Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.03.2020 o 22:26, mattipk napisał:

@Pan Dziedzic mała poprawka, u nich kupiłem przednią. Tylną znalazłem na allegro. Obie staffa.

Mam.

To dobry zakup, polecam.

 

Zdjątko wrzucę jutro bo już ciemno było, no i nie miałem do tego głowy bo nie obyło sie bez rozlewu krwi. ;) 

 

Jeśli chodzi o tylną, to jest jakiś patent co by ją zdejmować i zakładać w kilka sekund ? 

Czasem potrzebuje mieć ” wolny ” tył i nie uśmiecha mi się tego odkręcać z kielichów.

 

E93C72D4-BD6F-4484-A8E0-25D947BF8505.jpeg

3CE9D484-9D58-46EE-AA0A-687A12EB2326.jpeg

F4213044-3B80-4AD2-AD84-DAB4D2B53725.jpeg

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pisałem o tym,że  wyczochrane auto ,ale wpadły trawy i zakupy, no i wczoraj wywaliłem trawy z bagażnika.

Wczoraj szybki odkurzacz ,aby czysto było.

A dziś?Zakupy w bagażniku i wpadliśmy do pewnego  marketu ogrodniczego i..roślinki z tyłu na podłodze i na siedzeniach, sie ziemia sypie... :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr Zybertowicz przy montażu przedniej nie czuć wielkiej różnicy w prowadzeniu natomiast przy tylnej bardzo odczujesz zmianę.

Żeby nie było offtopu, zmieniłem sobie obudowy lusterek. Było czarno jest blue mica :)

IMG_20200312_182728228.jpg

Edytowane przez mattipk
Dodanie zdjęcia
  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dr Zybertowicz napisał:

@aplam13 czy te rozpórki robią taką mega różnicę? Jeśli tak to przy okazji gmerania przy zawieszeniu może dorzucę, przynajmniej z przodu.

Hej, tak jak @mattipk wspomniał, tył robi dużo lepszą robotę bo w nadwoziu typu kombi nie ma takiej sztywności tył, ja się zdecydowałem od razu na komplet i naprawdę nie spodziewałem się takiej różnicy - nie żałuję, polecam bardzo:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aplam13 napisał:

Hej, tak jak @mattipk wspomniał, tył robi dużo lepszą robotę bo w nadwoziu typu kombi nie ma takiej sztywności tył, ja się zdecydowałem od razu na komplet i naprawdę nie spodziewałem się takiej różnicy - nie żałuję, polecam bardzo:thumbup:

Mam Blobwagona, sugerujecie montaż kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciek Niemy napisał:

Mam Blobwagona, sugerujecie montaż kompletu?

Ja bardzo polecam, myślałem że to tylko gadanie itp, a tu naprawdę czuć różnicę i nie jest to placebo;) jedynie troszkę szkoda mi miejsca z tyłu ale to w sumie 6 śrubek jak trzeba coś przewieźć większego:D Jakbyś montował z przodu dopytaj koniecznie czy wejdzie tak żeby o IC nie kolidowało i wspomnij że masz wagona a nie sedana bo wydaje mi się że wagon ma mniejszy rozstaw (półosie trochę krótsze przez co tak śmiem myśleć);)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek Niemy tylko pamiętaj że rozpływamy się nad tymi rozpórkami w forkach, impreza z tego powodu że jest niższa i ma sztywniejsze zawieszenie może nie jest taka chybotliwy i buda jest bardziej zwarta. Może niech ktoś z zamontowana rozpórka w imprezie się wypowie bo może się okazać że ci tak zachwalimy to rozwiązanie a u siebie nie poczujesz wielkiej różnicy ;-) ale podkreślam, nie jestem mechanikiem tylko humanistą więc mogę się mylić w takich kwestiach ;-)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mattipk napisał:

@Maciek Niemy tylko pamiętaj że rozpływamy się nad tymi rozpórkami w forkach, impreza z tego powodu że jest niższa i ma sztywniejsze zawieszenie może nie jest taka chybotliwy i buda jest bardziej zwarta. Może niech ktoś z zamontowana rozpórka w imprezie się wypowie bo może się okazać że ci tak zachwalimy to rozwiązanie a u siebie nie poczujesz wielkiej różnicy ;-) ale podkreślam, nie jestem mechanikiem tylko humanistą więc mogę się mylić w takich kwestiach ;-)

Ja obstawiam że nawet bardziej poczuje różnicę przez to że jest właśnie lepszy zawias w imprezie i bardziej bezpośrednia się zrobi:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał:

Zakładałem rozpórkę z przodu w imprezach i różnica odczuwalna od razu na pierwszym zakręcie czy rondzie.
Dużo pewniej się prowadzi i lepiej reaguje na ruchy kierownicą.

Taptane Tapatalkiem
 

Tak podejrzewałem, a domyślam się że w wersji kombi to już będzie niebo a ziemia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 18:52, Pan Dziedzic napisał:

Jeśli chodzi o tylną, to jest jakiś patent co by ją zdejmować i zakładać w kilka sekund ? 

Czasem potrzebuje mieć ” wolny ” tył i nie uśmiecha mi się tego odkręcać z kielichów.

Hej, właśnie sam miałem z tym problem ale stwierdziłem że do Whiteline nie będę dopłacał 600zł żeby mieć szybko zamykacze jak w rowerze przy kole bo i tak trochę mocowania wystają do środka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, adek101 napisał:

Cusco posiada taki system szybkiego demontażu. Cena 214 PLN.

Screenshot_20200314-083213_Chrome.jpg

Wczoraj kopałem w necie ponad 40 min. i nie znalazłem nic do Forka SG na tył z tej firmy. Cała gama modeli Subaru tam jest, ale Forka SG nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, yaroz napisał:

W rowerowym albo w Auchan na dziale rowerowym, albo na allegro takie coś kupisz za grosze.

Czy mocowanie w rowerze znosi takie obciążenia jak mocowanie rozpórki w aucie? IMO Jadąc spokojnie nie będzie to miało takiego znaczenia, ale przy gwałtownym manewrze wolałbym nie narażać się na fruwającą rozpórkę po bagażniku. Przeciążenia działające na mocowania w rowerze są zdecydowanie mniejsze. 

Choć to tylko moja skromna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...