Jump to content

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

Polerka była pod naklejkę. Nie jestem fanem wlepek, ale wpadł mi do głowy pomysł że w tym miejscu fajnie by to wyglądało no i musiałem  Jak już zrobiłem to mam mieszane uczucia i chyba to zdejmę... nie wiem, waham się 

Chętnie przyjmę jakieś upvoty/downvoty dla wybadania opinii publicznej:mrgreen:

P.S.: gdyby ktoś chciał taką naklejkę na szybę bo w trochę większym rozmiarze to mogę oddać w cenie przesyłki/listu- piszcie pw.

Untitled5.thumb.jpg.de8f733d2f8a9009dec52e366999ba20.jpg

Skoro chcesz opinii - moim zdaniem coś takiego to obciach. Przyznam jednak, że w tej lokalizacji nie aż taki jak na przedniej szybie. Może inna treść byłaby ciekawym pomysłem.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przewietrzyłem świnkę, pies się wybiegał i z kobitą posprzątaliśmy trochę las.  

Z grubsza poskładałem serducho GT-ka (podkreślam "z grubsza" bo zostało jeszcze parę rzeczy do zrobienia - m. in. kolektor tylko chwycony lekko na śrubach bo muszę jeszcze pociągnąć pod nim wiązkę do

No i udało się... po niecałym roku Świnia jeździ o własnych siłach   video-1596126712.mp4

Posted Images

34 minuty temu, dr.elich napisał:

Skoro chcesz opinii - moim zdaniem coś takiego to obciach. Przyznam jednak, że w tej lokalizacji nie aż taki jak na przedniej szybie. Może inna treść byłaby ciekawym pomysłem.

Jak dla mnie to fajny napis SUBARU byłby najlepszy :)

• Like 2
  • Upvote 1
32 minuty temu, LosioDriver napisał:

Jak dla mnie to fajny napis SUBARU byłby najlepszy :)

Ale właśnie tak aby w lusterku było widać :)

Ja dziś Forka umyłem po wakacjach. Ta "aerodynamika" lodówki powoduje że na szybie lądują chyba wszystkie owady. 

• Like 1
3 godziny temu, VEC napisał:

P.S.: gdyby ktoś chciał taką naklejkę na szybę bo w trochę większym rozmiarze to mogę oddać w cenie przesyłki/listu- piszcie pw.

Dla wolnossaka 2.0 wersja z dopiskiem "I'll" :biglol:

• Haha 1
  • Upvote 1

Akurat ew napis Subaru lepiej pasuje na stałe na szybce, a nie jako komunikat, który wyskakuje od czasu do czasu...

Efekt popup jest ekstra, sama treść taka sobie. Zawalidroga i tak nie patrzy w lusterku, ze żwawymi kierowcami nie ma problemu co do blokowania pasa. także ten....

No ale ten widok: :mrgreen:

• Upvote 1
5 godzin temu, VEC napisał:

Polerka była pod naklejkę. Nie jestem fanem wlepek, ale wpadł mi do głowy pomysł że w tym miejscu fajnie by to wyglądało no i musiałem :P Jak już zrobiłem to mam mieszane uczucia i chyba to zdejmę... nie wiem, waham się :P

Chętnie przyjmę jakieś upvoty/downvoty dla wybadania opinii publicznej:mrgreen:

ja tam mam adres instagrama mojej Świni. podjeżdżam na zlot, car meet - pyk szyber i ludzie wiedzą gdzie mogą go pooglądać :D

• Like 1
11 minut temu, Infra napisał:

ja tam mam adres instagrama mojej Świni. podjeżdżam na zlot, car meet - pyk szyber i ludzie wiedzą gdzie mogą go pooglądać :D

Masz instagrama i followersow, nie będe się dla naklejki tak gimnastykował :mrgreen: wszakże wtedy wypadałoby podzić:P

• Like 1

Poświęciłem kilka godzin na ogarnięcie kilku rzeczy, które zaczęły się kurzyć na mojej ToDo list.

Zamontowałem antenę i moduł DAB+, która czekała na to jakieś 4 miesiące. Usprawiedliwiam się tym, że w międzyczasie zdążyłem ją zgubić i pogodzić się z faktem, że trzeba kupić nową.

