Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dominikon napisał:

Fota sprzed kilku dni, bo silnik do GT-ka już w sumie poskładany ale mi się znalazło więc wrzucam...

 

IMG_20191222_120843.thumb.jpg.db624918f957fcb9f5d57aa0ab5fe95a.jpg

 

Pozdrawiam Wszystkich i wkrótce zaproszę do innego działu, bo kolejna Świnka się u nas znów pojawiła!

 

Też niedawno składaliśmy, aktualnie na dotarciu ;). Fajnie się go składa zwłaszcza pierwszy raz, powodzenia :)

20200111_194207.jpg

Edytowane przez MattiWRX
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 08:12, aplam13 napisał:

Tak z ciekawości to z Outback'a nie są trochę dłuższe niż z Legacy?;)

Są i to sporo wyższe. po założeniu efekty są następujące:

Tył stoi sporo wyżej od przodu, więc na przednią oś pójdą podkładki bądź Mcperson również od outbacka.

Nie mam wrażenia nadmiernych ugięć tylnej osi podczas zakrętów. Przy przejeżdżaniu z dużą prędkością przez próg zwalniający czuć wtórne wahnięcie, lecz mam nieodparte wrażenie że jest ono znacznie mniejsze przy większym załadunku od seryjnych amorów/sprężyn z Legacy.

Bujając się na haku czuć większy opór i mamy mniejszą amplitudę pracy zawieszenia przy dociążonym bagażniku.

Zależało mi na możliwości przewożenia w bagażniku ciężkich materiałów i cel został osiągnięty.(wcześniej zdarzało mi się otrzeć wydechem o próg zwalniający przy pełnym załadunku) na pewno po tej operacji warto skorygować na stacji diagnostycznej ustawienia kół względem podłoża.

Operacja została przeprowadzona na używanych częściach (wyniki będą zależeć od stopnia zużycia części) oraz nie mam możliwości profesjonalnego porównania zbadania różnic.

 

 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dominikon napisał:

Fota sprzed kilku dni, bo silnik do GT-ka już w sumie poskładany ale mi się znalazło więc wrzucam...

Eh, mógłby i mój już się poskładać :(

W oczekiwaniu polatałem inną Świnką plus SPA na koniec :)

 

 

84341714_555551575050214_1267258537663266816_n.jpg

Edytowane przez Infra
  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szczepanoo napisał:

Czytam o planowanej pogodzie na najbliższe tygodnie i musze przyznać ze robie przymiarki na wiosnę... w sumie to juz bym chętnie zmienił :facepalm: 

 

to 18 czy 19 bo bez opony ciężko stwierdzić? Jakie ET/szerokość i coż to za dystans leży? Będzie zakładany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Amnes napisał:

to 18 czy 19 bo bez opony ciężko stwierdzić? Jakie ET/szerokość i coż to za dystans leży? Będzie zakładany?

Hello,

bez opony jeszcze ;) dystans wywalony chwilowo bo 2 cm za bude z dystansem wystawała. 18’  ET nie znaju :/ ale waga felgi zacna 7.3 kg jakos. Rays volk racing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem Vanem T&C na SKP i sprawy mają się następująco:

Praktycznie nowe Kyb (roczne) miały wartość tłumienia w układzie zawieszenia na poziomie 25 procent bez obciążenia, z obciążeniem było tragicznie... 

Sachsy(nivomaty) z nalotem +200k osiągają wartość tłumienia w tym samym układzie na poziomie 46-48 procent przy obciążeniu 250kg wartość tłumienia spada zaledwie o parę procent:)

Niestety w teście pominęliśmy zbadania zmian zachodzących po nagłym dociążeniu samochodu jak szybko narasta stopień tłumienia amortyzatora w jakim czasie następuje zmiana charakterystyki.

Największym plusem amortyzatorów "progresywnych" jest niewielki spadek wartości tłumienia przy dodatkowym obciążeniu.

Z mojej skromnej wiedzy wynika że amortyzatory sachsa nivomaty a Kyba SLS to blisko spokrewnione rodzeństwo bądź klony.

 

Korci mnie na podobny test w subaraczku, zobaczymy czy starczy zapału i czy różnice będą analogiczne...

