Jump to content

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

Wczoraj małe święto Subaru miałem. Przyjechała nagroda w moim pierwszym wygranym w życiu konkursie - i to od razu Subarowym :D Odebrałem też zegary boost i oil pressure oraz turbotimer D1Spec, zamontowałem zakrętkę do szybkowaru i przeniosłem tablicę rejestracyjną front nieco niżej - udało mi się dopaść fajne ramki do tablic bez grubego pasa na dole (i z cytatem Dale'a Earnhardta - taki smaczek). W końcu nie wisi połowa ramki w powietrzu, co mnie irytowało od zakupu :P W następnym tygodniu Świnka wraca na warsztat, kolejne mody mechaniczne i software'owe :)

wygrana.jpg

zegary.jpg

rejestracja.jpg

tekst ramka.jpg

Edited by Infra
  • Like 8
  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przewietrzyłem świnkę, pies się wybiegał i z kobitą posprzątaliśmy trochę las.  

Z grubsza poskładałem serducho GT-ka (podkreślam "z grubsza" bo zostało jeszcze parę rzeczy do zrobienia - m. in. kolektor tylko chwycony lekko na śrubach bo muszę jeszcze pociągnąć pod nim wiązkę do

No i udało się... po niecałym roku Świnia jeździ o własnych siłach   video-1596126712.mp4

Posted Images

5 minut temu, Infra napisał:

Wczoraj małe święto Subaru miałem. Przyjechała nagroda w moim pierwszym wygranym w życiu konkursie - i to od razu Subarowym :D Odebrałem też zegary boost i oil pressure oraz turbotimer D1Spec, zamontowałem zakrętkę do szybkowaru i przeniosłem tablicę rejestracyjną front nieco niżej - udało mi się dopaść fajne ramki do tablic bez grubego pasa na dole (i z cytatem Dale'a Earnhardta - taki smaczek). W końcu nie wisi połowa ramki w powietrzu, co mnie irytowało od zakupu :P W następnym tygodniu Świnka wraca na warsztat, kolejne mody mechaniczne i software'owe :)

to teraz pewnie te plakietke z logo sfa zamawiasz? :mrgreen:

15 minut temu, VEC napisał:

to teraz pewnie te plakietke z logo sfa zamawiasz? :mrgreen:

Jeśli chodzi o miejsce po tablicy to waham się między poszerzeniem dziur pod FMIC a instalacją plate delete kit Perrina, bo i tak będę od nich zamawiał engine dress-up kit :)

A tak wygląda  po lakierowaniu ostatniej warstwy przed polerowaniem.

Ps.

Pierwszy raz w życiu  lakierowałem elementy auta.

20200903_100638.jpg

20200903_100624.jpg

• Like 7

Zaprowadziłem Szarego Mnicha na przegląd po 30 kkm i odebrałem. Z trudem go parkując bo znowu mi blisko domu zagnieździła się ekipa jakichś filmowców od jakiegoś serialu. :toobad:

Z ostatnich kilku dni:

- lotka, 

- klejenie reflektorów i polerka, 

- konserwacja profili zamkniętych, 

- malowanie zderzaka z tyłu, 

- naprawa osłon termicznych kolektora. 

• Like 3

Lakierowanie wyszło ładnie.

od Siebie jako amatora domowych napraw mogę doradzić by powierzchnie dokładnie oczyścić, dobrze wyposażyć się w piaskarkę nawet małej wydajności do drobnych elementów.

Jeśli będziemy mieć wżery w stali to mechanicznie materiału możemy nie doczyścić a piaskarka zrobi robotę.

Pierwsza warstwa jest najważniejsza i ma być jak najcieńsza dobrze aby lakier był wodnisty.  W przypadku malowania epoksydem wybierać lakiery z utwardzaczem 1:1 (z reguły takie są lepsze) zaczynamy od newralgicznych miejsc, lakier nanosimy pędzlem a następnie wycieramy resztę szmatką. (jeśli będziemy odrazu lakierować pistoletem elementy na których stal ma wżery istnieje duże ryzyko że pod powierzchnią lakieru pozostaną cząsteczki tlenu które po czasie zwiążą się z naszą stalą utleniając ją )

Lakier bezbarwny wybierać z górnej półki ponieważ mi kilka tańszych lakierów bezbarwnych szybko zmętniało/zzieleniało.

Jeśli ktoś chce sobie ogarnąć podwozie w samochodzie (sanki zaciski wahacze i inne plugastwo) i nie ma wydajnego kompresora, proponuje zaopatrzyć się w piaskarkę do myjki ciśnieniowej.