Wymontowałem moduł odbiornika sygnału z kluczyka i dolutowałem do stockowej antenki 1,5 przewodu, który puściłem słupkiem na dach. Zasięg działania kluczyka zwiększył się z kilku do kilkunastu metrów. Była o tym onegdaj dyskusja w tym temacie, więc potwierdzam jedynie, że w SG ta opcja się sprawdza.

Wymieniłem silnik tylniej wycieraczki, który nie działał od zakupu potForka. Wskoczyło również nowe ramię i pióro wycieraczki. Cieszę się choć nie wiem czy kiedykolwiek będę z niej korzystał.

Zamontowałem mikrofon do zestawu głośnomówiącego z jednostki multimedialnej, który ze względu na przeciągające się modyfikacje konsoli środkowej dyndał sobie wesoło na lusterku. Poszedł słupkiem A na wysokość podsufitki.

Jednostka centralna dostała kabel USB wyprowadzony do schowka. Docelowo wpadnie tam modem SIM i potForek będzie miał własne źródło internetów do navi, Spotify i czego tam jeszcze.

Może niedługo zabiorę się za dokończenie modyfikacji panelu konsoli środkowej ale na razie jest dużo roboty przy czyichś autach i na swój zwyczajnie nie starcza czasu. Szewc bez butów chodzi...

• Like 4
  • Upvote 3

Zaoszczędziłem 320 zł wydając 20 zł na dwa łożyska.
Przy okazji wymieniłem pasek 6PK 1590
95835e8ea20c4ae225d79ca94b856045.jpgdd3d988fa3938c802717b1c773e64cf1.jpg

• Like 3
W dniu 28.08.2020 o 19:36, Orear napisał:

Jest kozak! Oby jak najdłużej działo i oby RAMu wystarczyło!

Dzięki.  Sprawdziłem w boju. Na Chorwację z tym pojechałem, zarąbiście działa, navi, muza, wsio pięknie. Z aktualizacjami racja - raz się włączyły gdzieś na Węgrzech 

Fikuśny kształt mają rzeczywiście.
Cena oryginału za kawałek przetłoczonej blaszki 170 zł. Uznałem że to z lekka przesada.

Zrobiłem sobie rwd, ale nie pomyślałem, że przednie łożyska wypadało by zabezpieczyć. :biglol:
902c3f1f51dc7e9095e92884f0b302f3.jpg
4a8483d9df56f28338e93ee1b20d1fd8.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

• Haha 2
6 minut temu, SubaruLPG napisał:

Jesteś odważny że w tak grząskim terenie używasz podnośnika o tak małych stopach/powierzchni podparcia z podłożem

Podnośnik stoi na jakiejś desce, zabezpieczone jest to pieńkiem. Nie wygląda źle.

@Dzixd nakrętka Ci się odkręciła?

• Like 1
11 minut temu, SubaruLPG napisał:

Jesteś odważny że w tak grząskim terenie używasz podnośnika o tak małych stopach/powierzchni podparcia z podłożem

kwestia doświadczenia. pod podnośnikiem jest płyta metalowa. :biglol:

po za tym zabezpieczenie zawsze jakieś podkładam.

10 tonowy ciągnik też podnoszę podnośnikiem z podstawą kwadratu 10x10 cm. Gruba belka albo właśnie płyta metalowa robi robotę.

5 minut temu, ewemarkam napisał:

@Dzixd nakrętka Ci się odkręciła?

Wyciągnąłem półosie z przodu. Nakrętki nie było bo nie było przegubu. :facepalm:

Teraz już wsadziłem przeguby stare ze złomu i skręciłem. Powinno trzymać.

• Like 2

Zintegrowana stopa to co innego co element postawiony na sobie... Sorry że się czepiam, sam używam prasy własnej roboty . podkładki adaptery nie są w żaden sposób mocowane. co skutkuje że prasa czasem odda jeśli coś zaczniemy krzywo wprasowywać:biglol:

Dobrze że podkładasz coś pod podnośnik. Ja niestety o tym czasem zapominam:unsure: 

Ja przez weekend odkurzyłem, wymieniłem olej i pomalowałem tylne błotniki  

20200829_195346.jpg

20200829_195355.jpg

Edited by ipsx82
  • Like 2
  • Upvote 1
10 godzin temu, SubaruLPG napisał:

teraz to będzie szybkowar

I będzie zaparzał płyn szybciej niż Tajka zrobi pad thai na przydrożnym wok wózku.

• Haha 4