Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem na bieżąco :D Było w dolnym stanie, lampka paliła się to gasła, aż w końcu na stałe zagościła na tablicy... zatem dolewka. Obecnie mam górny stan, jest zatem ok. Dzięki za troskę :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KPR napisał:

Sprawdzałem na bieżąco :D Było w dolnym stanie, lampka paliła się to gasła, aż w końcu na stałe zagościła na tablicy... zatem dolewka. Obecnie mam górny stan, jest zatem ok. Dzięki za troskę :hi:

 

O ile dobrze kojarzę to lampka wskazuje stan ciśnienia oleju a nie poziomu, a spadek ciśnienia to już brak smarowania ;) Na przyszłość lepiej nie dopuszczać do spadku oleju poniżej "połowy" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

 

O ile dobrze kojarzę to lampka wskazuje stan ciśnienia oleju a nie poziomu, a spadek ciśnienia to już brak smarowania ;) Na przyszłość lepiej nie dopuszczać do spadku oleju poniżej "połowy" :)

 

 

Hm... dzięki za info. Sprawdzę następnym razem przy jakim stanie lampka się zapala:D Przyzwyczajony jestem, że spokojnie smarowanie jest do dolnej granicy, którą wiadomo lepiej nie przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KPR napisał:

Hm... dzięki za info. Sprawdzę następnym razem przy jakim stanie lampka się zapala:D Przyzwyczajony jestem, że spokojnie smarowanie jest do dolnej granicy, którą wiadomo lepiej nie przekraczać.

 

Na to ma wpływ nie tylko poziom oleju ale też pochylenie auta. Np. na zakręcie może inaczej się ułożyć olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Na to ma wpływ nie tylko poziom oleju ale też pochylenie auta. Np. na zakręcie może inaczej się ułożyć olej.

Oczywiście.  Weryfikacja zawsze na płaskim, równym terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to całka! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _akir_ napisał:

to sie wytenteguje i będzie git malina :D 

już widać że kitu odpadło, więc będzie się miało czego trzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 21:47, KPR napisał:
W dniu 7.06.2020 o 21:46, LosioDriver napisał:

 

Lampka oleju się paliła?

 

Uhm

Ja kiedyś dolałam dwa litry oleju i lampka nawet nie mrugnęła do mnie... Po jakimś czasie wymieniłam silnik :mrgreen:

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 555marcin napisał:

 

Pierwsze Subaru? ;)

Pierwsze, pierwsze :) Przejechane już ponad 20k km i dalej śmigam :yahoo:

 

 

Dziś już po planowanym przeglądzie po 105k km. Dodatkowo trzeba było wymienić jeszcze przednie klocki hamulcowe oraz tuleje przednich wahaczy.

 

Na koniec nastąpił montaż takiego oto gadżetu, którego zakup dokonałem jeszcze jak było normalnie i czekał w kwarantannie aż do dziś :D

20200608_195917.thumb.jpg.595740a2a4c8444486c152fa5248b52d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Aga napisał:

Ja kiedyś dolałam dwa litry oleju i lampka nawet nie mrugnęła do mnie... Po jakimś czasie wymieniłam silnik :mrgreen:

 

To można nazwać PECHEM. Ja już podobne rzeczy przerabiałem, zatem... wszystko pod kontrolą:D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Oktan napisał:

już widać że kitu odpadło, więc będzie się miało czego trzymać :P

całka na bank bo dach sie zagiał ;)Najlepsze to ze kupilem tego sztrucla 08.06.2017, wczoraj bylo rowne 3 lata :D Prawie jak w leasingu, 3 lata i auto odebrane tyle ze nie przez leasing ale przez PZU/Kasacje :lol: To chyba nie pierwsza jego stluczka, bo wiecej szpachli sie kulało na drodze niz szkla. 

29E89ADF-AD99-46B9-B8DD-7B18B5C5A598.jpeg

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...