Ta metoda ma wiele wad ale jest skuteczna i nie wymaga dużego wkładu finansowego. piaskarka do kompresora o małej wydajności jest zdatna do użytkowania punktowego a kompletnie nie nadaje się do "robienia większych elementów"

Edited by SubaruLPG
  • Like 1
  • Upvote 1
2 minuty temu, Szczepanoo napisał:

Stare/nowe (odmalowane) błotniki DAMD ;)imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a565B20A5-04D2-4C81-AC07-A15F5EB73C80.thumb.jpeg.c3d3734b35cd8703b0ba7d473d733cb2.jpeg

9708D086-4A38-4EDB-AC60-B291B82F7E7F.jpeg

Poproszę zdjęcie z przodu B)

8 minut temu, Szczepanoo napisał:

CCDC36D7-BF30-4DC4-9124-C4EBDFE97B58.jpeg

33006713-CB2A-414E-82AA-71A8A30B6F24.jpeg

Dzięki, gdzie Ty to zdobyłeś?

PS: a tak całe auto z przodu masz? Tak, żeby było widać o ile szerzej jest ;)

Posprzątałem. :D Odkryłem przy okazji, że pojedyncze kliknięcie przycisku przy zegarach powoduje wyświetlenie przebiegu i stanu zbiornika paliwa. Nie trzeba do tego kluczyka w stacyjce. Fajny bajer. ;p

Edyta:

Nacisnąłem jeszcze dwa razy i pojawiło się "5 - on". Co to znaczy? :blink: 

Edited by Orear
4 godziny temu, Orear napisał:

Następnym razem będzie 4-on. Potem 3-on, 2-on, 1-on... Zobaczymy, czy na kolejną próbę wystarczy odwagi :mrgreen:

• Haha 5
26 minut temu, rosaskc napisał:

Następnym razem będzie 4-on. Potem 3-on, 2-on, 1-on... Zobaczymy, czy na kolejną próbę wystarczy odwagi :mrgreen:

Prawie jak about:robots w FireFox'ie ;)

6 godzin temu, Orear napisał:

Następnym razem będzie sześcion czyli sześcian po Podlasku.

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

Po ostatnim razie silnik zamieni się w diesla :biglol:

• Like 1
  • Haha 1
Po ostatnim razie silnik zamieni się w diesla :biglol:
I od razu ukręci wał

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

• Like 1
  • Haha 1
5 godzin temu, janekbe napisał:

I od razu ukręci wał

A to już nie było fajne :unsure:...

...:biglol:

• Like 1
  • Haha 1

Czytając komentarze jestem coraz bardziej skłonny sprawdzić, która z teorii jest prawdziwa. :biglol: Oby nie ta z dieselem... :P Ale coś czuję, że na końcu okaże się, iż to po prostu poziom podświetlenia tablicy albo inny banał. :D

21 godzin temu, R4RE napisał:
21 godzin temu, Szczepanoo napisał:

33006713-CB2A-414E-82AA-71A8A30B6F24.jpeg

Dzięki, gdzie Ty to zdobyłeś?

No zgadnij :OO::biglol: 

• Haha 4

Wziąłem imprezę na myjnię, następnie wysprzątałem, wyplakowałem, obfociłem i wystawiłem na otomoto... 

Niestety wciąga od jakiegoś czasu olej. 

Wolałbym sprzedać niż bawić w remont 1.5, tym bardziej, że jestem umówiony na oględziny innego samochodu. Subaru oczywiście - z tego chyba się nie da wyleczyć :krecka_dostal: a co gorsza żona i dzieciaki też się zarazili subarowirusem... 

Tarcze i klocki- tył. Przebieg 162 000 km. W połączeniu z przodem, który robiłem kilkanaście dni temu auto staje w miejscu :-)

IMG_20200905_103436.jpg

IMG_20200905_102510.jpg

IMG_20200905_094913.jpg

• Like 1
3 godziny temu, yaroz napisał:

Założyłem pseudo brembulce :D

Przed

IMG_20200905_095615.jpg

Po

IMG_20200905_111618.jpg

IMG_20200905_103812.jpg

IMG_20200905_104611.jpg

Felga pozwala na większą tarczę i prawdziwe Brembo.

• Upvote 1

Poodkurzałem piasek i psie kudły, ślinę z resztą też z obu Subaraków - można powiedzieć że sobota produktywna:)ef6ded3885c76be9f2d75751ad041a23.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

• Like 2