Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Krzychu91 napisał:

@raci Dużo roboty by wykręcić rozrusznik ? W miarę łatwy dostęp się wydaje. Miałeś jakieś objawy czy tak profilaktycznie ? Bo ja właśnie rozmyślam profilaktycznie odświeżyć rozrusznik i alternator ;)

+1

Tym bardziej że mój od chwili zakupu dość długo "kręci" 

Mam drugi , który mógłbym poddać regeneracji w sumie...

 

One są jakoś zamienne?

Bo ten co mam chyba z gc jest jak pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzychu91 napisał:

@raci Dużo roboty by wykręcić rozrusznik ? W miarę łatwy dostęp się wydaje. Miałeś jakieś objawy czy tak profilaktycznie ? Bo ja właśnie rozmyślam profilaktycznie odświeżyć rozrusznik i alternator ;)

To tak, sam rozrusznik trzyma się na dwóch śrubach, żeby się do niego dobrać, trzeba zdjąć puchę z przepustnicy (od dolotu, a u Ciebie pewnie i intercooler) i górna śruba oraz przewody - dostęp bajka, gorzej z tą od dołu bo nawet jak klucz założysz, to nie ma za bardzo miejsca, żeby tą śrubę odkręcić, może by się dało, ale stwierdziłem, że zamiast się męczyć, to zdejmę koło i zrobię od dołu - też trzeba się trochę nagimnastykować, ale zdecydowanie więcej miejsca na ruch kluczem.

Co do objawów - u mnie, szczególnie jak stał na dworze w zimniejsze dni, nie odbijał bendix i miałem przez chwilę po odpaleniu charakterystyczne piłowanie. Pewnie wystarczyłoby rozebrać, wyczyścić, posmarować i poskładać. No ale jak już rozebrany to żal nie wymienić dwóch łożysk, jednej tulei i szczotek :). A że nie wiedziałem co tam siedzi w środku, to kupiłem używkę (w miarę tania sprawa) i dopiero po rozebraniu zamawiałem części. Z ciekawostek, łożysko igiełkowe zamontowane z przodu rozrusznika, w stacjonarnych sklepach we Wrocławiu kosztuje 90zł:o, ale w necie można za 20zł dostać.

 

Do alternatora też już mam łożyska i szczotki, także na dniach też będzie odświeżony, chociaż piaskowanie obudowy już chyba sobie daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WueM napisał:

+1

Tym bardziej że mój od chwili zakupu dość długo "kręci" 

Mam drugi , który mógłbym poddać regeneracji w sumie...

 

One są jakoś zamienne?

Bo ten co mam chyba z gc jest jak pamiętam ;)

 

Pytanie, czy z tego samego silnika :) Widziałem gdzieś na naszym forum wątek z regeneracją rozrusznika (fajna fotorelacja) i tamten był np. na tulejach, u mnie łożyska, także na pewno jest kilka typów w zależności od silnika.

A sama regeneracja to fajna zabawa, jak ktoś lubi takie rzeczy, ładnie się to rozbiera i składa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Vercy napisał:

Tak z ciekawości, jak takie malowanie się robi?

 

Ja mam pomalowane też pistoletem... Jakość i trwałość powłoki jest odpowiednia i zadowalająca ;)

 

Poza tym większy wybór kolorów ;)

FB_IMG_1584775508537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artman84 napisał:

Ja dzisiaj zakończyłem proces psucia swoich felg  z Legacy...  

IMG_20200312_091556.jpg

IMG_20200323_182629.jpg

Mnie się tam czarne felgi zawsze podobały ale mówią że ja jakiś dziwny jestem:OO:

 

Dobra robota, tylko umyć oponę i jakiś dressing połóż sobie, będzie pięknie. Spraye czy pistolet lub proszek?:thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opony wpadnie jeszcze jakiś dressing przed montażem na auto. Ja używałem sprayu z motipa. Zastanawiam się jaka będzie trwałość tego ale to czas pokaże... Satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy bezcenna ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...