Jump to content

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

zaki79

Recommended Posts

No to lista;

1. Sprzedałem Legacy

2. Kupiłem Jeepa

3. Postawiłem Jeepa na wymianę kompa

4. Dowiedziałem się że zrobią mi drogę

5. Zacząłem knuć jak wkręcić @janekbe
 w zakup jakiegoś subaraka do śmigania w rajdach terenowych
6. Janek zaczął knuć jak wkręcić mnie w śmiganie na torze w jakimś Subaraku

• Haha 1

26 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Wyczyszczone i dokręcone Klemy, bo był rano zonk :upside-down-face_1f643-small:

IMG_20210309_083401.thumb.jpg.ab7190da02dc9553730519308eef6c5b.jpg

Jakiś diler ci biały proszek wysypał :biglol:

• Haha 2

22 minuty temu, yaroz napisał:

Jakiś diler ci biały proszek wysypał :biglol:

Dobrze, że przy tym kabli nie pogryzł :biglol:

3 godziny temu, Vercy napisał:

No to lista;

1. Sprzedałem Legacy

2. Kupiłem Jeepa

3. Postawiłem Jeepa na wymianę kompa

4. Dowiedziałem się że zrobią mi drogę

5. Zacząłem knuć jak wkręcić @janekbe
 w zakup jakiegoś subaraka do śmigania w rajdach terenowych
6. Janek zaczął knuć jak wkręcić mnie w śmiganie na torze w jakimś Subaraku

O żesz! Zwroty akcji i knucie jak w Grze o Tron.  

• Haha 2

No to dzisiaj Hawk, po przeglądzie w Serwisie.

Wymienione filtry z olejem (z płukaniem), hamulce przeczyszczone.

Ustawiona geometria i generalnie przegląd auta.

Jeszcze tylko halogen przód do wymiany i będzie Tip Top:D

• Like 2
  • Upvote 1

Dziś u mnie demontaż chłodnicy i oczekiwanie na nową - z nadzieją że przyjdzie jeszcze przed weekendem

20210311_140522.jpg

17 minut temu, lkurach napisał:

Dziś u mnie demontaż chłodnicy i oczekiwanie na nową - z nadzieją że przyjdzie jeszcze przed weekendem

20210311_140522.jpg

Nie zapomnij wyjąć klucza :biglol:

• Upvote 1

30 minut temu, yaroz napisał:

Benson podgrzewana pod wycieraczkami, 440zł z wymianą.

Super cena ja ostatnio jakoś 2lata temu czy jakoś tak płaciłem ok 600 z szyba fujao również z grzaniem. 

Wróciły, błyszczące takie ;)

266334685_intraxporemoncie.jpg.b6f753a5fa7b05344d9893f089d1467c.jpg

I niespodzianka, po rozebraniu skrzyni okazało się, że z przedni dyfer to Cusco, co prawda z zdekompletowanymi i zeszlifowanymi płytkami :o

• Like 3
  • Upvote 1

Krótko i na temat - 6 godzin w garażu (krew, pot i łzy i parę k... poszło dla kurażu :D ). Na podkładzie obecnie:

• soundsystem m165 evo na dystansach OSB (pasują od forestera 2, tak przynajmniej były opisane), drzwi z kolei wytłumione już 5 lat wcześniej STP Silver (poszycie zewnętrzne od środka, pod tapicerką zamknięte otwory technologiczne) + pianka 9 mm na plastiku boczka drzwi od środka;
  • radio Pioneer AVH 5200 DAB (radio, radio DAB, bluetooth, Apple Car Play, Android Auto i nawet CD jeszcze dali. Konieczna przejściówka do sterowania z kierownicy, wpinana w złącze R/W minijack oraz ramka 2 din dedykowana);
  • jak już boczki miałem zdjęte to i silniczek w mechanizmie centralnego zamka kierowcy wymieniłem - wreszcie się drzwi zamykają (silniczek z Accorda VII pasuje p&p, jeśli tak to można nazwać :)  Zajęło mi to najdłużej i najwięcej przy tym słów w obajtkowym narzeczu padło.

