Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, radek311989 napisał:

@Orear teraz się zastanawiam czy możnaby na przód taką dać, tylko żeby nic nie przyciemniało, a miało właściwości na UV i promieniowanie cieplne.

 

Brat na przednich bocznych miał folię ochronną nieprzyciemniającą i nie przeszedł przeglądu. Musiał ściągać.

Nawet nie wiedział, że ją ma bo była już założona, ale jakoś zauważyli.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LosioDriver napisał:

 

Brat na przednich bocznych miał folię ochronną nieprzyciemniającą i nie przeszedł przeglądu. Musiał ściągać.

Nawet nie wiedział, że ją ma bo była już założona, ale jakoś zauważyli.

To ciekawe, ja miałem w foce rs taką ori, nigdy nie było problemów, chyba że może producent ma wtedy odpowiednią homologację...

 

Nawiasem https://bezprawnik.pl/przyciemnianie-szyb/

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vercy napisał:

To ciekawe, ja miałem w foce rs taką ori, nigdy nie było problemów, chyba że może producent ma wtedy odpowiednią homologację...

 

Nie mam pojęcia, ale się doczepili i zaznaczyli to w systemie więc nie miał innej opcji tylko rwać bo w każdej stacji widzieli, że jest flaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vercy napisał:

To ciekawe, ja miałem w foce rs taką ori, nigdy nie było problemów, chyba że może producent ma wtedy odpowiednią homologację...

Jeśli auto wyszło z salonu z przyciemnioną szybą to zawsze przejdzie, ale zazwyczaj nie jest to folia tylko przyciemnione piecowo (cokolwiek to znaczy..)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A czy ktoś z Was przyklejał folię na szyberdach? Jak ostatnio słońce zaświeciło to przypomniało mi się, że coś takiego gdzieś czytałem i podobno robi to robotę. 
 
Szyby przyciemniała mi firma, szyberdach robiłem sam, parę parchów wyszło ale nie chciało mi się poprawiać. Szyber wykręciłem i przyniosłem do mieszkania na stół.
Nigdy wcześniej nie robiłem takich cyrków.
Mod niezastąpiony, szczególnie w ciepłych krajach.
Folia lustrzana za 30 pln, rolka wystarczy na kilka razy, jeśli się nie uda za pierwszym.17d1e11b701b7dc19b388f233f471306.jpg

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ewemarkam napisał:

W audi 80 miałem fabrycznie przyciemnione szyby. Zawsze przechodził przegląd.
U Siebie też szyberdach przyciemniałem. Chyba najprościej to zrobić. Nie grzeje tak latem na głowę.

Problemem nie jest chyba samo przyciemnienie tylko, że nie można mieć jakiejkolwiek foli na przednich bocznych szybach.  To chyba chodzi o bezpieczeństwo podczas wypadku, tzn wybijaniu szyb itp, tak mi sie zdaje. Jak masz przyciemnione oryginalnie lekko piecowo to nie powinno byc zadnego problemu i na przeglądzie i przy kontroli :) Chyba ze diagnosta bedzie naprawdę czepialski. 

Edytowane przez FilipeK
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast, kiedyś przykleiłem typową folie przeciwsłoneczną na okna w mieszkaniu. Mam prawie od słonecznej strony. Od 12 do zachodu mam słońce. Temperatura spadła w mieszkaniu o ok 8 stopni latem. Ale.... Kwiatki mi w mieszkaniu przestały rosnąć. Musiałem zerwać i finalnie zamontowałem rolety.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, koziolek napisał:

Szyby przyciemniała mi firma, szyberdach robiłem sam, parę parchów wyszło ale nie chciało mi się poprawiać. Szyber wykręciłem i przyniosłem do mieszkania na stół.
Nigdy wcześniej nie robiłem takich cyrków.
Mod niezastąpiony, szczególnie w ciepłych krajach.
Folia lustrzana za 30 pln, rolka wystarczy na kilka razy, jeśli się nie uda za pierwszym.17d1e11b701b7dc19b388f233f471306.jpg

Taptane Tapatalkiem
 

A czarna lustrzana będzie miała takie same właściwości jak ta srebrna, czy auto będzie się bardziej nagrzewało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FilipeK napisał:

Problemem nie jest chyba samo przyciemnienie tylko, że nie można mieć jakiejkolwiek foli na przednich bocznych szybach.  To chyba chodzi o bezpieczeństwo podczas wypadku, tzn wybijaniu szyb itp, tak mi sie zdaje. Jak masz przyciemnione oryginalnie lekko piecowo to nie powinno byc zadnego problemu i na przeglądzie i przy kontroli :) Chyba ze diagnosta bedzie naprawdę czepialski. 

