Jump to content

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

3 godziny temu, rosaskc napisał:

Zapłaciłem Panu za naklejenie łatki na oponę. Taki obrazek wczoraj na oponie zobaczyłem...

IMG_20200807_223039__01.thumb.jpg.86b44460b75f09c9985b8b6b228bc076.jpg

Usłyszeć też powinieneś. Nie robiło cyk,cyk,cyk,cyk?

• Replies 17.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przewietrzyłem świnkę, pies się wybiegał i z kobitą posprzątaliśmy trochę las.  

Z grubsza poskładałem serducho GT-ka (podkreślam "z grubsza" bo zostało jeszcze parę rzeczy do zrobienia - m. in. kolektor tylko chwycony lekko na śrubach bo muszę jeszcze pociągnąć pod nim wiązkę do

No i udało się... po niecałym roku Świnia jeździ o własnych siłach   video-1596126712.mp4

Posted Images

Żółte zainstalowałem. Nie jeździłem jeszcze na tych tulejach po bezdrożach, ale jest sympatycznie na asfalcie nawet przy niewielkich nierównościach.

Pokonywanie łuków sprawia teraz o wiele więcej przyjemności. Wcześniej dla usprawnienia wstawiłem rozpórkę na przód i efekt był o wiele mniej odczuwalny. jeżdżę na felgach 16, przy 17 czy 18 żółte tuleje mogą powodować dyskomfort.

Martwi mnie jedynie trochę brak integracji sworznia z poli w przypadku tylnej tulei wahacza. może to powodować po czasie skrzypienie?  Na razie zawieszenie pracuje cicho, słychać jedynie chlapnięcie opony przy nierównościach.

7 godzin temu, suberet napisał:

Usłyszeć też powinieneś. Nie robiło cyk,cyk,cyk,cyk?

Usłyszałem, dlatego obejrzałem dokładnie opony i pojechałem na wulkanizację ;)

5 minut temu, rosaskc napisał:

Sam czy w zakładzie?

Siostrzeniec mojego mistrza od Subaru zajmuje się profesjonalnym detailingiem :)

Ja dzisiaj poodkurzałem fiestę :D

Teraz go wygooglowałem, w sumie pierwsze co znalazłem to gościa ze SWAGTV, pokazuje jak go nakładać, no i dodaje że z tym woskiem jest dożywocie. Nie zdołamy go zużyć :)

Ja lece od paru lat na collonite 476, pół roku wytrzymuje na powierzchniach poziomych, na bocznych trochę dłużej. Ale samochód garażuje, być może dlatego.

10 godzin temu, ewemarkam napisał:

Teraz go wygooglowałem, w sumie pierwsze co znalazłem to gościa ze SWAGTV, pokazuje jak go nakładać, no i dodaje że z tym woskiem jest dożywocie. Nie zdołamy go zużyć :)

Ja lece od paru lat na collonite 476, pół roku wytrzymuje na powierzchniach poziomych, na bocznych trochę dłużej. Ale samochód garażuje, być może dlatego.

Jeśli mówisz o Soft99, to nie wytrzyma roku, trzeba nakładać dwa razy. Ale z wydajnością to prawda, ciężko się go pozbyć. 

11 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ja używam tego fusso 99 dwa razy w roku. Na wiosne i na jesien. I po 6-8 myciach tego woskowego ślizgu już nie ma i przydałoby odtworzyć.

To i tak super efekt moim zdaniem jak na wosk do aplikacji w domu. No ale nie na rok. 

Edited by dirkdiggler
  • Like 2

Powierzchnie woskowane z czasem się zatykają i wymagają mycia specjalnym typem szamponu w celu przywrócenia właściwości. Ja osobiście mam nieco inne podejście, ale też skuteczne.

12mc na Fusso to z palcem w nosie przy odpowiednim pielęgnowaniu.

• Like 1
38 minut temu, rosaskc napisał:

Serio?? Wydaje się on być zaskoczony taką deklaracją z Twojej strony.

Ludwik XIV jest zniesmaczony Twoim żartem :D

ludwikmini.jpg

• Haha 6