony bagażnika :( Tu dużo dało raczej wyklejenie plastików pianką kauczukową 9 mm. Generalna uwaga jest taka, że jeśli coś wyciszysz w jednym miejscu, to zaczynasz słyszeć dźwięki z innych, niewyciszonych dotąd miejsc. Jest to więc "droga bez powrotu" w pewnym sensie. Granica to limity konstrukcyjne auta (przestrzeń na dodatkowe materiały), zdolności manualne i dostępny budżet ;) 

U mnie nadkola wyglądają tak jak na zdjęciach widać, różnica bardzo zauważalna. Do wygłuszenia pozostały tylko tylne drzwi, ale tu już tylko zamknę otwór drzwiowy zamiast tej folii :facepalm: i na boczek tapicerki pójdzie pianka. No pozostanie jeszcze podłoga od siedziska tylnej kanapy do przodu auta. 

 

 

 

IMG_20190223_112335.jpg

 

IMG_20190223_120519.jpg

Edytowane przez yaroz
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blackphoenix1212 napisał:

Nie byłem zbyt precyzycyjny - pisząc o "tylnych nadkolach" miałem na myśli powierzchnie blachy dostępne od strony bagażnika :( Tu dużo dało raczej wyklejenie plastików pianką kauczukową 9 mm. Generalna uwaga jest taka, że jeśli coś wyciszysz w jednym miejscu, to zaczynasz słyszeć dźwięki z innych, niewyciszonych dotąd miejsc. Jest to więc "droga bez powrotu" w pewnym sensie. Granica to limity konstrukcyjne auta (przestrzeń na dodatkowe materiały), zdolności manualne i dostępny budżet ;) 

Niestety tak jest, przyjeździe próbnej po złożeniu wszystkiego pojawiły się nowe, wcześniej niesłyszalne stuki-puki. Wariactwo:biglol: ale cóż... Powiedziało się "A" - trzeba zacinać zęby i powiedzieć "B". Nie ma lekko :evil2: cieszę się że jest efekt i nie robiłem tego na darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yaroz napisał:

U mnie nadkola wyglądają tak jak na zdjęciach widać, różnica bardzo zauważalna. Do wygłuszenia pozostały tylko tylne drzwi, ale tu już tylko zamknę otwór drzwiowy zamiast tej folii :facepalm: i na boczek tapicerki pójdzie pianka. No pozostanie jeszcze podłoga od siedziska tylnej kanapy do przodu auta.

Ło panie, pięknie! Chapeau bas! :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi chyba tak mają, mój M31s też się nie łączy z automatu ze sparowanym sprzętem ( Słuchawka, soundbar, OBD, i inny telefon)
U mnie raczej radio, słuchawki łącza si super, 2 pozostałe auta z fabrycznym audio z 2012 i 2013 r. łączyły się od razu z każdym telefonem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mattipk napisał:

Powiedziało się "A" - trzeba zacinać zęby i powiedzieć "B". Nie ma lekko :evil2: cieszę się że jest efekt i nie robiłem tego na darmo

:thumbup: 

 

A poza wszystkim warto pamiętać, że to tylko auto (choć Subaru) i fizyki nie oszukasz... a alfabet też ma skończoną liczbę liter ;) Poza tym jest jeszcze taśma materiałowa na krawędzie plastików trące o siebie, no i przeroczysty silikon :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legaś dostał letnie kapcie + mycie. 

BTW może ktoś widział/ma na zbyciu kapsel do felgi kosei seneka rs, bo jednego brakuje. Szukałem i nie znalazłem. A może da się to dorobić jakoś? 

Mycie niestety ukazało pewne straty po zimie :( i zalety (wady?) użytkowania samochodu w mieście :(:(

20210403_155749 (2).jpg

20210403_173336 (2).jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Xathrin napisał:

Legaś dostał letnie kapcie + mycie. 

BTW może ktoś widział/ma na zbyciu kapsel do felgi kosei seneka rs, bo jednego brakuje. Szukałem i nie znalazłem. A może da się to dorobić jakoś? 

Mycie niestety ukazało pewne straty po zimie :( i zalety (wady?) użytkowania samochodu w mieście :(:(

20210403_155749 (2).jpg

20210403_173336 (2).jpg

Nie moja sprawa ale wzór felgi :hmm: I profil opony jakiś taki dziwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .Misza. napisał:

Nie moja sprawa ale wzór felgi :hmm: I profil opony jakiś taki dziwny...

Felgi... cóż to jak z gustem:D, a profil opony jest standardowy do legacy 215/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...