Google ma inne zdanie na ten temat:

Przyciemnianie szyb jest w pełni zgodne z prawem, pod warunkiem że się z nim nie przesadzi w przypadku przodu pojazdu. Jeśli chodzi o samo przyciemnianie szyb, kluczowy jest §8 ust. 5 pkt 4. Przednie i przednie boczne szyby muszą mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%.25 mar 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google ma inne zdanie na ten temat:
Przyciemnianie szyb jest w pełni zgodne z prawem, pod warunkiem że się z nim nie przesadzi w przypadku przodu pojazdu. Jeśli chodzi o samo przyciemnianie szyb, kluczowy jest §8 ust. 5 pkt 4. Przednie i przednie boczne szyby muszą mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%.25 mar 2019
Tylko szyby zazwyczaj są atermiczne. I nigdy nie maja 100% przepuszczalności.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ewemarkam napisał:
13 minut temu, Michał W. napisał:
Google ma inne zdanie na ten temat:
Przyciemnianie szyb jest w pełni zgodne z prawem, pod warunkiem że się z nim nie przesadzi w przypadku przodu pojazdu. Jeśli chodzi o samo przyciemnianie szyb, kluczowy jest §8 ust. 5 pkt 4. Przednie i przednie boczne szyby muszą mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%.25 mar 2019

Tylko szyby zazwyczaj są atermiczne. I nigdy nie maja 100% przepuszczalności.

Mam wrazenie ze w tych starych autach te szyby byly bardziej przezroczyste. W tych nowych mimo, ze niby nie są przyciemnione, to chyba ta przejrzystość jest gorsza, np w VW. I na to jak dojdzie chyba najsłabsza folia to juz nie spełnia normy. Tak mi kiedys mowil diagnosta, ze seryjna szyby nie ma 100 procent przepuszczalnosci swiatla. Inaczej teoria, inaczej praktyka pewnie :) 

Edytowane przez FilipeK
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vercy napisał:

To ciekawe, ja miałem w foce rs taką ori, nigdy nie było problemów, chyba że może producent ma wtedy odpowiednią homologację...

 

Nawiasem https://bezprawnik.pl/przyciemnianie-szyb/

Nie ma szans że była oryginalna, folia na przednich drzwiach nie jest dozwolona ze względu na wypadki, przednie boczne szyby są hartowane, żeby się rozpadły w trakcie wybijania, folia powoduje że szyby nie można łatwo wybić i wyciągnąć człowieka. Fabrycznie szyby są przyciemniane piecowo.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczepanoo napisał:

bagażnika. Oczko ponownie dziękuje za logistykę i cała resztę...

Nie ma sprawy :ok:

 

Godzinę temu, Szczepanoo napisał:

Napitek i strawa ciągle aktualna :faja:

My już się tam kiedy na priv zgadamy :D

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 22:08, Herostrates napisał:

O kurcze. Z jakiego modelu dopasowałeś chłodnicę? Jakiś czas temu szukałem takiego rozwiązania

Podpasowała z WRXa STi, ale po drobnych przeróbkach ;)

 

Możesz trochę o tym poczytać tutaj:

http://forum.liberty.asn.au/viewtopic.php?f=65&t=17494

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janekbe napisał:

Jeśli auto wyszło z salonu z przyciemnioną szybą to zawsze przejdzie, ale zazwyczaj nie jest to folia tylko przyciemnione piecowo (cokolwiek to znaczy..)

Była montowana folia przez salon fabryczny Forda.

 

Ps z tego co pamiętam to szyba czołowa może mieć folie 5% a boczne przednie 15%, ale mogę źle pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vercy napisał:

Była montowana folia przez salon fabryczny Forda.

 

Ps z tego co pamiętam to szyba czołowa może mieć folie 5% a boczne przednie 15%, ale mogę źle pamiętać

Na czołową nie możesz nawet paska  przeciwsłonecznego nakleić a co dopiero folię, tak jak pisałem wcześniej nie uzyskasz zgodnej z prawem przepuszczalność światła przez szybę naklejając na nią folię, szyba sama w sobie już ma ograniczoną przepuszczalność. Wszystko co naklejane na przednie szyby boczne jest niezgodne z przepisami, a o czołowej nawet nie będę wspominał. Tylne boczne i tylną możesz sobie nawet farbą pomalować.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była montowana folia przez salon fabryczny Forda.

 

Ps z tego co pamiętam to szyba czołowa może mieć folie 5% a boczne przednie 15%, ale mogę źle pamiętać

Czyli nie była fabryczna tylko dołożona przez salon. Szyby przednia i boczne mają mieć przepuszczalność min. 70% i zazwyczaj tyle mają z fabryki to raz. A dwa pewien kumaty diagnosta mi tłumaczył że folia narusza warunki homologacji i wymagania rozporządzenia o warunkach technicznych par.8 punkt 5.2:

powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w  razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z  każdej strony pojazdu; nie dotyczy bankowozu;

Szyba z naklejoną folią nie umożliwia ani wypchnięcia ani zbicia pozwalającego na wyjście na zewnątrz pojazdu

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Syn Adama napisał:

Nie dziś, ale wszedł w końcu ręcznie malowany, letni, WRX-owy felunek.

Opony tej samej szerokości i z tym samym profilem co oryginalne 16-tki, więc koło mieści się leeeddwoo.

 

2.thumb.jpg.77c222612f82f521a9bd7dff6f0f140b.jpg

Co to masz w miejscu halogenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...