Mam nadzieje że przyda się komuś taka wiedza/obserwacje, nie dotyczy to bezpośrednio subaru jednak myślę że tekst będzie pomocny.

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, klev napisał:

Postawilem mu garazyk :))) koniec skrobania.

 

20200122_133814.jpg

20200122_133915.jpg

 

Szkoda że nie położyłeś na spód pozbruku. 

 

Jak stawiałem kilka lat temu to nie było takich fajnych "drewnianych" i musiałem oblecieć dechami blaszaka co by to wyglądało jak monsterstodoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chojny napisał:

 

Szkoda że nie położyłeś na spód pozbruku. 

 

Jak stawiałem kilka lat temu to nie było takich fajnych "drewnianych" i musiałem oblecieć dechami blaszaka co by to wyglądało jak monsterstodoła. 

 

nie chciałem polbruku tylko wylałem wylewkę z betonu B20 na 20cm (majster mówił 10 max 15, ale z myślą o przyszłym patrolu dałem 20)

Teraz czekam aż wszystko w środku wyschnie, wygładzę klejem z siatką i na to pójdzie taka plastikowa farba jak mają w zakładach mechanicznych.

Nawet jak mi kapnie jakiś olej czy inny płyn z auta to zmywam go szmatą z podłogi, na polbruku nie byłoby to już takie proste.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, klev napisał:

 

nie chciałem polbruku tylko wylałem wylewkę z betonu B20 na 20cm (majster mówił 10 max 15, ale z myślą o przyszłym patrolu dałem 20)

Teraz czekam aż wszystko w środku wyschnie, wygładzę klejem z siatką i na to pójdzie taka plastikowa farba jak mają w zakładach mechanicznych.

Nawet jak mi kapnie jakiś olej czy inny płyn z auta to zmywam go szmatą z podłogi, na polbruku nie byłoby to już takie proste.

 

U mnie to rozwiązanie tymczasowe więc lanie betonu nie wchodziło w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem nowe LEDowe oświetlenie wnętrza i tu niespodzianka; wszędzie jest C5W a w bagażniku W5W :|

Miałem też zamontować LEDowy wsteczny ale... stłukłem żarówkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vercy napisał:

Zamontowałem nowe LEDowe oświetlenie wnętrza i tu niespodzianka; wszędzie jest C5W a w bagażniku W5W :|

Miałem też zamontować LEDowy wsteczny ale... stłukłem żarówkę....

Też się zdziwiłem jak zmieniałem, że w bagażniku w5w zaprojektowali;)

 

Ja dzisiaj uporałem się z czujnikiem ABS tylnego prawego koła, nawet bez problemów tylko jeden klucz złamany, śruby o dziwo wszystkie przeżyły:thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dławił mi się lekko (ale coraz gorzej)  na niskich obrotach.

Wyszukałem w forum że to pewnie przewody zapłonowe, więc kupiłem nowe i wymieniłem. 

Dławienie znikło.

Forum daje radę.

 

20200128_195307.thumb.jpg.0ebc5b2dad145beca43c20cf9f343e3f.jpg

 

 

Oczywiście nie mogło być aż tak łatwo...

Jeden z miedzianych styków na cewce był cały pokryty piękną, zieloną patyną, (prawdopodobnie źródło dławienia) więc musiałem go dobrze przeczyścić.

A przy wyjmowaniu jednego kabla od świecy, odczepił się i został na świecy metalowy kontakt, więc musiałem kombinować z pół godziny żeby go wyciągnąć.

 

20200128_195333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadziłem na długi spacer : sobota o 20 start z Bolesławca, na 23 w Lipsku, stamtąd na 7 do Katowic i z powrotem do Bolesławca - w 26h zrobione 1200km , świnia nawet tego nie odczuła ,a foteliki z STI przy pierwszym strzale ciągiem 800km okazały sie przewygodne :)

tun.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hemi112 napisał:

Wyprowadziłem na długi spacer : sobota o 20 start z Bolesławca, na 23 w Lipsku, stamtąd na 7 do Katowic i z powrotem do Bolesławca - w 26h zrobione 1200km , świnia nawet tego nie odczuła ,a foteliki z STI przy pierwszym strzale ciągiem 800km okazały sie przewygodne :)

tun.jpg

To jesteś z moich okolic, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...