Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szczepanoo napisał:

Wiosna zawitała ;)

1626666A-61D9-4A64-A57B-F3082B3525AB.jpeg

Spoko, regularnie takie mądrale lądują w rowie koło domu ojca.

 

Ciepło było to opony zamieniłem.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepanoo -spoko wygląda. Co do zimy u nas chyba już śniegów nie będzie hehe też chyba zmienię jak przeważę i przyjdą pierścienie centrujące :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci sie wzor, czy znaczek? Chińskie podroby nie dostają tüv
Nie chodzi o znaczek ani tuv, podróby to podróby, mi głupio wspierać ludzi, którzy kradną innych pomysły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie praw do raz zrobionego wzoru.. Wtedy producentów byłaby garstka. Jezeli wzoey bylyby zastrzeżone, to nie byłyby powielane... Rozumiem o co Ci chodzi, ale też nie bez przesady, bo wtedy do zakupu felg trzeba by szykowac naprawdę spore sumy, a i juz powiedzmy 900zl za felgę jest jakąś tam kwotą. Jakbym mial możliwości, szukałbym ori 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Danko napisał:

Nie ma sie praw do raz zrobionego wzoru.. Wtedy producentów byłaby garstka. Jezeli wzoey bylyby zastrzeżone, to nie byłyby powielane... Rozumiem o co Ci chodzi, ale też nie bez przesady, bo wtedy do zakupu felg trzeba by szykowac naprawdę spore sumy, a i juz powiedzmy 900zl za felgę jest jakąś tam kwotą. Jakbym mial możliwości, szukałbym ori 

Poczytaj o "modelu biznesowym" takich firm to otworzą Ci się trochę oczy. Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem w czym problem... Nie demonizujmy, rybek jest wolny, nikt patentów nie podprowadza, a model biznesowy niezbyt chyba ma tutaj znaczenie. Kazde przedsiębiorstwo ma za cel generowanie zysków. Firmy takie jak JR obrały jak dla mnie za cel średnią półkę cenową i w niej operują. Nie sprzedają felg jako oryginalne np Raysy. To jest dla mnie podróba, a jakby barszo to przeszkadzalo producentom topowym, to dążyliby do zastrzegania swoich wzorów. Jr jest na tyle juz znane, że zostałoby wtedy zauważone i "dojechane". Nie spinaj sie tak, bo mozna normalnie o tym porozmawiać tak wgl, po prostu mamy na ten temat trochę inne spojrzenie :drinks:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem w czym problem... Nie demonizujmy, rybek jest wolny, nikt patentów nie podprowadza, a model biznesowy niezbyt chyba ma tutaj znaczenie. Kazde przedsiębiorstwo ma za cel generowanie zysków. Firmy takie jak JR obrały jak dla mnie za cel średnią półkę cenową i w niej operują. Nie sprzedają felg jako oryginalne np Raysy. To jest dla mnie podróba, a jakby barszo to przeszkadzalo producentom topowym, to dążyliby do zastrzegania swoich wzorów. Jr jest na tyle juz znane, że zostałoby wtedy zauważone i "dojechane". Nie spinaj sie tak, bo mozna normalnie o tym porozmawiać tak wgl, po prostu mamy na ten temat trochę inne spojrzenie :drinks:
Nie spinam się tylko wiem jak ten biznes działa. Fabryka w Chinach robi odlewy większości felg znanych marek i taka firma zamawia sobie z katalogu dowolne podróby ze swoimlogo. Podrobione są w nich certyfikaty JWL, VIA itd i sprzedawane za ułamek ceny oryginału bo nie trzeba projektować felg, testować, inwestować w produkcję do tego narażając firmę, która je zaprojektowała na straty, bo spora część klientów nie chce felg, widząc na ulicy takie same podróby na rozlatującym się syfiku. Z uczciwą konkurencją nie ma to nic wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalałbym z tymi podrobionymi atestami.. Mysle, ze w międzyczasie ktos sprawdzil sobie wiarygodność tego. Wzory wzorami, ale najwiecej na nie narzekają ci, ktorzy na nich nie jeździli (tyle sam przynajmniej zauważyłem w różnych miejscach). Dają calkiem konkretną gwarancję, mysle, ze co by nie było, to tej konkretnej firmy nie wrzucałbym do wora z chamskimi chinolami. Okaże sie wkrótce, mam nadzieje, ze po czasie nie przyznam Ci racji :biglol: Kończę spam, możemy o tym gdzie indziej sobie gadać. 

 

Z dziś - zamówiłem filtr kabinowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalałbym z tymi podrobionymi atestami.. Mysle, ze w międzyczasie ktos sprawdzil sobie wiarygodność tego. Wzory wzorami, ale najwiecej na nie narzekają ci, ktorzy na nich nie jeździli (tyle sam przynajmniej zauważyłem w różnych miejscach). Dają calkiem konkretną gwarancję, mysle, ze co by nie było, to tej konkretnej firmy nie wrzucałbym do wora z chamskimi chinolami. Okaże sie wkrótce, mam nadzieje, ze po czasie nie przyznam Ci racji :biglol: Kończę spam, możemy o tym gdzie indziej sobie gadać. 
 
Z dziś - zamówiłem filtr kabinowy 
Zarówno VIA jak i JWL mają bazę felg, które przeszły certyfikację i można sobie samemu sprawdzić, polecam, ja z ciekawości sprawdzałem :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koziolek napisał:

Zastąpiłem suba który nigdy nie grał schowkiem który zawsze będzie pełnyemoji41.png
 

Szukam takiego schowka i nie mogę znaleźć... :(

Ma ktoś może na zamianę albo do sprzedania?

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

Zastąpiłem suba który nigdy nie grał schowkiem który zawsze będzie pełnyemoji41.pngc6867476ba945ac0f4c4207cbb7f7f67.jpgae65ea7aedd171e516938eb0e63d5f9e.jpg

Taptane Tapatalkiem
 

 Bardzo dobra robota majster :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszła dziś rozporka przednia kielichów do legacy IV.
w planach jest również usztywnienie tyłu rozpórka.
Rozpórka wygląda z firmy S..... solidnie choć osadzenie rozpórki na kieliszkach podczas montażu się odkształca... zastanawiam się czy jest to celowy zabieg
No to musi super usztywniać kielichy jak już przy montażu się odkształca :)

Jak coś mam taką co się nie odkształca, jest wytrzymała w opór i do tego lekka jak piórko bo z tytanu, też z firmy na S, z tego działu co 3 literki ma, ale tania nie jest :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do sztywności tej rozpórki jednak budowa kielichów w legacy mk IV jest taka że:

kielichy posiadają użebrowanie przetłoczenie przy otworach montażowych. można podłożyć podkładki u mnie montowałem bez podkładek być może popełniłem błąd... 

Kręciłem to z momentem ok 20-30NM, być może obsada na kielichy jest wykonana z innego materiału jak pręt...

całość jednak sprawiała wrażenie organoleptyczne dobre, spawy naprawdę ładne a materiał to nie profil zimnowalcowany

Tytan to bardzo dobry materiał jednak jest to jednocześnie twardy ale kruchy materiał z pewnością by się tak nie odkształcił lecz podzielił się na kawałki

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...