A wczoraj doszła lewa lampa w klapę wersja, angielska - oklejane będzie i nastanie symetryczność. Cena za używkę 49,00 PLN (słownie: czterdzieści dziewięć PLN + k.przesyłki), tak się trafiło szczęśliwie.  

• Like 5
  • Upvote 1

Wróciły fabryczne lampy. Chińskie ksenony zaczęły szwankować, czasami któryś się nie zapalił. Pomagało wyłączenie i włączenie. I powiem szczerze seria dobrze świeci default_smile.png Jedynie żarówkami poprawić lekko.

7e2ff5978afed4a9a1938162c01f85b9.jpg

• Like 7

8 godzin temu, ewemarkam napisał:

Chińskie ksenony zaczęły szwankować

Co miałeś chińskie? Przetwornice czy żarniki? Kiedyś też kupiłem taki zestaw hid i siało to zakłócenia na potęgę do tego stopnia, że na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym w liczniku znikały cyferki :D Wywaliłem chińskie przetwornice i kupiłem oryginalne z Hella i kłopoty się skończyły. Oryginalne żarniki np Osram lub Phillips też już nie są takie drogie, ja miałem D2S.

• Like 1

Co miałeś chińskie? Przetwornice czy żarniki? Kiedyś też kupiłem taki zestaw hid i siało to zakłócenia na potęgę do tego stopnia, że na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym w liczniku znikały cyferki  Wywaliłem chińskie przetwornice i kupiłem oryginalne z Hella i kłopoty się skończyły. Oryginalne żarniki np Osram lub Phillips też już nie są takie drogie, ja miałem D2S.
Nie było żadnych zakłóceń. W zasadzie działały bez problemów pół roku. A teraz takie akcje. Trudno, już są fabryczne lampy :) nie wytrzymały do przeglądu, bo ten końcem miesiąca. Ale jeszcze tam był jeden problem. Prawa lampa coś puszczała wodę do środka lampy. Więc uszczelnienie się jej k tak przyda.

17 minut temu, ewemarkam napisał:

Nie było żadnych zakłóceń. W zasadzie działały bez problemów pół roku. A teraz takie akcje. Trudno, już są fabryczne lampy :) nie wytrzymały do przeglądu, bo ten końcem miesiąca. Ale jeszcze tam był jeden problem. Prawa lampa coś puszczała wodę do środka lampy. Więc uszczelnienie się jej k tak przyda.

Ja dobrze pamiętam, że Ty jakieś szlify na tych kloszach ćwiczyłeś czy jakoś tak :huh:

Ja dobrze pamiętam, że Ty jakieś szlify na tych kloszach ćwiczyłeś czy jakoś tak :huh:
Nie szlify, ale chciałem szlifować. W końcu całe klosze formowalem na gorąco z plexi. Wyszło to nawet dobrze. Tylko jak wpakowales tam do soczewki żarówkę halogenowa to światła były na poziomie tych w F126p. Koniecznością były dobre LEDy albo HID. Miałem pierwsze (tańsze) a potem włozylem to drugie. Jakoś początkiem grudnia chyba. Było dobrze do tej pory. Paru ludzi mi po drodze zwralalo uwagę, machało. I dopiero jak podjezdzalem pod samochód na światach, widzialem, że jedna albo druga nie świeci. Zakłóceń nie powodowały żadnych, miały jakieś tam filtry za przewodach.
  • Like 1

Z racji tego, że poprzedni wąż się niefortunnie przetarł o obudowę wentylatorów, wsadziłem nowy i to żadna chińszczyzna, tylko made in Filipiny...:P

Teraz trochę podymiem:faja:i będzie cacy...:)

CD95EECC-984D-4583-8CC2-28F6C9D041E4.jpeg

9017C8E3-3075-4037-973E-F9057C599561.jpeg

• Like 2

12 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wróciły fabryczne lampy. Chińskie ksenony zaczęły szwankować, czasami któryś się nie zapalił. Pomagało wyłączenie i włączenie. I powiem szczerze seria dobrze świeci default_smile.png Jedynie żarówkami poprawić lekko.

7e2ff5978afed4a9a1938162c01f85b9.jpg

Niestety taki los chińczyka :)Polerka lamp też dużo daje:D Prosty zestaw z Alledrogo i poprawa o ~25%

• Like 1